Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Freta 4/6, U Pana Michała

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zawisor
    Junior
    • 09-2003
    • 13

    Freta 4/6, U Pana Michała

    Byłem tam wczoraj i wspominam milutko:-)Lokal znajduje sie na ulicy Freta na Starowce podaje przykladowe ceny (to co zamawialem i pamietam}:
    Warka Specjal O,5 l-6 zl
    Bordolino czerwone wytrawne O,75 l-30 zl
    Jajecznica 5,50 zl
    Pierogi 12-zl
    Давай За........
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Nie wiem, czy byłeś na górze, czy na dole, ale jest też "Piwnica pod Michałem" (oczywiście w piwnicy) - poza rozproszeniem lokalowym to ta sama firma. Moim skromnym zdaniem "Piwnica" jest bardziej klimatyczna, w niektóre dni (piątek, sobota) jest nawet gitarowy akompaniament do piwa (od klasyki rocka przez szanty aż po piosenki o ). Moje ulubione miejsce w Warszawie.

    PS. Jako kulinarny podkład pod piwo polecam pyszności spaghetti za bodajże 7,80 zeta.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Chodziłem tam bardzo często, na pierwsze randki z Miłką ale to było dawno dawno temu . Jeden z moich ulubionych lokali w mieście ale od czasu jak duże polskie browary zostały przejęte przez mega koroporacje i zaczęły produkować napoje piwo podobne a przestały warzyć piwa to przestałem chodzić do tego lokalu bo od zawsze sprzedają tam Żywca. Czasem można wpaść jeszcze na Calvados i Miód pitny ale to już nie to. Piwo bezsmaku, klientela małoletnia. Nie wiem czy są jeszcze gliniane kufle do piwa grzanego i dobre kopytka z sosem myśliwskim ale jednak takie miejsca pamiętane z przed lat, mocno mnie dzisiaj przygnębiają - kiepskim "piwem" i zachowaniem klientów, jakże odmniennym od tego co było kiedyś. Nie ma też już chyba (a przynajmniej nie było jak byłem jakiś miesiąc temu) klasycznych barmanek z Piwnicy Pod Michałem, które nie lubiąc mężczyzn przychodzącyh z paniami, mnie jakoś wyjątkowolubiły mimo, że przychodziłem z Miłką

      Ach naprawdę zakręciła mi się łza w oku i żeby nie to że leją tam nibypiwo czyli Żywca to wte pędy bym tam dzisiaj poleciał.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Gliniane kufle do grzanego są nadal, co do kopytek - to nie mam pewności, ale chyba też są. Najazdów małoletniej klienteli raczej nie zauważyłem, ale może akurat trafiałem na dobry moment (chyba, że mnie też wziąłeś za małoletnią klientelę ). A że kiedyś było lepiej, to się całkowicie zgadzam. Trendy zniżkowe są niestety wyraźne. Zresztą nie tylko tu. Ale tu bardziej żal
        Last edited by Wujcio_Shaggy; 19-01-2004, 16:41.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Trendy zniżkowe nie dotyczą niestety cen...
          A kopytka są nadal, są glinianki, są pierogi i spaghetti i bardzo fajne koncerty. Barmanek troszkę brak, ale cóż...
          W porównaniu z innymi klubami małolatów wcale tak dużo nie ma, a klimat wciąż jest niepowtażalny. Uwielbiam to miejsce.
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • Ahumba
            Senior
            • 05-2001
            • 8962

            #6
            bury_wilk napisał(a)
            Trendy zniżkowe nie dotyczą niestety cen...
            A kopytka są nadal, są glinianki, są pierogi i spaghetti i bardzo fajne koncerty. Barmanek troszkę brak, ale cóż...
            W porównaniu z innymi klubami małolatów wcale tak dużo nie ma, a klimat wciąż jest niepowtażalny. Uwielbiam to miejsce.
            zmieniając troszki tekst piosenki Wałów Jagiellońskich chciałoby się zaśpiewać:

            ... i tylko piwa brak, piwa brak w tym lokaluuuu..........(dobrego)
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              Jeśli się nie przepada za Żywcem i Warką, to być może pocieszeniem będzie, że są tam piwa butelkowe. Nie pamietam dokładnie, jaki był asortyment, ale przynajmniej 5 marek. Na pewno widziałem Kapra i Belfast.
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Jest Belfast - nawet w lodówce.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • abelincoln
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 287

                  #9
                  Wiele lat minęło, Belfasta już nie ma, zostały tylko piwa z grupy Żywiec. Na uwagę zasługuje jedynie lany Porter - 8 zł za 0,5l (z tego co pamiętam, to 0,3l kosztuje 4,9 zł). Oprócz tego z kranów jest jeszcze Warka i Żywiec.

                  Jeżeli chodzi o jedzenie, to bez większych rewelacji. Próbowany szaszłyk z kurczaka był w miarę smaczny, schab ze śliwką również - aczkolwiek sos przypominał bardziej magę rozrobioną z mąką. Pierwsze w zestawie z frytkami i zieleniną kosztował 20 zł, drugi 29 zł. Sernika (12 zł) nie polecam, zupełnie bez smaku.

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Porter trzyma cenę 8 złotych za co chwała. Pokazuje to też, że piwa wcale nie muszą kosztować 9 i 10 złotych, wszak U Michała ma chyba najdroższą stołeczną lokalizację (no może sam Rynek Starego Miasta i część Nowego Światu ma droższe czynsze).

                    Niestety sam lokal całkowicie zatracił swoją cudowną perelowską atmosferę i klimat. Dzisiaj to miejsce na niedzielne grzane piwo dla spacerujących rodzin oraz japońsko-rosyjsko-angielsko języcznych wycieczek.
                    Autentyczności i ciekawych ludzi którzy wypełniali to miejsce już tu nie spotkacie no może
                    wieczorem przy koncertach jest trochę lepiej.

                    ps. Grzane piwo nadal pyszne.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      #11
                      Lokal ma dwa poziomy - na górze całkiem fajne drewno, w klasycznym stylu lat 80/90. Przefajny bar przy którym lubię zasiąść i wypić porterka (już niestety za 10 zł) - pijcie go bo trzyma się tylko dlatego, że właściciel go lubi bo schodzi raczej słabo (ale zawsze jest świeży). Tu w ciągu dnia dominują zagraniczni turyści ale od lat przychodzę tu na pyszne pierogi, kopytka z sosem myśliwskim, porter i grzane piwo.
                      Na dole Piwnica Pod Michałem - tu jest bardziej zabawowo (kiedyś przed remontem piwnica miała lepszy, bardziej "żulerski" klimat gdzie podczas koncertów się działo wiele, dzisiaj jest bardziej spokojnie, stonowanie i ...smutniej) niż na górze, tu raczej przychodzę powspominać stare czasy i wypić miód pitny. Wnętrze piwniczne ale dostosowane niestety już do dzisiejszej mody co przez unifikację zabija klimat tego kiedyś kultowego lokalu.
                      Ogólnie jednak jedno z przyjemniejszych i nie tak zniszczonych jak np.: Pasieka, remontem, miejsc na Starym i Nowym Mieście.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Obecnie moje stałe na miejsce podczas wizyt na Starym Mieście, jedzenie jedzeniem ale porter żywiecki z beczki w cenie 10 zł za 0,5l to dla mnie rewelka
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 07-02-2017, 22:18.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Warzywo
                          Senior
                          • 08-2016
                          • 955

                          #13
                          Najlepsze miejsce na Starówce (wiem, że wybór w Samych Kraftach i Vis-AVis jest lepszy ale nie ten klimat, w Piwnicy mimo tez sporej liczby turystów jest po prostu autentycznie i nie ma tych ciumkających modnisiów).
                          A porter wymiata. ja lubię jeszcze grzane piwo u nich.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎