Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowy Świat 64, Bierhalle - filia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #61
    Chodziło mi o to, że te nasze (przynajmniej w Warszawie) browarorestauracje jakoś tak mam wrażenie zeszły całkiem na bok. Liczą się tylko AIPA, browary ze Stanów i Włoch oraz multitapy. Nie mówię, że to źle. Może przemawia za mną nostalgia bo to na Bierhalle m.in.: uczyliśmy się dobrego piwa.
    Moim zdaniem wiele osób podążą za modą zostawiając z tyłu to co w kręgach "rewolucji" modne dzisiaj nie jest.
    Gdzie w multitapie dostaniecie zwykłe ale porządne marcowe chociażby? A co do braku innowacji to też te browary trochę zapomniane a przecież mamy w nich sezonowo koźlaka, witbiera, dymione, blanche, klasztorne, porter itp. itd.
    To nie chęć jakiejś prowokacji, wbijania kija w mrowisko. Ot takie luźne myśli nam się wczoraj z Anką nasunęły popiając świetnego Witbiera w Bierhalle o którym jest cisza na forum (praktycznie i w porównaniu z szałem mutlitapów, AIP i piw z kasztanami).
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      #62
      Po co od razu marcowe. Pils lepszym przykładem.

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
        Chodziło mi o to, że te nasze (przynajmniej w Warszawie) browarorestauracje jakoś tak mam wrażenie zeszły całkiem na bok. Liczą się tylko AIPA, browary ze Stanów i Włoch oraz multitapy. Nie mówię, że to źle. Może przemawia za mną nostalgia bo to na Bierhalle m.in.: uczyliśmy się dobrego piwa.
        Moim zdaniem wiele osób podążą za modą zostawiając z tyłu to co w kręgach "rewolucji" modne dzisiaj nie jest.
        Gdzie w multitapie dostaniecie zwykłe ale porządne marcowe chociażby? A co do braku innowacji to też te browary trochę zapomniane a przecież mamy w nich sezonowo koźlaka, witbiera, dymione, blanche, klasztorne, porter itp. itd.
        To nie chęć jakiejś prowokacji, wbijania kija w mrowisko. Ot takie luźne myśli nam się wczoraj z Anką nasunęły popiając świetnego Witbiera w Bierhalle o którym jest cisza na forum (praktycznie i w porównaniu z szałem mutlitapów, AIP i piw z kasztanami).
        Ja bym zaryzykował twierdzenie, że jednak było odwrotnie - Bierhalle najchętniej robiłoby tylko pilsa, ciemniaka i pszenicę, a reszta była po trosze wymuszona przez nas...

        Choć zgadzam się, że swego czasu pojawienie się w Wawie Bierhalle i Browarmi było jak rewolucja, a jak wiadomo rewolucja zjada swoje dzieci
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • bayern71
          Senior
          • 06-2006
          • 1004

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          Chodziło mi o to, że te nasze (przynajmniej w Warszawie) browarorestauracje jakoś tak mam wrażenie zeszły całkiem na bok. Liczą się tylko AIPA, browary ze Stanów i Włoch oraz multitapy. Nie mówię, że to źle. Może przemawia za mną nostalgia bo to na Bierhalle m.in.: uczyliśmy się dobrego piwa.
          Moim zdaniem wiele osób podążą za modą zostawiając z tyłu to co w kręgach "rewolucji" modne dzisiaj nie jest.
          Gdzie w multitapie dostaniecie zwykłe ale porządne marcowe chociażby? A co do braku innowacji to też te browary trochę zapomniane a przecież mamy w nich sezonowo koźlaka, witbiera, dymione, blanche, klasztorne, porter itp. itd.
          To nie chęć jakiejś prowokacji, wbijania kija w mrowisko. Ot takie luźne myśli nam się wczoraj z Anką nasunęły popiając świetnego Witbiera w Bierhalle o którym jest cisza na forum (praktycznie i w porównaniu z szałem mutlitapów, AIP i piw z kasztanami).
          No na litość boską, przecież te multitapy i browary z USA (z kranu) mamy od 2 tygodni. Dajmy im trochę czasu zanim się znudzimy.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #65
            Widocznie nie umiem w słowie pisanym przekazać tego o co mi chodzi
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
              Chodziło mi o to, że te nasze (przynajmniej w Warszawie) browarorestauracje jakoś tak mam wrażenie zeszły całkiem na bok. Liczą się tylko AIPA, browary ze Stanów i Włoch oraz multitapy.
              Wiesz, restauracyjne trzepią głównie zestaw pils/weizen/dunkel, o różnej jakości i raczej nie tanio. Mając do wyboru to i multitap, gdzie masz do wyboru kilkanaście piw w różnych stylach, dużą rotację i zaplecze butelkowe to nic dziwnego że ludzie wolą mieć większy wybór. W browarach restauracyjnych masz rocznie ile nowych piw? Mniej niż w multitapie w jeden dzień. No i wciąż w Warszawie nie ma browaru restauracyjnego, który jest skoncentrowany na piwie, to restauracje z modnym dodatkiem.

              Myślę, że to po prostu nostalgia przez Ciebie przemawia.

              A co do marcowego w multitapie, to w sezonie czemu by nie
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #67
                Masz rację Masonie, nostalgia ma tu spore znaczenie. Co do reszty, w dużej mierze też. Ale z drugiej strony trochę żałuję, że chociażby Dymione w Browarmii,, czy Witbir z Bierhalle spotkało się z takim małym zainteresowaniem, A są piwami naprawdę udanymi (ale nie są z PINTY czy Ale Browaru albo Szałupiw itp. więc tak sobie " z boku" nas wszystkich istnieją, i też o to mi się trochę rozchodzi).
                W sumie zeszliśmy na off top i pewnie dałoby się z tego wykroić nowy temat ale nie mam mocy w sobie po sobotnim Szlaku i niedzielnym Pikniku dziecięcym aby wymyśleć jego temat)
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2867

                  #68
                  Lokal zlikwidowany. Podejrzewam, że wina covid.
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎