Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Moniuszki 6, Z Innej Beczki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #16
    Przez tydzień przed otwarciem zwaliło nam się tyle problemów na głowę (w przenośni i dosłownie), że nie zdążyłem napisać o asortymencie jaki na Was czeka, ale teraz już obiecuję poprawę.

    Generalnie chciałbym podziękować wszystkim za przybycie. Tłumy na otwarciu oraz pełny ogród w tygodniu pokazały, że warto było zaryzykować ciepłą posadę w urzędzie i otworzyć piwiarnię. Wystartowaliśmy z lekkimi niedociągnięciami, ale wszytko na bieżąco jest już dopracowywane i w sobotę nie trzeba było czekać na piwo 30 minut, a łazienka w pełni już funkcjonowała.

    Co do wystroju to najbliższych dniach zaczniemy wieszać na ścianach moją kolekcję etykiet z około 2006 roku, czyli czasu, kiedy zajarałem się lokalnymi browarami.

    Co do piwa to na podpięcie czeka m.in Grodziskie 2.0 i Uśmiech Anieli, a z czeskich piwa z Rychnova: Zilvar, Kasztan i Kneżna oraz Bernard 11 i niefiltrowany 12.

    W późniejszym czasie powinny się też pojawić piwa z Niemiec.

    Zdjęcia z ogrodu wrzucę w wolnej chwili. Póki co na fejsie można obejrzeć te sprzed otwarcia: https://www.facebook.com/media/set/?...5031669&type=3

    Na kranach:


    Pompa: Pracownia Piwa - Cent Us - Stout -8/10 zł
    Les Forques - Lupulus Brune - 14/16 zł
    Browar PERUN- Jasny Grom - APA - 9/11 zł
    Trutnov - Krakonoš 11° - Pils - 5/7 zł
    Pracownia Piwa- Szał w Pracowni - Weizen - 9/11 zł
    Bednary - Ale Ciacho - Ale z przyprawami - 9/11 zł
    Browar Podgórz - Space Sheep - APA - 9/11 zł
    Dobruška - Rampušák 12° Kvasnicový - Pils - 7/9 zł
    Rohozec - Podskalák - Pils - 5/7 zł
    Kout na Šumavě - 12° Světlý Ležák - Pils -7/9 zł
    Eko-Natura - Naturalny Kwas Chlebowy 6/8 zł
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • KrzychuN
      Member
      • 12-2006
      • 74

      #17
      W końcu odwiedziłem w sobotę lokal i potwierdzam - na piwo nie trzeba było długo czekać a toalety (dość specyficzne ) działają bez zarzutu.
      Obsługa bardzo w porządku, podpowiedzą, próbkę naleją jak trzeba.

      Na pewno bardzo klimatyczny lokal z naprawdę dobrą lokalizacją, dużo miejsca do posiedzenia no i chyba największy atut Z Innej Beczki - ogródek. Super!

      Póki co - ze względu na mundial - brakuje trochę TV, ale słyszałem, że czekacie na podłączenie także trzymam kciuki. Przez pewien czas brakowało trochę muzyki lecącej w tle, robiącej też fajny klimacik (oczywiście na tyle głośno żeby można było swobodnie rozmawiać).

      Choć spodziewałem się, że będzie minimum tą złotówkę taniej to baaardzo podoba mi się to, że nie ma samych piw za 10+ polskich złotówek a są tańsze. Fajnie by było, żeby zawsze można było skorzystać z piwka za max. 7zł.

      Gdybym miał coś sugerować to wolałbym maaksymalnie 3 czeskie pilsy w danym momencie a nie nawet bodajże 5 jak było w sobotę. W "wielokranie" jednak fajna jest różnorodność, a dla mnie osobiście (i moich znajomych) to 5 czeskich pilsów to żadne urozmaicenie... no ale to może kwestia gustu.

      No i życzyłbym minimum jeszcze jednej pompy - Angielskie Śniadanie z pompy dosłownie połknąłem :O

      Życzę powodzenia i w miarę możliwości finansowych na pewno będziemy często wpadali

      ps. nie pytałem - jest coś do przekąszenia u Was lub planujecie wprowadzić?

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KrzychuN Wyświetlenie odpowiedzi
        no i chyba największy atut Z Innej Beczki - ogródek. Super!
        Ogródki to są na Pietrynie. U nas jest ogród

        Póki co - ze względu na mundial - brakuje trochę TV, ale słyszałem, że czekacie na podłączenie także trzymam kciuki.
        TV może ruszy dziś

        Gdybym miał coś sugerować to wolałbym maaksymalnie 3 czeskie pilsy w danym momencie a nie nawet bodajże 5 jak było w sobotę.
        Tak to była pomyłka, podczas dużego ruchu jeszcze się trochę gubimy. Docelowo mają być 2-3 pilsy, jedno tmave i jedno piwo o profilu wybitnie słodowym.

        No i życzyłbym minimum jeszcze jednej pompy - Angielskie Śniadanie z pompy dosłownie połknąłem :O
        Miejsce na drugą pompę jest

        ps. nie pytałem - jest coś do przekąszenia u Was lub planujecie wprowadzić?
        Są już tosty, będą jeszcze kanapki z opiekacza oraz przekąski na zimno.
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #19
          Dziś przyjeżdża do nas i ustawia się w kolejce do podpięcia, m.in:
          - Deep Love z Ale Browaru
          - American Wheat od Birbanta
          - Pony Express z Faktorii
          - Ciechan Porter
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #20
            Kolejny lokal otwierany późnym popołudniem O ile w tygodniu rozumiem, to w wykend nie jestem wstanie pojąć czemu nie może być czynne od powiedzmy chociaż 12.00.
            Przez te godziny nigdy nie mogę się spokojnie przed meczem napić dobrego piwa tylko muszę się katować koncernówkami.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
              Sokół, lepiej wrzuć fotki ogródka, jest genialny. Zresztą jak cała Moniuszki.
              Mi hulają te zdjęcia bez logowania https://www.facebook.com/media/set/?...0079603&type=1 Ogród jest na końcu

              Wczoraj podpięliśmy biere de grade'a z Francji: Forest Blonde
              Dziś przyjechały i będą wchodzić na krany m.in.:
              - Nomad: Valecnik, AK-47 i oczywiście Pelikan
              - Bakalarz 12
              - Koutecka 10
              - Ferdinand Sedm Kuli
              - Dwa Smoki i Hey Now
              - Czarne Krzyżackie, Bock Hallertau Cascade
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • olie
                Senior
                • 06-2011
                • 777

                #22
                W czasie kiedy Warszawa świętowała pierwsze urodziny Warszawskiego Szlaku Piwnego, w Łodzi wystartował Trójkąt BeerŁódzki. Z Innej Beczki to jego najmłodszy wierzchołek, a już wyróżnia się pozytywnie. Miejsce jest popularne (przynajmniej w weekendy), spora powierzchnia wewnątrz, szybka rotacja beczek, sympatyczna ekipa za barem. Brakowało mi tylko jakiegoś wita w zestawie. Piwa butelkowego brak, ale nie przeszkadza to specjalnie. Tym co robi różnicę, jest ogród, w Warszawie rzecz chyba nieosiągalna Co ważne nie jest zamykany np. o 22, więc w letnie noce nie trzeba siedzieć wewnątrz. Warto się tu wybrać choćby dla samego ogrodu. Miejsce jest jeszcze młode, ale jak się dotrą, to może tu być jeden z czołowych wielokranów w Polsce.

                Comment

                • Vortex
                  Senior
                  • 12-2011
                  • 153

                  #23
                  Bardzo pozytywne miejsce. Jeżeli chodzi o część ogrodową, to w takim lokalu jeszcze nie byłem, plener z prawdziwego zdarzenia, przestrzeń wydzielona od zgiełku ulicy, kapitalna sprawa. Krany z piwem zagranicznym (akurat podczas moich wizyt dominowały czeskie) i polskim, rotacja jest. Fajnie byłoby zobaczyć firmowe szkło, także inne gadżety które można by zakupić. Obsługa również na plus, na pewno podczas kolejnej wizyty w Łodzi trzeba będzie się pojawić.

                  Comment

                  • Sokół83
                    szynkarz
                    • 12-2004
                    • 1598

                    #24
                    Dziękujemy ze ciepłe słowa i cieszymy się, że lokal jest pozytywnie odbierany. Z pewnych niedociągnięć zdajemy sobie sprawę, przede wszystkim musimy dopracować wnętrze i barmanów Na kranach staramy się mieć jak największy przekrój gatunkowy, ale czasem są pewne braki w hurtowniach, a "chomikować" za dużo się nie da i nie zawsze ma to sens.

                    Niedługo przyjedzie trochę piw z Belgii. Zaś na podpięcie czekają Nomady: AK-47, Válečník i Karel Česká IPA oraz trochę klasyki: Bakalář 12, František z Harrachova oraz Kocour Leżak

                    O polskich rzemieślnikach i kontraktowcach nawet nie wspominam.
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zbanowany_Spammer
                      Jestem spoza Łodzi, ale będać u znajomych udało mi się tam przez przypadek trafić. Na prawdę fajne klimatyczne miejsce i można poprubować wielu "smaków"
                      Ja bym jednak popróbował i zamierzam to zrobić w tym miejscu, jak będę w Łodzi.
                      Last edited by ART; 05-08-2014, 08:53.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        #26
                        Byłem już kilka razy. Miejsce naprawdę klimatyczne, szczególnie ogródek który jest pięknie zazieleniony. Jedyny minus taki ze mało zagranicznych piw, choćby butelkowanych. Czeskie browary jakoś mi nie wystarczają

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          #27
                          Przyjechało sporo klasyków z Czech, m.in.:
                          Krčín, Mastník 11°
                          Bakalář Světlé 10°
                          Bakalář Za studena chmelený
                          Bernard Černé 13°
                          Bernard Jantarový Ležák 12°
                          Eggenberg, Nakouřený Švihák
                          Krakonoš 12°
                          Krakonoš 11°
                          Otakar 11°
                          Poutnik 12°
                          Zubr Gold
                          Nomad Admiral

                          oraz trochę "nowej fali":
                          IPA Samuraj z Kocoura
                          American Black Ale z Vyškova

                          Czekamy na dostawę piw z Bambergu i okolic
                          Last edited by Sokół83; 06-08-2014, 13:16.
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • Sokół83
                            szynkarz
                            • 12-2004
                            • 1598

                            #28
                            Przyjechał Bamberg i okolice:

                            Keesman Herren Pils
                            Aktien Zwick'l
                            St. Georgen Keller
                            Marhrs Ungespundetes (kultowe "ein U")
                            Schlenkerla Maerzen

                            poza tym trochę polskich nowości:
                            Doctor Brew Cascade IPA
                            Olimp Kentauros (wiezenbock)
                            Wąsosz Pszeniczne
                            Rudi Nelson

                            oraz Boon Kriek
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #29
                              Jakoś tak w sobotę byłem opodal, zajrzałem więc. Okoliczności nie były sprzyjające, ponieważ a) byłem kierowcą... , b) Sokół był wyleciany.
                              Miłe panie (jedna za barem, druga za laptopem) zeznały, że Sokół wybrał się do Zakopanego, ubrał się w szpej alpinistyczny i przechadza się w ramach autopromocji po Krupówkach .
                              Lokal sympatyczny, niby w centrum, a na uboczu. W piękne, wrześniowe sobotnie wczesne popołudnie ogródek skąpany był leniwym słońcem, stały leżaki... Wybór piw z kija bardzo sympatyczny, docelowo przydałoby się coś do jedzenia.

                              Comment

                              • Trigga
                                Member
                                • 09-2013
                                • 34

                                #30
                                Wybrałem ten pub na otwarcie mojego wieczoru kawalerskiego. Myślę, że powinno to wystarczyć za rekomendację.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎