Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Wielka 17/1, Svejkowa Piwnica [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • docent
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Svejkowapiwnica
    Ostatnio zamiast svyturysa baltasa jest podpięty erdinger pszeniczny chwilowa przerwa w dostawie baltasa
    O, taka sama sytuacja jak w warszawskiej Odessie. Znaczy problem z dostępnościa Baltasa jest szerszy.

    Leave a comment:


  • docent
    replied
    Podczas mojej sobotniej wizyty lane było Lubuskie, Celtyckie, Švyturys Extra i Švyturys Baltas oraz jagodowy wynalazek z Witnicy. Do tego spory wybór butelkowych, szkoda, ze jeśli chodzi o czeskie to jest nadreprezentacja koncerniaków. Jak już pisał M-Kwadrat tutaj, właściciel "Švejkowej Piwnicy" prowadzi również sklep o nazwie Chmieloteka. Lada dzień nad lokalem mają pojawić się nowe szyldy. Spędziłem tu miło czas gawędząc z właścicielem i jeśli tylko pojawi się jakieś dobre czeskie lane (jest zapowiedź Polički) to na pewno będzie to jeden z ciekawszych lokali w Poznaniu. Zresztą już jest
    Foty z wizyty dostępne tutaj

    Leave a comment:


  • Gehern77
    replied
    Byłem w ubiegłym tygodniu i załapałem się na promocję obowiązującą w lokalu w dniach poniedziałek-środa do godz. 20. W ramach tej promocji Celtyckie za bodajże 4,5zł tak więc więcej niż przyzwoicie.

    Svyturys Baltas rewelacja, piwo, którego nie można ominąć!

    Ogólnie stwierdzam jednak, że ten żulerski wystrój lokalu (zwłaszcza na lewo od wejścia) ma swój urok!

    Leave a comment:


  • litar
    replied
    Z kija tak jak wspomniał Miglanc.
    Wybór butelkowego całkiem całkiem.
    Ceny przyzwoite.
    Przydałaby się jeszcze czeska kuchnia

    Leave a comment:


  • litar
    replied
    Co jest teraz z kija?
    Dzisiaj czynne?

    Leave a comment:


  • miglanc
    replied
    Wczoraj byłem, z kija jest w różnych wersjach Svyturys i Witnica. Lubię tam wpadać, pogadać z barmanem i wypić coś z "beczki i półeczki". Co do Czarnkowa to coś słyszałem o upadłości i przejęciu ich przez Gontyniec.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    No i jak tam teraz wygląda asortyment beczkowy? Czarnków może wrócił?

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Otóż to, słuszna uwaga.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Nie wiem czy to był słuszny powód, beczkowe piwa z większości małych browarów jeśli nie z wszystkich są właśnie niepasteryzowane. W Czarnkowie nie było ztcp pasteryzacji w przepływie. Natomiast ta "niskopasteryzacja" dotyczyła na pewno butli.

    sprawdziłem na zdjęciach kolegi Kosty i stoi tam pasteryzator tunelowy (na butelki):

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Niska pasteryzacja pasuje do piwnicy

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Tyle, że niskopasteryzowane było na rynku od ok. pół roku. Tzn pod tą nazwą, bo technicznie to ono było takie od nie wiadomo jak długiego czasu Jak czytam w lutym br Noteckie było w lokalu i było dobre, a w marcu już jest beee, mimo że nic się w nim nie zmieniło...
    Nie mitologizujmy już tego braku pasteryzacji. Zresztą dla lokalu bezpieczniej jest jednak by piwo było spasteryzowane
    Last edited by Pendragon; 24-03-2011, 09:52.

    Leave a comment:


  • Svejkowapiwnica
    replied
    Ano niby niewielka ale mając do wyboru piwo niepasteryzowane a piwo nisko pasteryzowane wolę to niepasteryzowane

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Svejkowapiwnica
    Noteckiego już niestety nie mamy . Zadecydowały dwa powody niska pasteryzacja oraz ciężkie podejście Browaru Czarnków po przejęciu przez Gontyniec .
    Nie rozumiem tego argumentu z "niską pasteryzacją". W czym to przeszkadza niby?

    Leave a comment:


  • wania
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
    Piłem tam jakieś rewelacyjne piwko pszeniczne, ale nazwy już nie pomnę...
    Svyturys Baltas to byl kolego ;]

    A poza tym zgadzam sie z powyzszymi opiniami

    Leave a comment:


  • Gehern77
    replied
    Zdarzyło mi się być w lokalu parę miesięcy temu, jeszcze przed wprowadzeniem ustawy antydymowej . Wtedy dym gryzł w gardło, ale z tego co kolega napisał nastąpiła w tym temacie znaczna poprawa i bardzo dobrze .

    Potwierdzam, że wybór piw bardzo szeroki, a ceny zasadniczo przyzwoite. Piłem tam jakieś rewelacyjne piwko pszeniczne, ale nazwy już nie pomnę...

    Jaka muzyka leciała nie pamiętam, ale zdaje się, że mnie nie irytowała więc może się zgadzać, że dominuje rockowy klimat .

    Jedyny minus lokalu to ubożuchny wystrój na poziomie najzwyklejszego piwnego przybytku. Chyba, że coś także w tej kwestii się zmieniło. Jeśli tak, to oznacza to tylko jedno - czas na ponowne zwizytowanie lokalu!

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎