Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TTOP
    Senior
    • 03-2013
    • 449

    A mi to pasowało, zwykle zamawialiśmy ostrą szamę i piwko "za szóstkę" jako popitkę. Dopiero po posiłku Chmielarnia zamieniała się dla nas w multitap i lecieliśmy z ciekawszymi piwami. Ciekawe, jaka jest oficjalna linia Chmielarni

    Comment

    • warzechow
      Senior
      • 07-2005
      • 354

      Kochani,
      troszkę wywołany do tablicy pytaniem o oficjalną linią Chmielarni stawiam się i piszę różności.
      Nie wiele się udzielałem przez ostatnie miesiące na forum. Po części z winy fb ( chcemy, czy nie chcemy , to jednak te społecznościowe medium dla knajpy, która też karmi stało się podstawą komunikacyjną ).
      Każdy bez logowania ( ja dla przykładu nie mam rejestracji fb) może wejść i poczytać o aktualnościach kranowych na wordpressie ( wiem - nie zawsze aktualnym ), częściej uaktualnianym spisie "Na kranach" , rozpisce lanczowej i nadchodzących wydarzeniach.
      Dla naszego piwnego grona nie było też jakiś rewolucyjnych informacji po odejściu Masona w październiku. Kuba przy pomocy Grześka robi mnóstwo świetnej roboty, a asortyment piwny trzyma poziom. Coś tam zawsze zmieniamy - mamy wszystkie nowe krzesła, fajne hokery, w środę wjeżdżają kanapy. Ludzie przychodzą, jedzą, piją - jest bardzo tłoczno praktycznie co wieczór - mamy zdecydowanie za mało miejsca - odmawiamy dużej liczbie rezerwacji. Mamy już dwóch kierowców na dowozy, lancze też się zagęszczają - rozwijamy się i dobrze.
      Było kilka pytań ( komentarzy ), wiec i odpowiedzi.
      TTOP - gdyby zasada jedno piwko za 6 odeszła z Masonem, trzeba by jej było szukać w 1/3 ( byłem tam ze 3 razy - chyba jej nie widziałem ). Ceniłem sobie to piwko za 6, że jest, ale nasza księgowa nie miała o nim zbyt dobrego zdania. I tyle ( jak napisał yoda79 - ŻYCIE ).
      VanPurRze, legarcie i żą - teraz o 0,25. Ładnie brzmi i pięknie się czyta o Chmielarni, jako wyjątkowym miejscu na mapie Warszawy z proporcjonalnymi cenami, i że wyznaczamy standarty - gdzieś ktoś tak ładnie napisał. Natomiast to tak nie działa. Liczyliśmy to na sto sposobów - większa ilość szkła, więcej mycia, częstsze zlewanie z wężyków - nie ma jak tego zbilansować. Co gorsza, dużo wypijanych 0,25 dotyczy piw droższych i bardzo drogich ( słabo zmarżowanych, bo już na starcie miewają chore ceny ). Nie dało sie tego utrzymać w tej formie.
      Na koniec trzy słowa co do planów na 2015.
      Przede wszystkim chcemy na wiosnę zwiększyć powierzchnię, której nam tak brakuje i temat ten krystalizuje się coraz ładniej.
      Więcej wydarzeń kulinarno-piwno-artystycznych.
      I takie tam inne duperele.
      Pozdrawiam, Sławek
      I tak sobie myślę, że właśnie po to jest takie węższe, bardziej zamknięte forum, aby pisać np wyjaśnienia 250 ml ( nigdy bym nie napisał tego na fb ).

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
        A mi to pasowało, zwykle zamawialiśmy ostrą szamę i piwko "za szóstkę" jako popitkę. Dopiero po posiłku Chmielarnia zamieniała się dla nas w multitap i lecieliśmy z ciekawszymi piwami.
        Dla mnie akurat multitap się w sumie kończył po szamie, bo kuchnia tego typu - którą uwielbiam - jest bardzo sycąca i po posiłku miałem wrażenie, że wlewam pod korek. A z tymi zapachami zwykle nie daję rady nie zamówić żarcia.

        Dla warzechowa podziękowania za (gineko)logiczne wyjaśnienia. Zawsze w cenie z drugiej strony frontu widzenie. Bo piwo to war zone.

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          Warzechow - tak komunikacja powinna być standardem dla innych właścicieli lokali i browarów (a nie obrażanie się i znikanie z forum jak to w kilku przypadkach było) - dzięki za wyjaśnienia.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • TTOP
            Senior
            • 03-2013
            • 449

            Ja też po wywołaniu do tablicy się odezwę i podziękuję za info. Nie mieszkam już niestety (stety?) na stałe w PL stąd też było moje zdziwienie jak przypadkiem zajrzałem na fejsa... A "nową" Chmielarnię odwiedzę, zjem i popiję już w ten czwartek

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 913

              To i ja podziękuję za logiczne odpowiedzi. Tak coś czułem że kiedyś się skończą mikelerki po 13

              Comment

              • abelincoln
                Senior
                • 01-2010
                • 287

                Powody podwyżek o których pisał Warzechow są dla mnie jasne i zrozumiałe - ale żeby lać Pilsa z Manufaktury za dychę - to jednak przesada

                Comment

                • warzechow
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 354

                  Nasze zaangażowanie w nowe dziecko jest i będzie przez najbliższe 6 tyg olbrzymie, co nie znaczy, że matczyna kolebka na Twardej leży odłogiem.
                  Kuba z Grześkiem rozkręcają się coraz śmielej - tym razem w sobotę 17 stycznia o g. 20.00 odpalamy NA PRZEKÓR PROHIBICJI.
                  Zapraszamy wszystkich nie feriujących - będzie się działo.
                  Więcej szczegółów chłopaki na fb dawkować będą.
                  Sławek

                  Comment

                  • warzechow
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 354

                    Zapraszam w czwartek, piątek i sobotę - każde duże polskie piwo na kranie w cenie 0,3.
                    Takie małe pocieszenie za brak otwarcia Marszałkowskiej w pierwszym planowanym terminie.
                    Zapraszam

                    Comment

                    • abelincoln
                      Senior
                      • 01-2010
                      • 287

                      W tym roku planowany jest ogródek?

                      Comment

                      • warzechow
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 354

                        Ogródek składamy jutro a startujemy w piątek wieczorem lub w sobotnie południe. Zazapraszam serdecznie

                        Comment

                        • warzechow
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 354

                          Przypominajka urodzinowa

                          Bawimy się w sobotę 20 czerwca - tak, tak to już 2 latka.
                          Szczegóły już tradycyjnie na fb.
                          Przybywajcie i bawcie się dobrze.
                          Sławek

                          Comment

                          • abelincoln
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 287

                            Do świąt duże polskie piwo w cenie średniego.

                            Comment

                            • warzechow
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 354

                              3 Urodziny Chmielarni na Twardej

                              Info dla nie-twarzoksiążkowców.
                              W najbliższą sobotę 4 czerwca świętujemy 3 urodziny Chmielarni na Twardej - Matki wszystkich Chmielarni ( czyli dwóch i sklepiku ).
                              Jak to mamy w zwyczaju, Kuba z Grześkiem pochowali z odpowiednim wyprzedzeniem, adekwatne do tej okazji, piwne przysmaki.
                              Oficjalny start o 20.00, ale kto by się tym szczegółem przejmował - ja będę wcześniej.
                              Serdecznie zapraszam,
                              Sławek

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Do tej pory Chmielarnia była jedna z moich kulinarnych Mekk, do dzisiaj.
                                Podany chlebek nan, zimny. Warzywa Balti z serem...nie sądziłem, ze kuchnia tajsko-nepalska opiera się mrożonkach z Hortexu czyli marchewka z groszkiem i fasolka uzupełniona w nowym wydaniu Chmielarni o ser i przyprawy. Posmak odmrożonej fasolki, wodnistej w środku to ma być ten orientalny smak?
                                W menu lokal się szczyci tym, że dania są serwowane w oryginalnej ostrości, bez łagodzenia smaku. Do tej pory, wszystko co tam jadłem, było tak ostre, że za każdym razem pociłem się, czasem tak, że ledwo kończyłem potrawę. Balti, mające "3 papryczki" w skali ostrości czyli bardzo ostre, w ogóle ostre nie było. No przepraszam lekko pikantne. Na pewno nie tego się spodziewałem po jednej z najostrzejszych potraw w menu.
                                Zimne, mało smaczne, ostrość niezgodna z kartą.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎