Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fuliano
    Senior
    • 07-2010
    • 1825

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja odpowiem za siebie - cena grała dużą rolę. Szczególnie, że w ten dzien i tak poszło sporo kasy.
    oj sporo, oj sporo

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
      Zastanawiam się co jest przyczyną: najniższa cena, czy przywiązanie ogółu konsumentów do tradycyjnych smaków.
      Myślę, że jedno i drugie. Sporo klientów pytało przy barze o jasne pełne, to znają i wiedzą czego się spodziewać. A cena też zrobiła swoje, jeśli ktoś miał zamiar wypić pięć piw to pijąc np. Pacifica musiałby wydać 50 złotych, a wieczór z Pilsem kosztowałby go już tylko 30 złotych.

      Z dobrych wieści: jutro popołudniu dotrą Dwa Smoki z Pracowni Piwa, najpóźniej w środę podepniemy też pszenice z Primatora i od tego dnia beczkowe piwa pszeniczne będą u nas na stałe, ale będziemy zmieniać browary.
      W tym tygodniu będzie też premiera nowego polskiego piwa

      A w planach... Oj, będzie grubo
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        od tego dnia beczkowe piwa pszeniczne będą u nas na stałe, ale będziemy zmieniać browary.
        I oto chodzi. Czeski Velen w piątek za 7 pln to było coś!
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          Też mi się ten Velen podobał. Tak abstrahując od cen, to niektóre piwa były dość ciężkiego kalibru, taki RIS czy niektóre belgi, takie piwo nigdy szybko nie będzie schodziło, zwłaszcza w takie upały. Ja nawet w promocji za darmo nie podejmowałbym się picia takich piw w ilości 0,5l, byłoby to w takich warunkach (sprawdzałem ) dla mnie męczarnią, ale to oczywiście mój problem
          Może dobrym pomysłem byłoby, żeby odebrać argumenty "narzekaczom", poświęcenie np 3 kranów na piwa niskobudżetowe po 6, 7 zł, w stylu Pils Manufaktury, pszeniczne np Velen, jakieś ciemniejsze czeskie itp. Jeśli będą dostępne takie niskobudżetowe, dobre lub w miarę dobre piwa, kilka rodzajów, a ktoś będzie jeszcze narzekał , że wydał dużo kasy na piwo, że piwo było drogie, no to to już się nadaje do jakiegoś oddzielnego tematu egzystencjalnego, np "Chmielarnio, jak żyć ?"
          Last edited by emes; 24-06-2013, 19:21.

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            Czy te Wasz Rodenbach, to było to piwo ? ===>

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
              Tak abstrahując od cen, to niektóre piwa były dość ciężkiego kalibru, taki RIS czy niektóre belgi, takie piwo nigdy szybko nie będzie schodziło, zwłaszcza w takie upały. Ja nawet w promocji za darmo nie podejmowałbym się picia takich piw w ilości 0,5l, byłoby to w takich warunkach (sprawdzałem ) dla mnie męczarnią, ale to oczywiście mój problem
              Nasza koncepcja zakłada cztery krany z piwami degustacyjnymi (w tym imperialne IPY). Nie liczymy tu na szybkie zejście, ale dzięki naszej chłodni nie będzie to problem. No i zawsze zostaje dwanaście kranów z lżejszymi piwami

              Może dobrym pomysłem byłoby, żeby odebrać argumenty "narzekaczom", poświęcenie np 3 kranów na piwa niskobudżetowe po 6, 7 zł, w stylu Pils Manufaktury, pszeniczne np Velen, jakieś ciemniejsze czeskie itp.
              Pierwsze trzy krany sprzed paru godzin: Gryczane za 7, Cerna Hora Modra Luna za 7 i Pils Manufakturowy. za 6. I taki układ cenowy trzech kranów powinien się utrzymać

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy te Wasz Rodenbach, to było to piwo ? ===>
              http://www.browar.biz/forum/showthre...ight=rodenbach
              Tak, to ten.
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • merton
                Junior
                • 03-2013
                • 2

                Poszedłem sobie dzisiaj

                Nie będę mówił na temat atmosfery i klientel, to subiektywne.
                A zatem do rzeczy:
                - duchota - knajpa w piwnicy PZW a duszno jak kotłowni Ciepłowni Wola
                - wystrój- te halogenowe lampki na kartongipsie to co? Te stoły? Te kanapy?
                - jeszcze więcej światła!! Tego nam potrzeba latem!
                - piwo - torpedo - chłodzenie nawaliło czy co?
                - obsługa - nowi jak myślę?

                Reasumując, Cuda na Kiju nawet lepiej wypadają, a i tak tam nie będę chodził

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Nowe multitapy, huczne otwarcia, wspólne imprezy...kwestią czasu było pojawienie się "czarnego PR" od zaprzyjaźnionych szynkarzy.

                  Comment

                  • azazel82
                    Senior
                    • 01-2012
                    • 146

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merton Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie będę mówił na temat atmosfery i klientel, to subiektywne.
                    A zatem do rzeczy:
                    - duchota - knajpa w piwnicy PZW a duszno jak kotłowni Ciepłowni Wola
                    - wystrój- te halogenowe lampki na kartongipsie to co? Te stoły? Te kanapy?
                    - jeszcze więcej światła!! Tego nam potrzeba latem!
                    - piwo - torpedo - chłodzenie nawaliło czy co?
                    - obsługa - nowi jak myślę?

                    Reasumując, Cuda na Kiju nawet lepiej wypadają, a i tak tam nie będę chodził
                    Też kiedyś napisałem pierwszego posta, no ale osoba, która w swoim pierwszym wylewa gożkie rzale na nowy lokal, powinna zostać profilaktycznie zbanowana...
                    http://piwnepodroze.blogspot.com/

                    Zapraszam też na FB!!
                    https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                    Comment

                    • Komar_Pafnucy
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 1114

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merton Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie będę mówił na temat atmosfery i klientel, to subiektywne.
                      A zatem do rzeczy:
                      - piwo - torpedo - chłodzenie nawaliło czy co?
                      To nie Tyskie żeby pić je w 2 stopniach.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merton Wyświetlenie odpowiedzi
                      - obsługa - nowi jak myślę?
                      Nie, starzy. Stali tam zanim powstała knajpa. Potem ich tylko obudowali barem.

                      Miało być do rzeczy.

                      Multitap Crawl
                      Multitap Crawl na Facebook

                      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merton Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie będę mówił na temat atmosfery i klientel, to subiektywne.
                        A zatem do rzeczy:
                        - duchota - knajpa w piwnicy PZW a duszno jak kotłowni Ciepłowni Wola
                        - wystrój- te halogenowe lampki na kartongipsie to co? Te stoły? Te kanapy?
                        - jeszcze więcej światła!! Tego nam potrzeba latem!
                        - piwo - torpedo - chłodzenie nawaliło czy co?
                        - obsługa - nowi jak myślę?

                        Reasumując, Cuda na Kiju nawet lepiej wypadają, a i tak tam nie będę chodził
                        Niewąski pierwszy (i zapewne ostatni) post na browar.biz'ie - jestem pod wrażeniem i jako etatowy hejter browar.bizowy zazdraszczam tupetu
                        Last edited by iron; 24-06-2013, 23:24.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          O ile za gorąco było faktycznie (ale jak napisał sam własciciel pierwsza rzecz do poprawki), wystrój jest rzeczą indywidualnego gustu (mnie nie przeszkadzał), to obsługa barmańska była profesjonalna a torpedo podawane w prawidłowej temperaturze (wypiłem ze smakiem).
                          A i jak byłem po 23 to jakoś specjalnie za jasno mi nie było.
                          Last edited by legart; 25-06-2013, 07:56.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Co do temperatury Torpedo, czekam na jedyną miarodajną wypowiedź Purca

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co do temperatury Torpedo, czekam na jedyną miarodajną wypowiedź Purca
                              Cóż, na takie wezwanie, badanie przy użyciu odpowiedniego przyrządu przeprowadzę bezzwłocznie.

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Pan Anatol...znaczy Purc
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎