Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Książęca 23, Les Amis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fuliano
    Senior
    • 07-2010
    • 1825

    Książęca 23, Les Amis

    Browar restauracyjny znajdujący się przy pl. Trzech Krzyży.
    Sama restauracja to nowoczesny, przeszklony piętrowy lokal. Na dole chyba jedna duża sala wraz z barem.
    Wchodząc po schodach na piętro na wprost znajdziemy przeszklone pomieszczenie gdzie znajduje się cała instalacja browaru. Tymczasowo jeszcze osłonięte złotą folią do czasu aż wypolerują w środku na błysk. Po obu stronach znajdują się dwie salki.
    Piwa w browarze polewają jakoś od dwóch tygodni.
    Bardzo miłą obsługa. Rozmawiając o piwach i samym browarze przechodziłem po kolei od kelnerki poprzez menadżera aż po szefa kuchni, który jest równocześnie piwowarem.
    Z każdą z tych osób odwiedziłem "złoty pokój".
    Instalacja pochodzi od Shulza. Jak mi się uda to podepnę jakieś foty
    Co do piw w sprzedaży na start to posiadają lagera, pszeniczne i amber ale.
    W drugim podejściu uwarzyli lagera, pszenice i ipkę. Przesympatyczne piwowar poświęcił mi trochę czasu i przy piwkach z tanków opowiedział całą historię i problemy z jakimi się borykał przy starcie. Pierwsze piwa uwarzone jeszcze przez przedstawiciela dostawcy sprzętu. Drugie już samodzielnie z drobną pomocą telefoniczną z Shulza.
    Piwa podawane są wdwóch pojemnościach 0,2 i 05. Małe kosztuje 10 zł. Do końca luego jest promocja. Do tarte flambee (taka a`la pizza na podpłomyku), barszo fajna sprawa tylko za 1 zł.
    Co do birofilii to nie ma nic, obsługa nawet nie zrozumiała o co pytam.
    Ja wziąłęm trzy razy po 0,2 i kieliszki były sygnowane logo browaru/restauracji, no chyba, że ktoś serwetki zbiera to piwa mi zaserwowano na takich z logo jak na kieliszkach. Szkieł jednak nie mają póki co na sprzedaż. Rozmawiając z piwowarem o tym, stwierdził, że jeszcze za wcześnie, może coś później. O butelkowaniu też jeszcze nie myślą. Generalnie osób za dużo nie było, podpłomyk bardzo smaczny (szybciutko podany), atmosfera miła, obsługa sympatyczna.
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Czyli sprzedaż piwa zaczęli już w tym roku? Czy jeszcze w 2019?

    Comment

    • fuliano
      Senior
      • 07-2010
      • 1825

      #3
      W tym, do 2 tygodni temu.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Browar:




        Francuska sieciówka podobna do "Les 3 Brasseurs", która swoje knajpy ma rozsiane po całym świecie (część z browarami).
        Restauracja z kuchnią alzacką, ceny dań średnio ok 35 zł, zupa cebulowa doskonała, jadłem jeszcze flambee. Kuchnia smaczna ale to nie mój smak.
        Obsługa miła, sympatyczna, pomocna - super.
        Tak jak Fuliano napisał, dostępne 3 piwa, których na razie brak w menu ale były bardzo smaczne (amber ale i lager, pszenica dobra). Widać, ze lokal się rozkręca ale lokalizacja mimo bliskości atrakacji nie jest do końca trafiona. Wejście do knajpy przez porternię jakiejś firmy, w środku pustki.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • fuliano
          Senior
          • 07-2010
          • 1825

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Wejście do knajpy przez porternię jakiejś firmy, w środku pustki.
          He he a nie koniecznie, bo obok jest i bezpośrednie wejście, choć na tym szkle słabo widoczne

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #7
            W sumie z fotek wychodziło by że, niejako, mają firmowe szkło w postaci pokali.
            Niejako bo to bardziej szkło knajpiane niż browarowe. Pewnie mieli je już zanim ruszyło warzenie na miejscu choć nie znam historii tego lokalu.
            Birofilia w stylu podstawki z Kameralnej. Nic nie ma na niej o browarze a tylko o samej knajpie ale przez rok warzyli tam więc z braku jakichkolwiek innych birofiliów tą podstawkę zaliczono do browarowych. Tu może być podobnie ale czas pokaże.
            Małe nadzieje (ale na prawdę niewielkie) że będzie to pierwszy warszawski brewpub z normalnymi birofiliami, szczególnie etykietami. W sensie nie jakieś czarnobiałe badziewie z drukarki a normalne etykiety jak w innych lokalach tego typu.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #8
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
              Małe kosztuje 10 zł.
              Rozumiem lokalizację, ale piwo 0,2 za dychę to jednak sporawo... Wychodzi PLN 25 za 0,5 .
              Wiem, wiem, zawsze można wziąć Żywca non-alko za PLN 14 za pół litra (jest w karcie, a ich piw nie ma ).
              Pewnie zajrzę, choćby na chwaloną przez becika zupę cebulową, bo flambee (Flammkuchen w Badenii-Wirtembergii) to nie moja bajka.
              Nie spodziewam się jednak, żebym jakoś szczególnie często tam gościł, zwłaszcza, że to bardziej chyba lekko dętawa restauracja z osprzętem browarniczym niż "rasowy" browar...

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #9
                Rzeczywiście z cenami lekko szarżują, małe nadal po 10 zł, 0, 5 litra po 16 zł. Miejsce, mimo że obok głównego traktu, to nie zachwyca lokalizacją. No dobrze, ale w końcu nie przyszliśmy tu podziwiać miejskich widoków.
                Piwnej atmosfery tu tez nie ma, wystrój, można powiedzieć, standardowy. Obsługa uprzejma, na temat żarcia nie wypowiadam się, bo brałem tylko sałatkę, w której wszystko było w porządku. Nie jest to raczej lokal na dłuższe, piwne posiedzenia.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  #10
                  Zapomniałem dodać, że kiedy zadeklarowałem, że chcę spróbować ich piw, razem z pierwszym dużym dostałem gratis próbki dwóch pozostałych do degustacji. Niby nic, ale darmowe, małe próbki powinny być normą tak gdzie warzy się własne piwo.
                  Za to plusik dla firmy.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎