Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Leszno, Chrobrego, Pijalnia Na Rogu [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    Leszno, Chrobrego, Pijalnia Na Rogu [zamknięte]

    Od razu zaznaczam, że lokal mało ciekawy. Typowa żulbuda i gdyby nie to, że jest to chyba jedyne miejsce w Lesznie gdzie można wypić Kasztelana prosto z pipy to bym o nim nawet tu nie wspominał. Pijalnia istnieje już jakiś czas, ale dopiero niedawno pojawił się przed nią kaseton Kasztelana. Właśnie on mnie skłonił do wejścia do tego lokalu.
    Pijalnia znajduje się, jak sama nazwa mówi, dokładnie na rogu ul. Bolesława Chrobrego i Krótkiej, ok. 250 metrów od Rynku. Jest to malutkie pomieszczenie, dwa stoliki i dwa stołki przy kontuarze co w sumie daje 10 miejsc siedzących. Znajdzie się jeszcze miejsce stojące dla kilku osób. W środku stoi jeden automat do gier i telewizor z fatalnym obrazem. WC na miejscu, wspominam o tym tylko dlatego, że często w żulbudach WC jest gdzieś na korytarzach czy też na zewnątrz. Plusem tego miejsca jest bardzo miła obsługa chętna do rozmowy.
    Lany Kasztelan w bardzo przystępnej cenie 3zł za 0,5l i 2,50 za 0,3l. Poza nim są tylko koncernówki w butelkach.
    Jednym słowem lokal typu wejdź, wypij piwo i wyjdź, chyba że lubisz towarzystwo miejscowych żuli.
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy
  • biker200
    Senior
    • 10-2003
    • 152

    #2
    Próbowałem wczoraj sie tam dostać, ale pocałowałem klamke a nie było jeszcze 21 , byłem wcześniej U Seby na lipowej i nie mieli kegu z Strzelcem mimo ze pipa była, jedynie udało sie Bartka wypic nieopodal Pod Lipami

    Comment

    • dzidek1960
      Senior
      • 01-2003
      • 1548

      #3
      Knajpa zlikwidowana już kilka lat temu w makabrycznych okolicznościach ale jakoś nie zaznaczyłem tego tu.
      "Ma jednak kraj polski napój warzony
      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
      wybornym smakiem"
      Jan Długosz, Historie Piwne
      Moja strona www w początkowym okresie budowy

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎