Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowy Świat 64, Bierhalle - filia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Nowy Świat 64, Bierhalle - filia

    Odwiedziliśmy wczoraj filię Bierhalle na Nowym Świecie.
    Lokal bardzo mi się podoba, bardziej niż w Arkadii, klimatyczny ogródek, w środku 4 małe przepierzenia na dole oraz 1 na górze, w każdym z nich jest spore tv (na którym śmiało można oglądać mecze). Wszystko inne takie samo, czyli menu, piwo, a nawet część obsługi
    Mogę się doczepić do podawania zbyt zimnego piwa ale to samo jest też w Arkadii.
    Jak na razie szkło bez logo browaru ale pewnie to się niedługo zmieni.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    Odwiedziłem filię wczorajszej nocy (dogrywka w meczu Argentyna-Meksyk)

    dobre miejsce w śródmiesciu do piwkowania, są jak narazie "Piwne Poniedziałki" - tak przynajmniej wynika z folderu na stołach

    ja natomiast przyczepię się do obsługi - na piwo czekałem 15 minut, a tłumów nie było....
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Co do obsługi to prawda, dwa razy schodziłem na dół aby poprosić kogoś do przyjęcia zamówienia, dopiero jak zszedłem za trzecim razem i zamówiłem wszystko w barze to dostałem momentalnie piwo i niedługo potem jedzenie.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #4
        Jest to przypadłość wielu lokali w których obsada zmienia się zbyt często lub jest nowa, bo lokal jest nowy. Czasem mam wrażenie, że są to ludzie z łapanki, których ten zawód wogóle nie obchodzi.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          W knajpach dostaję czasem piwo nalane i podane w czasie poniżej minuty. szybko no nie

          Tyle że "piwo" wtedy wygląda jak herbata.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2867

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia
            dobre miejsce w śródmiesciu do piwkowania, są jak narazie "Piwne Poniedziałki" - tak przynajmniej wynika z folderu na stołach
            Dla mnie miejsce ciekawsze i dogodniejsze niż Arkadia.

            Poniedziałkowe promocje obowiązuja tak samo jak w Arkadii - 0,4l za 5 PLN, 1l za 12,5 PLN dla piw nieokazjonalnych.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • huanghua
              Senior
              • 10-2005
              • 1910

              #7
              A ja w piątek spróbowałem bierhallowych specjałów.
              Dunkel przynam że całkiem...całkiem, ale pszeniczniak...hmmm... średniawy
              W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

              Comment

              • fteo
                Senior
                • 05-2003
                • 1139

                #8
                Odwiedziłam wczoraj ten przybytek i stwierdzam, że piwo takie sobie (piłam dunkela i weizena), ale za to karczek na chlebie (chleb na liściach chrzanowych) bardzo smaczny.
                http://lotnictwo.net.pl/
                http://www.flightradar24.com/
                http://www.airshow.sp.mil.pl/

                Comment

                • Lacriferno
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 783

                  #9
                  Natknąłem się na knajpkę w ubiegłym tygodniu. Całkiem sympatyczny lokal, obsługa sprawna, na piwo nie kazano czekać zbyt długo. Nieco ciasno na górnym poziomie i ciężko było się wydostać np. do WC, zwłaszcza, że ludzi było sporo, a my siedzieliśmy najdalej jak to możliwe z uwagi na brak miejsc. Nie odwiedziłem Bierhalle w Arkadii, ale za 2 tyg. kolejne szkolenie w Stolicy, więc myślę, że nadrobię.

                  Comment

                  • Piwosz306
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 214

                    #10
                    Jak dla mnie piwo w Bierhalle jest dobre, ceny w miare normalne (nie jak w Browarmii gdzie piwo koszuje chybA 12zl ), jedynym minusem to klimat tej knajpy (tych knajp) a raczej jego brak. Taki troche McDonald piwny...No ale to w sumie siec wiec nie ma co sie spodziewac klimatu Składu Butelek..

                    Comment

                    • Piwosz306
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 214

                      #11
                      Ostatnio piłem w Bierhalle pilsa (zawsze omijałem piwo jasne i próbowałem pszenicznego, ciemnego, marcowego itp) i muszę powiedzieć że jest pyszny ! Byłem naprawdę miło zaskoczony. Określiłbym go jako połączenie Ciechana Wybornego i Bartka. Naprawdę polecam

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #12
                        Trafiliśmy z ray oraz moją siostrą w niedzielne wczesne popołudnie w czasie spaceru na pl. zamkowy. Na zewnątrz przyjemny ogródek, nawet o tej porze, ale w środku dość pospolicie. Obsługa bez zarzutu, piwo smaczne (alta i pszenicę spróbowalismy) i... cóż ceny... Na jedzenie uciekliśmy gdzieś bliżej centrum, choć może do końca nie warto było.

                        Comment

                        • corwin
                          Member
                          • 12-2005
                          • 57

                          #13
                          Często bywam na Nowym Świecie w Bierhalle. Problem chyba leży w tym, że tę knajpę zamykają tak potwornie wcześnie. Szczególnie latem 23.00 to po prostu "podwieczorek". Natomiast nie miałem nigdy problemu z zamawianiem piwa tuż przed zamknięciem - jakiś czas temu na hasło "ostatnie zamówienie" zamówiliśmy po 2 piwa litrowe i posiedzieliśmy przy nich godzinkę. Obsługa sprzątała ale do nas nikt nie miał pretensji. Wyszliśmy chwilę przed północą. Natomiast z jedzeniem już tak miło nie jest. I to mnie bardzo dziwi - godzina 21.00 a kenlerka mówi, że musi iść się spytać, czy kucharze jeszcze coś przygotują (co prawda to zdarzyło się raz, ale zawsze to jakoś takie dziwne). Często zdarzało się, że przed 22.00 kuchnia była już "nieczynna" mimo iż podobno działa do 22.00 Całe szczęścię, że idzie kryzys to pewnie wkrótce znajdą się kucharze skłonni pracować i do 1 w nocy...

                          Kuba

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika corwin Wyświetlenie odpowiedzi
                            Często bywam na Nowym Świecie w Bierhalle.
                            Czemu lokal na Nowym Świecie opisujesz pod innym?
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czemu lokal na Nowym Świecie opisujesz pod innym?
                              Przeniesiono do właściwego tematu.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎