Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Most Poniatowskiego - wieżyca A-22, Czeska Baszta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • e-prezes
    replied
    Nie spodziewałem się, że to tak nieduży lokal. W te upały wręcz duszny, ale ciekawie wykorzystana przestrzeń wieżycy i czeskie piwa. Czy bym tam chodził regularnie? Chyba nie. Aż takim czechofilem nie jestem.

    Leave a comment:


  • mariusz66
    replied
    piwo po 11 zeta

    10 zł za najzwyklejsze czeskie piwo mogłem przełknąc chodzilem często, 11 zeta to już przegięcie , wolę wsiąść w metro wysiąść na Pl Wilsona i spędzic czas na łonie przyrody przy Skalaku za 6 zeta

    Leave a comment:


  • PragueBeer
    replied
    co się dzieje..?

    Dla mnie ten lokal zawsze był kultowy - klimat, miejsce, dobre piwo. ALE! od jakiegoś czasu niestety wszystko idzie w dość dziwnym kierunku i mam tu na myśli głównie piwo i ceny. Najtańsze piwo czeskie (nawet světlá desítka! ) to już wydatek 11zł/0.5l co uważam za lekkie przegięcie...Naprawdę da się sprzedawać (z niezłym zarobkiem) jasne 10-11-12 za 8-9zł. Nie mówiąc już o tym, że najzwyklejsza apa/ipa zaczyna się od 14zł/0.5l.
    Poza tym, zwiększenie kranów odbyło się kosztem czeskiego napitku, co dla mnie też jest nie do końca zrozumiałe (choć pewnie ma swoich zwolenników), ale ja subiektywnie mówiąc, wolałbym po prostu większy przegląd czeskiego rzemiosła, którego i tak w stolicy brakuje...

    Lodówka - to chyba od zawsze była porażka (jedyna jaka kiedyś była) tego miejsca, (zbyt)ciepłe piwo nie tylko zaraz po otwarciu lokalu, ale za każdym razem...dlatego zrezygnowałem całkowicie z tego pomysłu...

    Reasumując - klimat niezmiennie na najwyższym poziomie, reszta skręciła na niezrozumiałe jak dla mnie tory...

    Leave a comment:


  • beaviso
    replied
    Różnic w cenach do świata "ip-srip" nie ma. Zwykłe piwo kosztuje 11 zł, a czeska APA-srapa (i to lurowata, niestety) Beskidzka gorzka po 15 zł za 0.5 litra. Półtmawy Purkmistrz okazał się kwaskowaty, ledwo do zniesienia. Wynalazki zamorskie w cenie 15 zł za 0.3, zupełnie jak dla hipsterów. Że o toalecie przez grzeczność nie wspomnę. Główną atrakcją jest łoskot przejeżdżających tramwajów, ale jako że lubię głośną ciężką muzykę i wojskowe odrzutowce, to akurat naprawdę uważam za unikalną zaletę tego miejsca Generalnie dość specyficzne miejsce, na pewno nie wymuskane.

    M.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Rozumiem niezadowolenie z powodu ciepłego piwa, ale nie zgadzam się z końcowym zdaniem - ja polecam to miejsce i to bardzo. Zmęczony hipsterskimi multitapami z przyjemnością spędziłem w tym miejscu 2 godziny (nad 3 piwami) ostatniego dnia spośród 6 spędzonych w Warszawie. To była prawdziwa miła odskocznia od świata "ip-srip" po wygórowanych cenach. Wnętrze też mi odpowiadało. Ale co kto lubi.

    Potem jeszcze tramwajem na kolejne 2-3 godziny w Warszawa-Praha Pub i zadowolony wróciłem do hotelu na ostatnią noc.

    Leave a comment:


  • Jack75g
    replied
    Dużo sobie obiecywałem po odwiedzinach i degustacji w Czeskiej Baszcie ale mocno się zawiodłem. Mając do wyboru kilka dobrych pubów w śródmieściu stolicy zdecydowałem się na podobno kultowy pub umieszczony blisko Stadionu Narodowego. Pan z obsługi lekko spóźniony sprawiał wrażenie bardzo niezadowolonego z faktu pojawienia się pod drzwiami ok. godz. 16 grupy kilkunastu spragnionych czeskiego piwa kibiców Reprezentacji Polski przed meczem z Gruzją. Brak możliwości spróbowania piw beczkowych, które były podpinane dopiero po otwarciu lokalu, piwa z lodówek nie były schłodzone (być może na noc lodówki są odłączane od zasilania).
    Wystrój lokalu sprawiał smutne wręcz przygnębiające wrażenie.
    Forumowiczom spoza Warszawy chcących odwiedzić ten pub osobiście raczej nie polecam.

    Leave a comment:


  • beaviso
    replied
    Czemu tak nagle urwały się bardzo regularne i częste wpisy?

    M.

    Leave a comment:


  • borat1979
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StefanP Wyświetlenie odpowiedzi
    Falus Mineta
    Nazwa jest mega

    Leave a comment:


  • czeskabaszta
    replied
    Czeska Baszta będzie nieczynna w dniach 4-6.04 (sobota, niedziela, poniedziałek).

    Życzymy Wam, naszym Klientom i przyjaciołom, udanych Świąt Wielkiejnocy.

    Do zobaczenia niebawem.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • czeskabaszta
    replied
    Środa w Czeskiej Baszcie - taka sytuacja :

    Zemský akciový pivovar Světlý Ležák 12°
    Qásek 12° světlý ležák
    Maxmilian Vídeňský ležák 12°
    Beskydské hořké 14° India Pale Ale

    Zapraszamy!

    Leave a comment:


  • czeskabaszta
    replied
    Karmel połączony z delikatną słodyczą i lekką kawową goryczką, a do tego zauważalna przyprawowość...

    ...brzmi ciekawie?

    Zapraszamy na kolejną premierę z beczki:

    Starokladno Cikánský baron 17° polotmavý speciál

    Do zobaczenia!
    Attached Files

    Leave a comment:


  • czeskabaszta
    replied
    Chcecie wypić klasyczną, wyraźnie chmielową, czeską "dziesiątkę"?
    Chcecie przekonać się jak, w czeskich warunkach, browar kontraktowy potrafi uwarzyć wyśmienitego pilsa zamiast kolejnej IPY?
    Wpadnijcie do nas!

    W jednym z nalewaków, prosto od praskiego rzemieślnika i po raz pierwszy w Polsce:

    Zemský akciový pivovar - Zemská desítka světlé výčepní

    Niebezpiecznie smaczne i orzeźwiające, ma szansę nie dotrwać do piątku.

    Zapraszamy!
    Attached Files

    Leave a comment:


  • czeskabaszta
    replied
    Piękny słoneczny wtorek radzimy zakończyć przy wyśmienitym czeskim piwie.

    Proponujemy:

    Chýně světlý ležák 12°
    Beskydian Bandit 13° polotmavý speciál
    Larische světlý ležák 12°
    Faltus Milota Red Ale 12°

    Na podpięcie czekają kolejne smakołyki:

    Starokladno 10° světlé výčepní
    Poddžbánské světlý ležák 12°
    Břevnovský Benedict Russian Imperial Stout 21°
    Beskydské hořké 14° India Pale Ale

    Do zobaczenia przy piwie!
    Attached Files

    Leave a comment:


  • StefanP
    replied
    O, jest jeszcze na nalewaku Falus Mineta

    Leave a comment:


  • czeskabaszta
    replied
    Poniedziałek w Czeskiej Baszcie:

    Chýně světlý ležák 12°
    Beskydian Bandit 13° polotmavý speciál
    Kocour Haka NZ Lager 13°
    Faltus Milota Red Ale 12°

    Smacznego!
    Attached Files

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎