Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Surowieckiego 10c, Odessa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maremali
    Senior
    • 05-2002
    • 1953

    Surowieckiego 10c, Odessa [zamknięte]

    Sklep i Pub na Ursynowie przy megasamie, z kija łomża oraz trzy piwa z browaru Svyturys 1/2l za 7 PLN. W lodówce sporo piwnych różności oraz cała ściana win. Menu na razie skromne ale dopiero co ruszyli z biznesem.
    http://maremali.web-album.org/
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
    Sklep i Pub na Ursynowie przy megasamie, z kija łomża oraz trzy piwa z browaru Svyturys 1/2l za 7 PLN. W lodówce sporo piwnych różności oraz cała ściana win. Menu na razie skromne ale dopiero co ruszyli z biznesem.
    Znaczy te Svytyrusy lane czy butelkowe?
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Maremali
      Senior
      • 05-2002
      • 1953

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Znaczy te Svytyrusy lane czy butelkowe?
      Są cztery nalewaki łomża i trzy różne rodzaje litewskich
      Last edited by Maremali; 05-05-2011, 18:25.
      http://maremali.web-album.org/

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pszeniczny Baltas z beki za siódemkę w wawie? Byłoby pięknie...Ale nieprędko to sprawdzę.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          No dobra, wpadłem na rekonesans wczoraj pół godziny przed nominalnym zamknięciem i zostałem do północy Stan obecny: z nalewaka Łomża (6 pln), Svyturys Extra (7 pln), Baltas (8 pln-przepyszny!), Cider (9 pln). Dwie lodówki z piwami polskimi, ukraińskimi, niemieckimi, belgijskimi, angielskimi. Uwaga na ceny! Obolonie i Czernigiwskie za 5.4 pln, portery koło szóstki. Szok!

          Ale najciekawsza była rozmowa z właścicielem, który deklaruje otwartość na sugestie dotyczące asortymentu.
          Pierwsze i chyba najważniejsze ustalenie co do przyszłości to poświęcenie czwartego nalewaka (tego od Cydru) na piwo rotacyjne. Sprawa kolejna to uzupełnienie lodówki o szerszą ofertę Konstancina, Zawiercia i Witnicy. A jeszcze ciekawiej brzmi zapowiedź obecności w lodówce piw ukraińskich i białoruskich. W końcu nazwa zobowiązuje!
          Właściciel stwierdził, że piwa nieutrwalone w butelce odpadają, więc chyba Mikulińca nie da się sprowadzić, ale ma być Lwowska Pierwsza Prywatna Piwowarnia. Była jeszcze rozmowa o zainstalowaniu w altance na ogródku kolejnych czterech nalewaków, ale póki co poczekajmy na realizację tego co wymieniłem na początku.

          Lokal działa 3 tygodnie, ale już ma swoją "obywatelską milicję". Miejscowy niedopity mięśniak, który jak twierdził "jest nie do ruszenia na tym osiedlu" został błyskawicznie pogoniony przez bywalców

          Podsumowując: jest dobrze, a istnieje szansa, że będzie jeszcze lepiej. W ramach dopingowania właściciela fajnie byłoby zrobić tu jakieś forumowe spotkanko

          Wieczorem wrzucę fotki.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            A o której jest to nominalne zamknięcie?
            Last edited by żąleną; 23-05-2011, 16:10.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              A o której jest to nominalne zamknięcie?
              O 22. Podrzucam fotki z wczorajszej wizyty.
              Attached Files
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                W ramach dopingowania właściciela fajnie byłoby zrobić tu jakieś forumowe spotkanko
                No to kiedy?
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  • 05-2004
                  • 5615

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                  No to kiedy?
                  Od spotkanek to jest osobny dział.
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1301

                    #10
                    wzorcowa osiedlowa knajpa. wrażenia wyniosłem jak najmilsze. ceny korzystne. niestety, mam strasznie daleko, ale przecież trzeba poszerzać horyzonty. no i jeszcze pytanie: kto tam zamawia te wina?
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • Maremali
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1953

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                      wzorcowa osiedlowa knajpa. wrażenia wyniosłem jak najmilsze. ceny korzystne. niestety, mam strasznie daleko, ale przecież trzeba poszerzać horyzonty. no i jeszcze pytanie: kto tam zamawia te wina?
                      Ja mam jeszcze dalej a winka za każdym razem kupuję dla żonki .
                      http://maremali.web-album.org/

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        No dobra, wpadłem na rekonesans wczoraj pół godziny przed nominalnym zamknięciem i zostałem do północy Stan obecny: z nalewaka Łomża (6 pln), Svyturys Extra (7 pln), Baltas (8 pln-przepyszny!), Cider (9 pln). Dwie lodówki z piwami polskimi, ukraińskimi, niemieckimi, belgijskimi, angielskimi. Uwaga na ceny! Obolonie i Czernigiwskie za 5.4 pln, portery koło szóstki. Szok!

                        Ale najciekawsza była rozmowa z właścicielem, który deklaruje otwartość na sugestie dotyczące asortymentu.
                        Pierwsze i chyba najważniejsze ustalenie co do przyszłości to poświęcenie czwartego nalewaka (tego od Cydru) na piwo rotacyjne. Sprawa kolejna to uzupełnienie lodówki o szerszą ofertę Konstancina, Zawiercia i Witnicy. A jeszcze ciekawiej brzmi zapowiedź obecności w lodówce piw ukraińskich i białoruskich. W końcu nazwa zobowiązuje!
                        Właściciel stwierdził, że piwa nieutrwalone w butelce odpadają, więc chyba Mikulińca nie da się sprowadzić, ale ma być Lwowska Pierwsza Prywatna Piwowarnia. Była jeszcze rozmowa o zainstalowaniu w altance na ogródku kolejnych czterech nalewaków, ale póki co poczekajmy na realizację tego co wymieniłem na początku.

                        Lokal działa 3 tygodnie, ale już ma swoją "obywatelską milicję". Miejscowy niedopity mięśniak, który jak twierdził "jest nie do ruszenia na tym osiedlu" został błyskawicznie pogoniony przez bywalców

                        Podsumowując: jest dobrze, a istnieje szansa, że będzie jeszcze lepiej. W ramach dopingowania właściciela fajnie byłoby zrobić tu jakieś forumowe spotkanko

                        Wieczorem wrzucę fotki.
                        No cóż, miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze. Byłem 2 razy , drugi raz dzisiaj. Jasnego Svyturysa brak/nie dowieźli/, pszeniczny za ciepły /tak też było za pierwszym razem, własciciel/jeden z dwóch?/ obiecywał ,że obniży troche temperaturę./No i czego on wtedy nie obiecywał - patrz post Docenta/. Teraz Łomża , Cider, ciepły pszeniczny Balturys i duża lodówka, ale też zdecydowznie za ciepła. Pan pokazywał termometr w środku , który wskazywał 7 st, ale wg mnie piwa miały około 11-12 st. Dla portera lwowskiego , to może i ok /choć był kwasny i alkoholowy/, ale dla Holby i jakiegoś nowego lagera chyba 4.6 z Białorusi /okropnego/ , to stanowczo za dużo. Pan właściciel był przez chwilę, potem zniknął, pojawiła się pani, pomyliła się o 1 zł na swoja korzyść, potem pojawił się nieogolony osobnik, który nie dolał pszenicznego / reklamowane - dolał/.Krótko mówiąc - piękne plany , a wyszła nędza i fatalna obsługa /ale uwaga -pielmieni wciąż świetne/.

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #13
                          Wczoraj z beczki były Dawne i Łomża po 6 zł, Erdinger i Baltas po 8 zł.
                          Lodówka wypełniona piwami polskimi, litewskimi, ukraińskimi, angielskimi, białoruskimi w przystępnych cenach a po drugiej stronie ściana win.

                          To jest chyba obecnie najlepszy lokal w mieście. Trochę dziwne, że na Ursynowie ale może to i lepiej bo byłby drugi Sketch z cenami dla frajerów i warszawki.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Oferta piw lanych ciągle przechodzi modyfikacje. Właściciel potwierdził, że jeden nalewak będzie rotacyjny, zgodnie z obietnicą wywalił cyder. Konstancina nie było bo mu nie dowieźli, zawieszona też na jakiś czas ma być współpraca ze Svyturysem, obecna beczka Baltasa jest ostatnią. Czyli z beki na razie Łomża, Erdinger pszenica i Konstancin (jak już przywiozą).

                            Butelkowe ciągle w świetnych cenach np. Ciechan pszenica 5,4 pln! Najtańsze piwo jest za 3,5 pln (Perła) i właściciel mówi, że sporo ludzi przychodzi tu się po prostu napić. Na pytanie czy w związku z tym są jakieś burdy odpowiedział, że jest spokój i kultura W ogródku otworzono budę z grillem i telewizornią, w której leciała bodajże ukraińska muza.

                            Bardzo podoba mi się pomysł otwierania rachunków dla klientów. Jak w porządnym lokalu - płacisz przy wyjściu.

                            Aha, i na koniec ważna sprawa. Godzina 22 jako godzina zamknięcia jest pro froma. Czynne jest do ostatniego klienta, co oznacza koło północy, w weekendy jeszcze dłużej.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
                              Szanowny docencie.....nie skomentowałem Twoich słów wypowiedzianych kilka tygodni temu w Czeskiej Baszcie...."piwo butelkowe nie może być tańsze od piwa z beczki" Owszem, może.
                              Jeśli piwo butelkowe jest tańsze od beczkowego to jest większe prawdopodobieństwo, że to drugie będzie zepsute, bo nie znajdą się na nie chętni. Póki co w Odessie beczka jest w porządku (choć piłem wyłącznie Baltasa). Porównywać z Czechami nie ma co, tam w lokalu nie pija się z butelki w przeciwieństwie do Polski. Swoją drogą byłem miesiąc temu w Zlý časy i nie kojarzę, by butelki były tańsze...
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎