Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Taczaka 21, U Honzika [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • olie
    replied
    Lokal już nie istnieje. Obecnie w tym miejscu działa Rozlewnia Pub. A prawidłowy adres to Taczaka 21.

    Leave a comment:


  • cyborg_marcel
    replied
    Fajny wybór piw butelkowych, no a przede wszystkim lanego smaku Czech.
    Lokal w porządku, aczkolwiek o niektórych porach może być problem ze znalezieniem wolnego miejsca. Barmanki 1. klientom płci przeciwnej o wiele dłużej nalewają piwo, żeby sobie pogadać, 2. podpowiadają "dzisiaj jest promocja, tylko proszę powiedzieć hasło, a hasło brzmi tak a tak" = nie trzeba być na bieżąco, a człowiek i tak się załapie.
    PS. Z ciekawostek: toaleta męska - wejście z pierwszej sali, toaleta damska - wejście prawie za barem.

    Leave a comment:


  • docent
    replied
    Wystrój tego lokalu jest dla mnie najlepszy jeśli chodzi o knajpy w czeskim klimacie. Pod względem piwnym trochę nie miałem szczęścia - podobno tydzień temu podczas akcji "Poznań za pół ceny" wypito większość beczkowego asortymentu. Wobec tego w ostatnią sobotę dostępny był tylko Budvar i ciemny Skalák. Mam nadzieję, że miła dziewczyna za barem mnie nie wkręcała i rzeczywiście na co dzień jest większość z sześciu lanych tu czeskich piw.
    Aktualne foty z "U Honzika" do obejrzenia tutaj.

    Leave a comment:


  • M-kwadrat
    replied
    Z moich doświadczeń wynika, że na miejscu są tylko rzeczy typu słonych przekąsek, paluszków, orzeszków itp. ale obsługa nie sprzeciwiała się zamówieniu np. pizzy do lokalu (plus kilka numerów obok jest znośna jadłodajnia).
    Zaparkować można nawet o szerokość chodnika od wejścia jak się tam akurat miejsce zwolni. Generalnie na praktycznie całej ulicy Taczaka można parkować po obu stronach ale obłożenie jest tam niestety spore wiec czasem trzeba trochę cierpliwości aby znaleźć miejsce i to mimo tego, że w godzinach 10-18 postój jest płatny (w parkomatach). Zerknijcie sobie na mapę (choćby google) bo okolica to system jednokierunkowych ulic i jak przy pierwszym przejeździe nie znajdziecie miejsca to lepiej zawczasu wiedzieć jak wrócić (najłatwiej chyba Taczaka->Ratajczaka->Powstańców Wielkopolskich->Niepodległości->Św. Marcin->Kościuszki-Taczaka czyli wszędzie w prawo jak można oprócz ostatniego skrętu w samo Taczaka link do google), dodatkowo miejsc można też szukać już na Kościuszki a potem na Ratajczaka i Powstańców Wlkp.

    Leave a comment:


  • podswierkiem
    replied
    Proszę o informacje, czy U Honzika można również coś przekąsić i w jakich godzinach można tam zawitać?
    ...a, i jak wygląda możliwość parkowania w pobliżu (będę z kierowcą ).
    Last edited by podswierkiem; 04-02-2011, 10:42.

    Leave a comment:


  • kosher
    replied
    W sobotę mieli pod nalewakami:
    - Maly Rohozec: Skalak- jasną 12-tkę i ciemną 13-tkę.
    - Cerna Hora: jasny Pater, ciemny Granat i pszeniczny Velen
    Poza tym puste krany z Urprinerem i Velkopopovickym Kozelem.
    Wszystkie lane piwa w przedziale 5-7 zł.
    W lodówkach widziane butelkowe Warmiak, Świeże, zielony Ciechan, Mastne Brackie, Obołonie, oba Skalaki, Staropramen, ciemny Opat z Broumova.
    Mało klienteli w środku lata, można spokojnie posiedzieć i podelektować się czeskimi wyrobami chmielowymi (w moim odczuciu najbardziej warty uwagi świetny beczkowy Velen)

    Leave a comment:


  • docent
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pedro4d Wyświetlenie odpowiedzi
    Kojarzy. Knajpka istnieje od niedawna, raczej wymarła, w sierpniu zero klientów (sobota wieczór) a mieli Noteckie i Eire tylko butelkowe w cenie 5 zł/but, w dodatku jasne kilka dni po terminie przydatności, dlatego uznałem, że nie warto zakładać dla niej nowego wątku
    Warto, opisy lokali służą zarówno jako zachęta jak też i przestroga!

    Leave a comment:


  • pedro4d
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    Zaraz obok widziałem lokal 'Robin Hood' z plafonem Noteckiego. Kojarzy ktoś to miejsce (opisu na forum niestety nie ma)?
    Kojarzy. Knajpka istnieje od niedawna, raczej wymarła, w sierpniu zero klientów (sobota wieczór) a mieli Noteckie i Eire tylko butelkowe w cenie 5 zł/but, w dodatku jasne kilka dni po terminie przydatności, dlatego uznałem, że nie warto zakładać dla niej nowego wątku

    Leave a comment:


  • docent
    replied
    U Honzika okazało się idealnym miejscem na oglądanie meczu Czechy-Polska. Niestety nie było niefiltrowanej Černej Hory ale za to Skalak był za piątkę (choć na swojej stronie podają, że wszystkie lane są za 6 pln). Jeśli będę powtórnie w Poznaniu to na pewno tu wrócę.
    Zaraz obok widziałem lokal 'Robin Hood' z plafonem Noteckiego. Kojarzy ktoś to miejsce (opisu na forum niestety nie ma)?

    Leave a comment:


  • lycaster
    replied
    Wspólne warzenie 4 lipca

    Piwomania i Pub u Honzika organizują wspólne warzenie piwa 4 lipca 2009r.


    W odpowiedzi na sugestie forumowiczów i klientów organizujemy wspólne warzenie piwa. Zapraszamy wszystkich - zarówno doświadczonych domowych "Braumeistrów" jak i kompletnych nowicjuszy! Jako, że jest to pierwsza impreza tego typu i nie wiemy jak to będzie wyglądało od strony logistycznej planujemy za pierwszym razem warzyć z brewkitów, jednak jesteśmy otwarci na sugestie co do bardziej zaawansowanych technologii Chcemy zacząć około 11 przed południem. Zgłoszenia albo na PM'a albo w oddzielnym temacie - potwierdzajcie obecność, żebyśmy wiedzieli jaką ilość palników będziemy potrzebować. Jeśli ktoś chciałby zakupić brewkita to też proszę o PM'a. Jeśli impreza wypali, wówczas będziemy się starali żeby była to impreza cykliczna, najlepiej comiesięczna, coby mieć możliwość degustacji tego co się wcześniej uwarzyło

    Kolejna kwestia - jeśli kolekcjonujecie birofilia, przynieście je ze sobą. Możemy przy okazji zorganizować małą giełdę, bo wiele osób przychodzących do sklepu chętnie by się powymieniało kapslami, etykietami czy szkłem.

    Z piwnym pozdrowieniem

    Leave a comment:


  • pedro4d
    replied
    Pojawiły się kolejne nowości butelkowe, tym razem krajowe: Rycerz z Gościszewa, Gold z Olsztyna i Brackie

    Leave a comment:


  • pedro4d
    replied
    Najpierw dobre wieści - pojawiły się nowe piwa w butelkach: Opat 12 z Broumova, Svijany (Maz i Knize), Gambrinus 10 i Smadny Mnich.
    Teraz gorsze - cena butelki piwa wzrosła do 7 zł.
    Last edited by pedro4d; 02-04-2009, 07:13. Powód: edit

    Leave a comment:


  • Jaroslav
    replied
    Największy wybór w Poznaniu. Oprócz 4 rodzajów lanej Cernej Hory,
    doszły Skalaki 12 i 13 z browaru Rohozec.

    Leave a comment:


  • metalsrem
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeśli już piszesz coś, to pisz tak żeby dało się to czytać, więc albo korzystaj z polskich znaków tam gdzie trzeba albo nie korzystaj z ogonków w ogóle. Wierz mi trudno się czyta taki niedbale wklepany tekst - potem niestety już tylko prosta droga do ignorowania takich niedbałych wpisów.
    Postaram się bardziej uważać.

    Leave a comment:


  • lycaster
    replied
    Jeżeli chodzi o pienienie się piwa z nalewaka - nieraz nie jest to wina barmana tylko sprzętu. Wystarczy, że uszkodzony jest wentyl na kegu, reduktor gazu czy też kran, instalacja zasysa powietrze i ciężko jest nalać piwo bez pienienia.
    A wracając do meritum - w Honziku z kija to co było wcześniej, ale za to z butelek nowości, tj.: Smadny Mnich, Gambrinus 10, Kelt jasny, Bernard, Cerna Hora boruvkova 11.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎