Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Surowieckiego 10c, Odessa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #16
    Wracając do Odessy. Bardzo mnie cieszy stwierdzenie właściciela, że lany Konstancin został wypity momentalnie (beczka 50 l). Przy butelce tańszej prawie o połowę bardzo dobrze świadczy to o klientach baru...
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • daeris
      Junior
      • 01-2011
      • 11

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Wracając do Odessy. Bardzo mnie cieszy stwierdzenie właściciela, że lany Konstancin został wypity momentalnie (beczka 50 l). Przy butelce tańszej prawie o połowę bardzo dobrze świadczy to o klientach baru...
      Otóż właśnie! Masz na pewno rację, że jeżeli butelkowe jest tańsze od lanego to lane się słabiej sprzedaje ale nie sądzę aby dotyczyło to lokalu, do którego tak jak do Odessy idzie się właśnie na dobre piwo. Ja z przyjemnością zapłacę 8PLN za dobre beczkowe mimo, że dobre butelkowe mogę dostać za 2/3 ceny. I jak widać inni też tak mają. A to, że jak napisałeś u nas się pija piwo z butelki w lokalach to ten zwyczaj też znikąd się nie bierze. W końcu w zdecydowanej większości "lokali" piwo z nalewaka w plastiku jest tańsze więc zgodnie z pierwszą teorią nikt nie powinien pić z butelki. A jednak się je pija - ja osobiście odnoszę wrażenie, że łeb jakby mniej rano... dokucza .

      Wracając do meritum - byłem w sobotę i też polecam. Co jest to już było pisane, dodam tylko że obsługa bardzo miła i w miarę łatwo się "zaprzyjaźnia" (albo nie przeszkadza im, jak klient się namolnie próbuje zapoznać... ). Następnym razem muszę przyjść przed posiłkiem coby popróbować miejscowych potraw (wareniki, pielmieni, soljanka etc.). Na pewno dużym plusem jest też oferta przekąsek piwnych - mają suszone rybki, kalmary etc. (jak w Babooshce tylko 3x tyle rodzai i sporo taniej) i grzanki z chleba aromatyzowane szynką, czosnkiem, kawiorem etc. też w bardzo dobrej cenie (poniżej 2PLN).
      Last edited by daeris; 04-07-2011, 09:42.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        #18
        A godziny otwarcia (od której czynne?) albo telefon do knajpy ktoś z Was zna? Ciężko coś więcej wyguglać.
        Last edited by kosher; 04-07-2011, 10:32.

        Comment

        • daeris
          Junior
          • 01-2011
          • 11

          #19
          No fakt - nic nie ma. O godzinach mogę napisać tylko to co przedpiścy bo potwierdzone też przez mnie: na pytanie do której czynne i że ktoś pisał, że do 22:00 pan szef spojrzał na mnie z góry (acz sympatycznie, wielki jest to może dlatego z góry ) i stwierdził - do ostatniego klienta. Ale od której to już nie spytałem...

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
            A godziny otwarcia (od której czynne?) albo telefon do knajpy ktoś z Was zna? Ciężko coś więcej wyguglać.
            O ile dobrze pamiętam to od 10.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              #21
              Dzięki za szybką odpowiedź. Przetestuje dziś to miejsce w porze lunchu, niestety podczas pracy, więc na razie tylko żywieniowo

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                Dzięki za szybką odpowiedź. Przetestuje dziś to miejsce w porze lunchu, niestety podczas pracy, więc na razie tylko żywieniowo
                Jest chyba z pięć rodzajów bezalkoholowego więc możesz i w ten sposób
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #23
                  Jeśli mają Krzepiaka to czemu nie

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2294

                    #24
                    No i wyszła lipa. Wg informacji na drzwiach wejściowych lokal czynny od 12-tej.
                    Będąc o 12:15 było na głucho zamknięte
                    Zamiast Odessie daliśmy zarobić restauracji Bałkański Kocioł (nawiasem mówiąc widziałem, że mają piwa z Kormorana).

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                      No i wyszła lipa. Wg informacji na drzwiach wejściowych lokal czynny od 12-tej.
                      No to sorki, że jednak źle zapamiętałem...
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #26
                        Fotka sprzed godziny 20 dnia wczorajszego. Późnym wieczorem ostały się niedobitki...
                        Attached Files
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • daeris
                          Junior
                          • 01-2011
                          • 11

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Fotka sprzed godziny 20 dnia wczorajszego. Późnym wieczorem ostały się niedobitki...
                          Aleć to przecie tylko mały fragment większej całości! Osobiście około tej 20:00 przyczyniałem się do przerzedzenia tych szeregów i przez kolejne godziny było w czym wybierać.

                          A przy okazji składam Odessie gratulację za kuchnię - kilka niewyszukanych niby potraw a jak znakomicie! Jadłem pielmieni ze śmietaną i soljankę i obie potrawy były wyśmienite. Oczywiście nie mam jakiegoś niesamowitego doświadczenia w kuchni "wschodu" ale coś tam już jednak tu czy tam jadłem i jak na razie w Odessie smakowało mi najbardziej.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                            Fotka sprzed godziny 20 dnia wczorajszego. Późnym wieczorem ostały się niedobitki...
                            Co to za piwo, w prawym dolnym rogu?
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co to za piwo, w prawym dolnym rogu?
                              Krynica, opisywana w tym temacie. Ja z tego grona spróbowałem Białego Niedźwiedzia w wersji żywej
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • p_stulka
                                Member
                                • 07-2006
                                • 42

                                #30
                                Dwie odsłony Krynicy i kilka Białego Niedźwiedzia wczoraj także dostepne.
                                Oczywiście wieczorem wszystkie Niedzwiedzie wyszły.
                                Do nastepnego razu
                                "Rozkoszy rajskich nie chcę znać,
                                ni wiedzieć, gdzie się kryją,
                                tylko mnie Panie Boże wsadź,
                                gdzie święci Rotmistrza piją."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎