Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Już wiadomo, skąd ma kasę na ciągłe szlajanie się po knajpach.

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      No ale De Molen Rasputin rozłożył mnie ostatecznie dziś na łopatki... Do tego stopnia, że szukałem sklepu Piwosz, który jest jakieś 200m dalej przez...45 minut
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • merton
        Junior
        • 03-2013
        • 2

        tak czasem bywa, że ludzie mają swoją opinie

        @Komar_Pafnucy
        >To nie Tyskie żeby pić je w 2 stopniach.

        No nie jest to Tyskie. Ale jak pijesz IPE z 7,2 alko w temperaturze ok 10-12 stopni to pierwsze co czujesz alko. Taka prawda. Ja miałem duże nadzieje związane z tym przybytkiem, dlatego jestem taki rozżalony.

        Comment

        • purc
          Senior
          • 02-2009
          • 650

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Co do temperatury Torpedo, czekam na jedyną miarodajną wypowiedź Purca
          Przepraszam, pomiarów dokonam jutro - dziś problemy z dotarciem - KIK, potem nie mogłem się oprzeć urokowi Pani Małgosi w GZ.../wszędzie było pysznie, a KIK coraz bardziej przypominją mi nowoczesne angielskie puby w ich najlepszej wersji./. Czyżby trzeba było już mieć drugie życie??

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merton Wyświetlenie odpowiedzi
            @Komar_Pafnucy
            >To nie Tyskie żeby pić je w 2 stopniach.

            No nie jest to Tyskie. Ale jak pijesz IPE z 7,2 alko w temperaturze ok 10-12 stopni to pierwsze co czujesz alko. Taka prawda. Ja miałem duże nadzieje związane z tym przybytkiem, dlatego jestem taki rozżalony.
            Przecież to idealna temperatura. O co ci chodzi?

            Comment

            • Antylop
              Senior
              • 10-2009
              • 1415

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merton Wyświetlenie odpowiedzi
              @Komar_Pafnucy
              >To nie Tyskie żeby pić je w 2 stopniach.

              No nie jest to Tyskie. Ale jak pijesz IPE z 7,2 alko w temperaturze ok 10-12 stopni to pierwsze co czujesz alko. Taka prawda. Ja miałem duże nadzieje związane z tym przybytkiem, dlatego jestem taki rozżalony.
              Po pierwsze: IPA się nie odmienia, więc trzymajmy się zasad, bo wyjdą nam słowa typu IPĄ, IPY, albo IPIE...
              Co znaczy skrót IPE? India Pale what? Po drugie: chciałeś poczuć cały smak i aromat tego piwa w 2-5 stopniach? Miałeś nadzieję, że będą lać IPA, stouty i portery w temp. 5 stopni? Na szczęście znają się na temperaturach serwowania piwa. Zawsze możesz wrócić do zimnego Tyskiego
              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                Mała aktualizacja kranów:
                1. Na miodzie Gryczanym: 7/5/3,5
                2. Cerna Hora Leżak 12: 7/5/3,5
                3. Tucher Weizen: 9/7/4,5
                4. Blanche de Bruxelles: 14/10/7
                5. Lindemans Apple: 15/11/7,5
                6. Rodenbach: 17/12/9

                7. Monk's Stout: 17/12/8,5
                8. Plan-T: 10/7/5
                9. Pacific: 10/7/5
                10. Amber Boy: 10/7/5
                11. Orotodox: 10/7/5
                12. Jaipur: 16/12/8

                13. Chimay Triple: 20/14/10
                14. Torpedo IPA: 17/12/8,5
                15. Delirium Nocturnum: 21/15/10,5
                16. Rasputin: 17/12/8

                Ceny za 0,5/0,3/0,25

                Gryczanego jest ostatnia beczka, jak wyjdzie to na jego miejsce czeskie smakowe piwo sezonowe
                Jak się skończy Plan-T, to na jego miejsce wchodzi premierowy Blond z Manufaktury
                Kiedy wypijecie Jaipura wejdzie za niego nowe piwo z Thornbridge. Tak nowe, że ma dopiero 10 ocen na RateBeer . Lekkie, typowo letnie
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kiedy wypijecie Jaipura wejdzie za niego nowe piwo z Thornbridge. Tak nowe, że ma dopiero 10 ocen na RateBeer . Lekkie, typowo letnie
                  Niech zgadnę, czyżby to APA Reverend and the Makers?
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    Jak tu podziałać żeby zamieszkać w tych wielokranach?
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jak tu podziałać żeby zamieszkać w tych wielokranach?
                      Dać wypędzić się z domu?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        Prosić o Azyl polityczny w Chmielarni

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Chciałbym w Chmielarni portera żywieckiego z beki
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • warzechow
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 354

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merton Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie będę mówił na temat atmosfery i klientel, to subiektywne.
                            - wystrój- te halogenowe lampki na kartongipsie to co? Te stoły? Te kanapy?
                            Zawsze jestem pozytywnie nastawiony do świata i zakładam, że nasz nowy forumowicz nie ma złych intencji - przyszedł, wypił zbyt ciepłe jego zdaniem piwo i pisze co mu się nie podoba - i ok.
                            Pierwotnie zlałem ten post, ale wczoraj wpadł na chwilkę do Chmielarni mój dobry przyjaciel. Górna półka finansowa. Nie pije piwa, tylko wino - odnalazł się w Rodenbachu. Był pierwszy raz i mówi - fajnie tu, ale z żony na romantyczną kolację bym nie zabrał.
                            Bo właściwie ja sam mam kłopot jak tę nasza hybrydę zakwalifikować.
                            To nie jest taka normalna restauracja- nie ma tu śnieżnobiałych obrusów, długich świeczek na każdym stole i sztywnych kelnerów we frakach.
                            Nie jest to też knajpka orientalna z tysiącem azjatyckich pierdół na ścianach, pachnąca ( lub jak kto woli śmierdząca ) licznymi kadzidełkami. Zresztą celowo zrezygnowaliśmy z terminu restauracja nepalska, na rzecz kuchni.
                            To też nie do końca pub piwny.
                            To chyba ma być takie normalne miejsce, gdzie można się napić dobrego piwa w dobrej cenie i zjeść ciepłe jedzenie ( dla mnie smaczne i pasujące ) bez bankructwa portfela. Mniej istotna jest jakość kanapy ( no dobra - jedna jest do wywałki ), czy halogeny w GK. Ważne, że można przyjść i pogadać z fajnymi ludźmi przy piwie. W normalnej restauracji pewnie nie przybijałbym piątki i nie dosiadałbym się do stolika, mówiąc - czytałem Twoje posty, miło Cię poznać w realu.
                            Dlatego, mertonie, nie halogeny i stoły, tylko atmosfera i klientela, o której się nie chciałeś wypowiadać tworzy to miejsce. I widocznie nie jest to miejsce dla Ciebie.
                            PS. Oczywiście wystrój nie jest zakończony - kapsle do doklejenia, etykiety do polakierowania, mapa do naklejkowania i takie tam różne.
                            W temacie kapsli - może zorganizujemy jakiś weekend klejenia - zdejmiemy szyby i każdy sobie coś doklei. Zapewniamy kapsle ( ZK ), silikon i rękawiczki, aby się nie uwalić .
                            Mertonie, Ciebie też zapraszam, może podczas klejenia zatrybisz w czym rzecz .
                            Sławek

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warzechow Wyświetlenie odpowiedzi
                              żony na romantyczną kolację bym nie zabrał.
                              Hospody pomyłuj, a mieliście zamysł, żeby Wasz lokal celował w taki "target" ?!!
                              Jeszcze u Was nie byłem, ale montuję męski squad na jakiś lipcowy najazd, coby pojeść i po...degustować piwa. Żadnych żon, ani cudzych, ani - tym bardziej - własnych .
                              Celem pobocznym jest lans przed kumplami, że z takim piwnym celebem-Masonem miałem zaszczyt spać na ostatnim zlocie (że w jednym pokoju, celowo przemilczę ).
                              Jeśli chcę (no..., czasem..., zdarza mi się... ) zabrać żonę na romantyczną kolację, to w żadnym wypadku nie do lokalu typu "wielokran".

                              Comment

                              • legart
                                Senior
                                • 06-2012
                                • 913

                                A jak żona tez lubi piwo?

                                PS Jak patrzę na te 16 kranów Chmielarnii to w duszy grają mi sonety Mickiewicza i jest mi bardzo romatycznie.
                                Last edited by legart; 27-06-2013, 08:05.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎