Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Wielka 17/1, Svejkowa Piwnica [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • M-kwadrat
    Senior
    • 07-2004
    • 304

    Poznań, Wielka 17/1, Svejkowa Piwnica [zamknięte]

    Lokal znajduje się w piwnicy budynku przy zbiegu ulic Mostowej i Wielkiej - wejście od strony Mostowej. Istnieje już jakiś czas (barman w rozmowie wspominał m.in. działanie w lecie) ale dopiero wczoraj do niego wpadliśmy poszukując miejsca gdzie nie będzie w rozmowie przeszkadzał mecz a skuszeni zostaliśmy reklamą z adnotacją o lanym Noteckim. Jednak to co zastaliśmy w środku przeszło nasze oczekiwania - zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zwłaszcza, że wcześniej o lokalu nie słyszeliśmy.

    Knajpka mieści się w średniej wielkości (100m2)piwnicy kamienicy - zajmuje dwie sale plus mała salkę z barem. Wystrój dość standardowy jak na takie pomieszczenia ale kilka akcentów pomysłowych a nie brakuje też pomysłów na przyszłość. W głośnikach muzyka rockowa - od Queen i U2 po czeski gotyk i metal - to lubię. Sali dla palących nie zauważyłem.

    Co do najważniejszego to lokal ma sześć nalewaków z różnymi piwami plus do 120 rodzajów piwa butelkowego w rotacji (to znaczy aż tyle praktycznie nigdy nie ma ale wg słów barmana-współwłaściciela kilkadziesiąt z nich jest zazwyczaj dostępne - wczorajszy dzień to potwierdza - butelki ciągnęły się na długiej półce). W nalewakach wczoraj były: Noteckie i Noteckie Eire (5,50zł/0,5l), Witnica Miodowe Ciemne i Celtyckie (6,50 albo 7zł/0,5l) oraz Svyturys Extra (6,50zł/0,5l) i Baltas (8zł/0,5l). W kolejce do podpięcia za Baltasa czeka ciemna pszenica z Erdingera (cena zostanie ta sama 8zł/0,5l). Butelkowo skupiają się na polskich piwach z mniejszych browarów oraz piwach od naszych południowych i wschodnich sąsiadów. Tutaj ceny chyba od 7zł do 9zł (Ciechan Porter 22 - 9zł, Kormoran Jasne Mocno Chmielone - 7,50zł).

    Oprócz piwa są też napoje gorące, grzane wino i wybór mocniejszych trunków. Z jedzenia paluszki/czipsy.

    Lokal czynny codziennie od 16.00 jednak w najbliższe dwie niedziele planowane przerwy.

    Obecny wczoraj współwłaściciel dał się poznać jako pasjonat piwa. Ma zamiar pojawić się na forum z kilkoma propozycjami - m.in. będzie szansa na wskazanie co miałoby się pojawić w nalewakach. Ja do listy życzeń już dopisałem Kocour'a - może być na początek butelkowy. Z planów dotyczących lokalu to ma tam pojawić się telewizor dla zainteresowanych a z pozostałych to w bliższych planach mają otwarcie sklepu z piwem na Jeżycach (Kościelna) a w dalszych knajpki z piwem belgijskim, niemieckim i holenderskim.
    Pozdrawiam, Maciek
  • Gehern77
    Member
    • 09-2008
    • 72

    #2
    Zdarzyło mi się być w lokalu parę miesięcy temu, jeszcze przed wprowadzeniem ustawy antydymowej . Wtedy dym gryzł w gardło, ale z tego co kolega napisał nastąpiła w tym temacie znaczna poprawa i bardzo dobrze .

    Potwierdzam, że wybór piw bardzo szeroki, a ceny zasadniczo przyzwoite. Piłem tam jakieś rewelacyjne piwko pszeniczne, ale nazwy już nie pomnę...

    Jaka muzyka leciała nie pamiętam, ale zdaje się, że mnie nie irytowała więc może się zgadzać, że dominuje rockowy klimat .

    Jedyny minus lokalu to ubożuchny wystrój na poziomie najzwyklejszego piwnego przybytku. Chyba, że coś także w tej kwestii się zmieniło. Jeśli tak, to oznacza to tylko jedno - czas na ponowne zwizytowanie lokalu!

    Comment

    • wania
      Junior
      • 10-2002
      • 22

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
      Piłem tam jakieś rewelacyjne piwko pszeniczne, ale nazwy już nie pomnę...
      Svyturys Baltas to byl kolego ;]

      A poza tym zgadzam sie z powyzszymi opiniami

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Svejkowapiwnica
        Noteckiego już niestety nie mamy . Zadecydowały dwa powody niska pasteryzacja oraz ciężkie podejście Browaru Czarnków po przejęciu przez Gontyniec .
        Nie rozumiem tego argumentu z "niską pasteryzacją". W czym to przeszkadza niby?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Svejkowapiwnica
          Junior
          • 03-2011
          • 1

          #5
          Ano niby niewielka ale mając do wyboru piwo niepasteryzowane a piwo nisko pasteryzowane wolę to niepasteryzowane

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Tyle, że niskopasteryzowane było na rynku od ok. pół roku. Tzn pod tą nazwą, bo technicznie to ono było takie od nie wiadomo jak długiego czasu Jak czytam w lutym br Noteckie było w lokalu i było dobre, a w marcu już jest beee, mimo że nic się w nim nie zmieniło...
            Nie mitologizujmy już tego braku pasteryzacji. Zresztą dla lokalu bezpieczniej jest jednak by piwo było spasteryzowane
            Last edited by Pendragon; 24-03-2011, 09:52.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10737

              #7
              Niska pasteryzacja pasuje do piwnicy
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Nie wiem czy to był słuszny powód, beczkowe piwa z większości małych browarów jeśli nie z wszystkich są właśnie niepasteryzowane. W Czarnkowie nie było ztcp pasteryzacji w przepływie. Natomiast ta "niskopasteryzacja" dotyczyła na pewno butli.

                sprawdziłem na zdjęciach kolegi Kosty i stoi tam pasteryzator tunelowy (na butelki):
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Otóż to, słuszna uwaga.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    No i jak tam teraz wygląda asortyment beczkowy? Czarnków może wrócił?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • miglanc
                      Junior
                      • 04-2011
                      • 4

                      #11
                      Wczoraj byłem, z kija jest w różnych wersjach Svyturys i Witnica. Lubię tam wpadać, pogadać z barmanem i wypić coś z "beczki i półeczki". Co do Czarnkowa to coś słyszałem o upadłości i przejęciu ich przez Gontyniec.

                      Comment

                      • litar
                        Member
                        • 10-2007
                        • 53

                        #12
                        Co jest teraz z kija?
                        Dzisiaj czynne?

                        Comment

                        • litar
                          Member
                          • 10-2007
                          • 53

                          #13
                          Z kija tak jak wspomniał Miglanc.
                          Wybór butelkowego całkiem całkiem.
                          Ceny przyzwoite.
                          Przydałaby się jeszcze czeska kuchnia

                          Comment

                          • Gehern77
                            Member
                            • 09-2008
                            • 72

                            #14
                            Byłem w ubiegłym tygodniu i załapałem się na promocję obowiązującą w lokalu w dniach poniedziałek-środa do godz. 20. W ramach tej promocji Celtyckie za bodajże 4,5zł tak więc więcej niż przyzwoicie.

                            Svyturys Baltas rewelacja, piwo, którego nie można ominąć!

                            Ogólnie stwierdzam jednak, że ten żulerski wystrój lokalu (zwłaszcza na lewo od wejścia) ma swój urok!

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Podczas mojej sobotniej wizyty lane było Lubuskie, Celtyckie, Švyturys Extra i Švyturys Baltas oraz jagodowy wynalazek z Witnicy. Do tego spory wybór butelkowych, szkoda, ze jeśli chodzi o czeskie to jest nadreprezentacja koncerniaków. Jak już pisał M-Kwadrat tutaj, właściciel "Švejkowej Piwnicy" prowadzi również sklep o nazwie Chmieloteka. Lada dzień nad lokalem mają pojawić się nowe szyldy. Spędziłem tu miło czas gawędząc z właścicielem i jeśli tylko pojawi się jakieś dobre czeskie lane (jest zapowiedź Polički) to na pewno będzie to jeden z ciekawszych lokali w Poznaniu. Zresztą już jest
                              Foty z wizyty dostępne tutaj
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎