Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Królewska 1, Bierhalle (d. BrowArmia Królewska)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Browarmia nadal będzie Browarmią, będzie warzyć swoje piwa tak jak do tej pory.
    Obecnie jest to spółka wraz z Bierhalle. Współwłaściciel - Bierhalle, nie będzie na razie sprzedawać swoich piw, nawet jeśli kiedyś w przyszłości to dowożone z Arkadii.
    Mimo, że szyld jest już Bierhalle to sprzedawane piwo jest z repertuaru Browarmii i nadal jest pod nazwami już znanymi. Szkło serwowane na miejscu - nadal Browarmia
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Niepotrzebne zamieszanie i miszmasz. Ludzie pewnie będą sugerować się szyldem na pubie (i słusznie) bo to największy nośnik a piwo jakie jest to widzi się dopiero po wejściu do lokalu.
      Dla mnie przy takim obrocie sprawy jaki opisuje Becik to będzie już (kolejne) Bierhalle

      Tak oczywiście, wiem że to zamieszanie to tylko dla klientów bo z nim stoją spore pieniążki panów biznesmenów z obu firm.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        Wczoraj byłem pierwszy raz po fuzji/przejęciu/rebrandingu (niepotrzebne skreślić ).
        Szkło jest z logo Bierhalle, kelnerki w strojach okołobawarskich, obrusy w biało-niebieskie romby, menu chyba też już standardowe.
        Moim zdaniem jakość dań się pogorszyła, chociaż może trafiliśmy na gorsze danie/gorszy dzień kucharza (niepotrzebne skreślić ).
        Na miejscu dostępne były cztery piwa: pszeniczne, pils, ciemny lager i jakieś z imbirem, nie pamiętam... Piwa poprawne, spokojnie do wypicia.
        Podsumowując, odniosłem wrażenie, że jeśli będę chciał wybrać się do BH, to chyba pójdę na Nowy Świat albo na Marszałkowską, a Królewską sobie daruję... .

        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          Ja z kolei trafiłem na asortyment jaki był także w "starej" BrowArmi. Zdecydowałem się na stout-a, bo zawsze go lubiłem. Niestety to nawet nie był blady cień tamtego piwa - wodniste, głównie kwaskowate, z jakimiś absmakami. wielki zawód za 15 zeta Wystrój się nie zmienił przesadnie.
          Last edited by Warzywo; 10-03-2017, 13:10.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Powstaje pytanie - warzą jeszcze coś swojego?
            Piwne specjały miały pochodzić stąd, a klasyka z Arkadii, ale jak jest w praktyce?
            Last edited by Pendragon; 03-08-2019, 10:18.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎