Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #76
    Albo ja coś mylę, ale jakiś czas temu Vanpurz strasznie chwalił praskie pijalnie/hospody które jasno określały swoje preferencje futbolowe (bodajże opowiadały się za Spartą). Teraz nagle jest to coś nagannego, bo lokal sympatyzuje z klubem którego Vanpurz nie lubi....

    Okazuje się po czasie, ze dobre piwo, duży wybór i cena to nie jedyne kryterium w doborze lokalu. Dochodzi do tego sportowa sympatia właściciela, orientacja polityczna i aż się boję przypuszczać ale wkrótce może i seksualna. Naprwdę niektórzy (Żythum) powinni się zastanowić po co się chodzi do knajpy...

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
      Pogięło was, zupełnie jak miłośników gazowni w 11 listopada. Klub z miasta zdobył coś tam i nawet nie można się publicznie ucieszyć we własnym zamtuzie, bo zaraz jakiś postępowiec się doszuka faszyzmu.
      Mówisz o sobie? Bo nikt inny tu o faszyzmie nie wspomniał. Ale niech będzie, chcesz to masz:

      Już nie można się o publicznym cieszeniu mistrzostwem klubu we własnym zamtuzie krytycznie wypowiedzieć, bo zaraz jakiś faszysta się doszuka politpoprawności. Może być?

      Logo lokalu z elką (hm, wszędzie to el) jest dla mnie też nieco nadmiarowe. Ale Zyt, nie wierzę, że nie przyjdziesz choć raz - z wlepkami.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #78
        ale fajnie

        Mam tylko pytanie, czy ten zespół i ta literka to jakiś bożek przed którym należy klękać? To jest jakaś lokalna świętość, której nie można trawestować? Nie zabardzo kumam tego oburzenia.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #79
          Chyba właściciel może sobie lokal urządzać/ozdabiać/nazywać jak mu się żywnie podoba?Przynajmniej tak powinno być. Faszyzmem, czy komunizmem jest odbieranie mu takiego prawa.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #80
            Dokładnie, skupmy się na tym co jest istotą knajpy, czyli piwem... Wiadomo co będzie na tych nalewakach? Dwie pompy z Pintą to już fakt.

            Comment

            • PiwoszTwardy
              Piwosz
              • 04-2013
              • 636

              #81
              Urodziłem się i wychowałem na Muranowie (kibice wiedzą co to znaczy !), mam sklep na Żelaznej, nad wejściem którego wisi 2-metrowa reklama Królewskiego !! Jakoś żaden z moich kolegów z podstawówki nie pluje mi w twarz z tego powodu, natomiast gratulują mi dużego wyboru piw z Gościszewa i Zawiercia (ciekawe, jakie tam są kluby piłkarskie ??)
              Sklep "Piwosz" - 1500 piw w ofercie !
              ul. Żelazna 31 (wejście od ul.Twardej)
              00-806 Warszawa
              pon-pt: 12-22 , sob: 10-22
              ZAPRASZAMY
              https://www.facebook.com/pages/Sklep...67557673402627

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Wiadomo co będzie na tych nalewakach?
                Wszystko w swoim czasie, do otwarcia jeszcze trochę czasu.

                Dwie pompy z Pintą to już fakt.
                Tylko że nie w tym lokalu . Kufle i Kapsle będą mieć pompy.
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  #83
                  Mason, to już pewne, że będziesz chodził w koszulce Legii ?

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wiadomo co będzie na tych nalewakach?
                    Na nalewakach będą takie dynksy z nazwami tego, co w nalewakach.

                    Kloss, czy ktoś tu komuś odbiera jakieś prawo? Jeśli już, to prawo do krytyki poczynań wlaściciela, "bo to jego lokal i może z nim zrobić, co chce". Ano może, a reszta świata może się na ten temat wypowiedzieć.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwoszTwardy Wyświetlenie odpowiedzi
                      ...piw z Gościszewa i Zawiercia (ciekawe, jakie tam są kluby piłkarskie ??)
                      Uprzejmie donoszę, że w Gościszewie jest "Ruch", a w Zawierciu "Warta" .

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #86
                        W Zawierciu Warta ale kibicuje się głównie Ruchowi, potem Górnikowi i jest FC Widzewa działający razem z Ruchem.

                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Els
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 113

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi

                          Logo lokalu z elką (hm, wszędzie to el) jest dla mnie też nieco nadmiarowe.
                          Ale przecież logo z L-ką nie będzie na stałe ?
                          To był jednorazowy, spontaniczny ruch, spowodowany radością zdobycia długo oczekiwanego tytułu przez klub, z którym się sympatyzuje. Bardziej z przymrużeniem oka niż na serio. Przynajmniej ja to tak odebrałam
                          https://www.facebook.com/kufleikapsle

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Albo ja coś mylę, ale jakiś czas temu Vanpurz strasznie chwalił praskie pijalnie/hospody które jasno określały swoje preferencje futbolowe (bodajże opowiadały się za Spartą). Teraz nagle jest to coś nagannego, bo lokal sympatyzuje z klubem którego Vanpurz nie lubi....

                            Okazuje się po czasie, ze dobre piwo, duży wybór i cena to nie jedyne kryterium w doborze lokalu. Dochodzi do tego sportowa sympatia właściciela, orientacja polityczna i aż się boję przypuszczać ale wkrótce może i seksualna. Naprwdę niektórzy (Żythum) powinni się zastanowić po co się chodzi do knajpy...
                            Pisałem, że fajnie jak knajpa ma wystrój kibicowski i gdyby Chmielarnia z założenia była lokalem kibicowskim to słowa bym nie powiedział. Ale wydawało mi się, że Chmielarnia ma być lokalem piwnym dla wszystkich a nie tylko kibiców Legii? Poza tym nie czytasz dyskusji ale się wypowiadasz bo nic z niej nie zrozumiałeś.
                            Knajpa ma jak najbardziej prawo pogratulowac mistrzostwa ale jeżeli nie jest knajpą stricte kibicowską nie powinna się afiszować ze swoimi sympatiami.
                            Skończmy już tą dyskusję. Ja wyraziłem swoje zdanie, kilka osób swoje i wystarczy.

                            ps. A reszta Twojej wypowiedzi nie nadaje się do komentowania, świadczy jedynie, że nie rozumiesz o co chodzi a ja nie ma siły po raz któryś tłumaczyć.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba właściciel może sobie lokal urządzać/ozdabiać/nazywać jak mu się żywnie podoba?Przynajmniej tak powinno być. Faszyzmem, czy komunizmem jest odbieranie mu takiego prawa.
                              Może. Czy ktoś mu zabrania? Ja za to mogę napisać swoją opinię na ten temat. Uważam, że jeżeli lokal nie jest stricte lokalem kibicowskim dla jakiejś grupy nie powinien (gdzie tu słowo nie może?) się aż tak afiszować.
                              Kloss Tobie się dziwię, że nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi. Niczego nie zabraniam (zresztą nie mam takiej władzy) natomiast mam wrażenie, że chcecie odebrać osobom mającym inne poglądy prawo wypowiedzi.
                              Ja do lokalu jawnie afiszującego się dla tego klubu nie pójdę - mogę? Mogę o tym napisać? Czy nie? Czy ja kogoś do czegoś namawiam, zmuszam? Jeszcze raz powiem - lokal który ma z założenia przyjmować różnych ludzi, kibicującym różnym klubom jak i w ogóle mających kibiców za zło nie powinien się afiszować. Ale jak chce może. Jego sprawa.
                              Ale ja mogę się wypowiedzieć.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • kloss
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 2526

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                Na nalewakach będą takie dynksy z nazwami tego, co w nalewakach.

                                Kloss, czy ktoś tu komuś odbiera jakieś prawo? Jeśli już, to prawo do krytyki poczynań wlaściciela, "bo to jego lokal i może z nim zrobić, co chce". Ano może, a reszta świata może się na ten temat wypowiedzieć.
                                Ja akurat jestem zwolennikiem krytyki konstruktywnej, a nie publicznego obrażania się na lokal zanim jeszce został otwarty, bez wiedzy jaki będzie jego wystrój i charakter, no i oczywiscie klientela.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎