Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Most Poniatowskiego - wieżyca A-22, Czeska Baszta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • czeskabaszta
    Senior
    • 12-2010
    • 765

    Miałem nie reagować, ale Marek twoje emocjonalne wypowiedzi osiągnęły szczyty absurdu. Nie posądzam Cię o celowe działanie, ale dziwię się twojej uporczywej postawie, mam wrażenie że mieszkamy w dwóch różnych krajach i widzimy te same sytuacje w zupełnie inny sposób.
    Kiedyś umawialiśmy się z Tobą, żebyś jak wypijesz sobie za dużo i się na coś jak zwykle zdenerwujesz, żebyś wtedy nie pisał emocjonalnych postów na tym forum w środku nocy, tylko wytrzeźwiał i z rana po głębokim oddechu odniósł się do sytuacji. Dzień lepszy od nocy.
    Widzę jednak, że to już i tak nie ma znaczenia.
    Nie chce mi się opisywać całej sytuacji, wystarczy powiedzieć że młody człowiek z którym stoczyłeś krótką słowną potyczkę przy barze oraz jego 2 znajomi (jak mniemam których nawet nie widziałeś i nie rozmawiałeś z nimi, bo siedzieli na ogródku) nie okazali się grupą agresywnych skinhead'ów/nacjonalistów/kiboli według twojego przekazu, dwaj wyglądali raczej jak brodaci hipsterzy a twój rozmówca też nie zdradzał w wyglądzie oznak zaangażowania w żadne ideologie czy barwy klubowe.
    Ale nie o wyglądzie tutaj mowa.
    To co ja widziałem, a także mój pracownik, którego pytałem o zdanie pozbawione emocji, które mi się wtedy udzieliły, twój rozmówca cały czas zwracał się do Ciebie na Ty.
    Ty natomiast zaczynałeś wywód od słów "typ", "prostak" itp. kierowanych do niego lub do mnie, jako opisujących tego człowieka. Sam też przyznałeś się w jednym z postów, że miałeś zamiar upokorzyć intelektualnie tego chłopaka, wypytując go usilnie o znaczenie słowa "patriotyzm".
    To wystawia Ci, jako człowiekowi wszechstronnie wykształconemu, niską ocenę.
    Żadne obraźliwe słowa o Murzynach, Żydach itp. nie padały, słowa o "czerwonych" padły w szerszej dyskusji tego chłopaka ze mną, nie były skierowane w Twoją stronę, wciąłeś się w rozmowę.
    O żadnej groźbie nie było mowy, twój rozmówca podsumował Twoją agresję słowną stwierdzeniem, że gdyby był tym kimś za kogo go uważasz, to by się zachował o wiele gorzej, ale nie jest, wziął swoje piwa i wyszedł na ogródek.
    Wystarczy wspomnieć na koniec, że już nie raz miała miejsce sytuacja, że np. lżyłeś mojego wspólnika po wspólnych utarczkach światopoglądowych lub krzyczałeś nietrzeźwy na cały lokal, że piwo z beczki jest zepsute (Poutnik 10-tka, Ty po 7 RJackach u konkuracji), gdzie wszyscy dookoła twierdzili, że wszystko jest z tym piwem w porządku.
    Jeśli nie podoba Ci się u Nas atmosfera, jeśli nie akceptujesz nas jako współwłaścicieli, to nie przychodź. Wolna wola.
    Myśleliśmy, że jest to jakaś nasza dodatkowa zaleta, że można u Nas czasem przy barze poważnie porozmawiać, pościerać się na argumenty.
    Nie umiesz się kontrolować, nie mów jak pijesz, ja też się zamknę.
    Czeska Baszta
    Pivo píti, vesel býti, to je rajské živobytí!
    https://www.facebook.com/czeskabaszta

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Wreszcie wersja kogoś, kto był w czasie zajścia trzeźwy.

      Comment

      • purc
        Senior
        • 02-2009
        • 650

        Tak, jak powszechnie wiadomo, hipsterzy podchodząc do baru mówią "śmierć czerwonym".Do człowieka zwracałem się per "kolego", nie "typie" czy "prostaku". Tak, kiedy usłyszałem, że twierdzi, iż jest częścią grupy polskich patriotów, chciałem się dowiedzieć, co konkretnie ma na myśli. Tak, kiedy powiedział, że chcą promować polską literaturę i muzykę, prosiłem, żeby powiedział , jakich to kompozytorów chcą promować. Zaczął i skończył na Paderewskim, a potem zagroził wdeptaniem w glebę /w trybie warunkowym/. Nie jest ważne , jak wyglądał , ale co i jak mówił. Owszem, chciałem obnażyć obłudę jego i jemu podobnych, u których wzniosłe hasła stanowią tylko pretekst do rozróby i bicia innych ludzi.
        Właściciele CZB nie ukrywają swoich prawicowych poglądów. Mają do nich oczywiście pełne prawo. Ale nie powinni przy każdej wizycie zmuszać klientów do odpowiedzi na pytania dlaczego znowu Tusk zawalił to czy tamto, czy też tłumaczenia się z lektury takiej a nie innej gazety czy książki. Wydawało się , że ten okres mamy już za sobą /to tyle na temat rzekomego lżenia/ i znowu zrobiło się miło. Niestety temperament polityczny jeszcze raz wziął górę.
        Dlaczego w innych pubach można żyć bez polityki i gróźb innych klientów skierowanych przeciwko myślącym inaczej? Wszystko zależy od właścicieli.
        O rzekomym wykrzykiwaniu "na całą knajpę" nie chce mi się nawet pisać. To nieprawda. Ale łatwiej zrobić z kogoś o odmiennych poglądach nietrzeźwego rozrabiakę niż zobaczyć belkę w swoim oku.

        Comment

        • fuliano
          Senior
          • 07-2010
          • 1825

          Czyli jednak będzie Łomża

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
            Czyli jednak będzie Łomża
            Podejrzewam, że za tym moim konfrontacyjnym zachowaniem leży podświadoma chęć skończenia z piciem /piwa/.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Organizm się buntuje.

              No cóż, mamy tu słowo za słowo...

              Comment

              • czeskabaszta
                Senior
                • 12-2010
                • 765

                Marek,

                My, Karole, na bieżąco analizujemy naszą pracę i naszych pracowników, rozmawiamy, oceniamy siebie, dokonujemy rachunku sumienia, wyciągamy wnioski, czasem razem, czasem każdy z osobna w różnych momentach.
                Ani nie zgadzamy się z wersją ostatniego zdarzenia przedstawioną przez Ciebie ani nie wyciągamy z niego wniosków i konsekwencji tylko wobec Ciebie i tylko radykalnych.
                Zrobisz co zechcesz, wybór należy do Ciebie, dla Nas sprawa jest zamknięta, bo wiemy jak w przyszłości postępować.

                "...błędy są źródłem pokory, jeśli masz mózg a nie próżnię, bo wyssał go egoizm..."

                Przepraszam za offtopy.
                Czeska Baszta
                Pivo píti, vesel býti, to je rajské živobytí!
                https://www.facebook.com/czeskabaszta

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  A co dziś się leje i lać będzie?

                  Comment

                  • purc
                    Senior
                    • 02-2009
                    • 650

                    OK. Karol. Naprawdę życzę Wam jak najlepiej. Myślę, że jednak nieco przesadziłem. Przepraszam.

                    Comment

                    • czeskabaszta
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 765

                      Zapraszamy na beczkowe:

                      Konicek 11 Ryzak Svetly Lezak
                      Svijansky Knezna 13 Tmavy Special

                      Po Kocour 19 Quarterback IIPA podepniemy:

                      Kocour 11 American Pale Ale

                      Zapraszamy,
                      Czeska Baszta
                      Pivo píti, vesel býti, to je rajské živobytí!
                      https://www.facebook.com/czeskabaszta

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        Polsat Sport działa u Was ?

                        Comment

                        • czeskabaszta
                          Senior
                          • 12-2010
                          • 765

                          Tylko kanały naziemnej tv cyfrowej.
                          Last edited by czeskabaszta; 05-07-2013, 13:04.
                          Czeska Baszta
                          Pivo píti, vesel býti, to je rajské živobytí!
                          https://www.facebook.com/czeskabaszta

                          Comment

                          • purc
                            Senior
                            • 02-2009
                            • 650

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika czeskabaszta Wyświetlenie odpowiedzi
                            Marek,

                            My, Karole, na bieżąco analizujemy naszą pracę i naszych pracowników, rozmawiamy, oceniamy siebie, dokonujemy rachunku sumienia, wyciągamy wnioski, czasem razem, czasem każdy z osobna w różnych momentach.
                            Ani nie zgadzamy się z wersją ostatniego zdarzenia przedstawioną przez Ciebie ani nie wyciągamy z niego wniosków i konsekwencji tylko wobec Ciebie i tylko radykalnych.
                            Zrobisz co zechcesz, wybór należy do Ciebie, dla Nas sprawa jest zamknięta, bo wiemy jak w przyszłości postępować.

                            "...błędy są źródłem pokory, jeśli masz mózg a nie próżnię, bo wyssał go egoizm..."

                            Przepraszam za offtopy.
                            Nie bardzo rozumiem ten przekaz. Czy mam prawo czy też nie mam prawa przyjść na piwo?
                            /nie znaczy to, że przyjdę - chcę tylko wiedzieć - jako klient, który w Waszej knajpie wydał około 10 tys. zł przez 2 lata - czy lepiej kolejne środki zainwestować np.w III filar/.
                            Last edited by purc; 06-07-2013, 03:45.

                            Comment

                            • czeskabaszta
                              Senior
                              • 12-2010
                              • 765

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie bardzo rozumiem ten przekaz. Czy mam prawo czy też nie mam prawa przyjść na piwo?.
                              No właśnie, człowiek pisze jeden post, potem drugi a Ty czytasz i tak nie rozumiesz.
                              Wszystko jest w Twojej głowie, u Nas nic się nie zmieniło w odbiorze Twojej osoby.
                              Wiemy, czego się po Tobie można spodziewać, Ty wiesz o czym czasem z Tobą dyskutujemy przy barze, że poruszamy z Tobą kontrowersyjne tematy.
                              Z naszej strony nikt się na "śmierć i życie" nie obraża na Ciebie, bo póki co nikt według Nas jeszcze żadnej ostatecznej granicy nie przekroczył. Oczywiście masz świadomość tego, że ta sytuacja może się zmienić po każdej ze stron, ale na razie nie ma takiej potrzeby.
                              Jeśli wybierzesz na zawsze swoją "poprawność polityczną/światopoglądową" etc., to masz teraz do wyboru w Warszawie taki wachlarz knajp, w których nikt Cię przy barze o nic niestosownego według Ciebie nie zagada, że nie musisz nas brać w ogóle pod uwagę.
                              Jeśli natomiast Ci przeszło, zapraszamy.

                              Ps. Niestosowne i infantylne jest czynienie Nam uwag na temat pieniędzy. To twój wybór na co je wydajesz, jesteś dorosły. My swoje pozyskujemy z kliku źródeł utrzymania, w tym od ponad 2 lat z Czeskiej Baszty, przy wsparciu bardzo wielu stałych Klientów, w tym także Ciebie.
                              Last edited by czeskabaszta; 06-07-2013, 08:54.
                              Czeska Baszta
                              Pivo píti, vesel býti, to je rajské živobytí!
                              https://www.facebook.com/czeskabaszta

                              Comment

                              • czeskabaszta
                                Senior
                                • 12-2010
                                • 765

                                Witamy,

                                W sobotę zapraszamy na beczkowe:

                                Vyskovsky 11 Rezak
                                Kocour 11 American Pale

                                Na podpięcie czeka:

                                Podklasterni Pivovar Trebic - Urban 12 Svetly Lezak (premiera)

                                Zapraszamy,
                                Czeska Baszta
                                Pivo píti, vesel býti, to je rajské živobytí!
                                https://www.facebook.com/czeskabaszta

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎