Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Franciszka Klimczaka 1, Bierhalle (Wilanów) [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Franciszka Klimczaka 1, Bierhalle (Wilanów) [zamknięte]

    Nowy browar restauracyjny w mapie Warszawy mieści się nowym centrum handlowym, ok. 5 minut piechota od zajezdni autobusowej.
    Odwiedzony 29.11.2015, na ten dzień były w ofercie dwa piwa warzone już na miejscu: Marcowe oraz Pils, dojrzewają kolejne. Były te w ofercie inne (np weizen) ale pochodzące jeszcze z Arkadii).
    menu identyczne jak w pozostałych lokalach.
    Obsługa fachowa, mila, sympatyczna i szybka. Bez zastrzeżeń.
    Jedzenie smaczne, ba, nawet smaczniejsze niż w innych lokalach Bierhalle.

    Położenie lokalu wydaje mi się ma skupiać mieszkańców najbliższej okolicy, potwornej sypialni, całe wielopokoleniowe rodziny z dziećmi, krótko mówiąc słoików Podczas naszej wizyty cala masa rodzin, z dzieciakami, małymi i mniejszymi, w lokalu dodatkowo jest kącik dla maluchów, sugeruję usiąść jak najdalej od niego bo hałas lecący z tego kącika jest na dłuższa metę nie do zniesienia...

    Ogólnie, dobre miejsce po zwiedzeniu pałacu w Wilanowie lub Świątyni Opatrzności, tłuc się godzinę autobusem aby tam zajechać na piwo, bezsensu.

    Browar



    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    na ten dzień były w ofercie dwa piwa warzone już na miejscu: Marcowe oraz Pils
    Jakim cudem, skoro pierwsze piwo uwarzono 5 listopada?
    Wg standardów Bierhalle (temat o filli w Lublinie), to obecna mogłaby być jedynie lokalna pszenica, a tej akurat nie wymieniasz.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      O cuda pytania nie do mnie, na miejscu otrzymałem odp, że ich własne piwa warzone na miejscu to dwa które wymieniłem, inne były jeszcze z Arkadii.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        A żebyś wiedział, że zapytam. Ciekawe jednak czy odpowiedzą.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          No i odpisali. Na własne piwo zapraszają pod koniec grudnia.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Lokal mieści się w mocno wyje*anym budynku biurowym (?) na rubieżach tzw. Lemingradu.
            Całe to osiedle robi na mnie frustrujące wrażenie , ale to nie portal urbanistyczny czy socjologiczny...
            W środku lokal urządzony jak min. 100.000 knajp na świecie, czyli kompletnie bezpłciowo.
            W związku z tym idealnie komponuje się z dzielnicą oraz z korpoludkami, którzy (tym razem w odsłonie "każual frajdej") w liczbie ok. 30 przyszli na lunch.
            Ten lunch to dobry pomysł na rozkręcenie szanownej frekwencji, ale ja nie skorzystałem.
            Dania w karcie - jak w innych BH, to, co jadłem było poprawne, choć trochę niedoprawione.
            Kelner sympatyczny, pomocny, choć wk... mnie lekko, kiedy dwa razy w ciągu pół godziny pytał, czy wszystko OK, wstrzeliwując się idealnie w chwile, gdy miałem pełną paszczę...
            Kibelek schludny, jedyna oryginalność tego lokalu to właśnie w kibelku - ciekawa armatura przy umywalkach .
            Na ścianach monitory z jakimś sportem śnieżnym, z głośników nieco za głośna gastronomiczna sieczka (i tak dobrze, że nie "dżingyl-belz"...).
            Na butelkach na wynos te ich "zastępcze" ety mówią, że piwo pochodzi z "Arkadii"...
            Cóż, może zajrzę wiosną, pod pretekstem odwiedzenia Wilanowa czy innego Powsina .

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2768

              #7
              Odwiedziłem ten browar na początku listopada. Na kilka dni przed pierwszym gotowaniem piwa.

              Instalacja zamontowana na Wilanowie to bliźniaczy model lubelskiego Bierhalle (10 hl). W Lublinie mają jednak większą przestrzeń na zapleczu w związku z czym magazyn słodu i śrutownik jest na poziomie "0" (pomieszczenie obok warzelni), a zbiorniki i agregaty są zamontowane w piwnicy (poziom "-1"). W "Royal Wilanów" znacznie mniej miejsca. Wszystko upchnięte w pomieszczeniach za barem i przy kuchni. Fermentownia z leżakownią jest za barem. Kilka leżaków można zobaczyć przez okno zamontowane od strony jednej z sal restauracji.

              Piwowarem w Bierhalle Wilanów jest Dawid Bąk, który wcześniej pracował w Bierhalle Arkadia i Browarmii. W 2015 roku piwo Dawida Bąka zdobyło laury na Chmielakach Krasnystawskich.

              W listopadzie piwa były z Bierhalle Arkadia i Browarmii.
              Last edited by Pankracy; 12-12-2015, 08:20.

              Comment

              • tak299
                Junior
                • 12-2015
                • 1

                #8
                Podsumowując lepiej wybrać się do arkadii ?
                Last edited by ART; 14-12-2015, 08:50.
                Sklep z kosmetykami

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tak299 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Podsumowując lepiej wybrać się do arkadii ?
                  No. Zakupy pod choinkę zrobisz .

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i odpisali. Na własne piwo zapraszają pod koniec grudnia.
                    Wiatry (wiecie, po świętach... ) zaprowadziły mnie znowu do tej wymarłej dzielnicy.
                    Okazało się, po przesłuchaniu miłych państwa - pani za barem i pana kelnera - że od 22.12 jest piwo lokalne, za wyjątkiem koźlaka. Piwa wziąłem na wynos, niebawem ocenię.

                    Jednak dzielnica nie taka całkiem wymarła - skądś, ma-wać, wypełzli dzielni "miejscy strażacy" i wsadzili mi za wycieraczkę mandat za parkowanie.
                    Po czasie zorientowałem się, że zaparkowałem na błotnistej plamie, będącej "wirtualnym trawnikiem" dokładnie pod ich nową siedzibą... .
                    Nie ma tego złego - będę musiał znów do nich pojechać, jak wyczytałem na tym świstku .

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jednak dzielnica nie taka całkiem wymarła - skądś, ma-wać, wypełzli dzielni "miejscy strażacy" i wsadzili mi za wycieraczkę mandat za parkowanie.
                      Po czasie zorientowałem się, że zaparkowałem na błotnistej plamie, będącej "wirtualnym trawnikiem" dokładnie pod ich nową siedzibą... .
                      Nie ma tego złego - będę musiał znów do nich pojechać, jak wyczytałem na tym świstku .
                      Stań w tym samym miejscu to będziesz tam bywał regularnie. Pytanie, czy warto.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                        Stań w tym samym miejscu to będziesz tam bywał regularnie. Pytanie, czy warto.
                        Jutro jadę do "strażaków". Się okaże...

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4568

                          #13
                          Nowy browar w Warszawie, więc choć Wilanów to dalekie pola (aż się zdziwiłem, że aż tak je zabudowali) to grzech nie odwiedzić. Dokładne zwiedzanie umożliwił nam piwowar Dawid Bąk choć tego dnia (11.03.2016) miał sporo pracy - warzył dwie warki pszenicy. Dlatego wielkie dzięki za pokazanie swojego "gospodarstwa".
                          Browarek w Wilanowie to rzeczywiście maluch w porównaniu z Arkadią. Warzelnia (12 hl) z boku baru ma najwięcej "luzu" bo tanki na zapleczu są ustawione dość gęsto. A jest ich w sumie 9, z tego 7 leżakowych po 18 hl i 2 fermentacyjne 20 hl. Piwa na bar są podawane bezpośrednio z leżaków, a proces ten można obserwować na specjalnej tablicy do nadzoru przepływu.
                          11.03.2016 na kranach były:
                          - Pils http://www.browar.biz/forum/showpost...22&postcount=3
                          - Weizen http://www.browar.biz/forum/showpost...24&postcount=4
                          - Marcowe http://www.browar.biz/forum/showpost...27&postcount=3

                          Dzięki Dawidowi mieliśmy też możliwość spróbowania prosto z tanka nowego piwa Rosalie, którego premiera przewidziana jest na 17.03.2016. Jest to czerwony lager 12°Blg, 5% o bardzo ciekawym, wyrazistym zbożowo-chlebowym smaku. Do tego piwa jest specjalnie dedykowane szkło firmowe w postaci zgrabnego, smukłego pokala 0,4 l.

                          Jak zawsze w nowo odwiedzanym browarze skupiłem się na próbowaniu piw, ale bardzo smakował mi wypiekany na miejscu chleb z dodatkiem młóta. Podawany jest on gratis jako czekadełko w towarzystwie smalcu i kiszonych ogórków.

                          Fotki w galerii:



                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            #14
                            Ktoś wie czy lany obecnie tam porter to ich, czy może jak ostatnio w Arkadii z Poznania?

                            Comment

                            • Ahumba
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 8962

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ktoś wie czy lany obecnie tam porter to ich, czy może jak ostatnio w Arkadii z Poznania?
                              Tego nie wiem, wiem, że w Katowicach jest poznański
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎