Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Olomouc, Krapkova 20, Hospoda U Kuděje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Olomouc, Krapkova 20, Hospoda U Kuděje

    Tak, to niewątpliwie miejsce dla miłośników dobrego piwa. Praha ma swój 'Pivovarsky klub' czy 'Pivni Galerie' a mieszkańcy Olomouca mają 'U Kudeje'. Tego typu miejsca mają dwie zasady. Po pierwsze, oferują piwo tylko z małych i średnich browarów. Po drugie, obowiązuje rotacyjność oferowanych piw. W trakcie mojej wizyty z piw lanych dostępne były: Moritz 10, Serak 11 (Holba), Poutnik 12 kvasnicove (Pelhrimov), Lipnik 13 kvasnicove oraz Svijany 13. Ceny od 20 do 25 Kc/0,5.

    Siłą rzeczy skupiłem się na degustacji piw niefiltrowanych. Na pierwszy ogień poszedł Poutnik z Pelhrimova. Pamiętam że nawet w samym Pelhrimovie nie było mozliwości spróbowania go w wersji kvasnicovej. No cóż, dla mnie to piwo smakowało tak jakby minibrowar był za ścianą. Piwo o pięknej, mętnej, jasnozłotej barwie miało świeży, łagodny, po prostu przepyszny smak. Cudo!
    Druga w kolejce była trzynastka z Lipnika. Piłem świąteczną trzynastkę rok wcześniej w samym Lipniku ale to piwo było o wiele lepsze. Zupełnie inne od zwykłych polotmavych. Przede wszystkim mętne, niefiltrowane, o pięknej miodowej barwie. Miało to piwo w smaku coś intrygującego, czego nie da się sprowadzić tylko do owocowości a czego nie potrafiłem określić... Bardzo dobra rzecz.

    Sam lokal choć nie najmniejszy zatkany był do ostatka. Co nietypowe dla czeskich piwiarni było tam też sporo młodych dziewczyn. W całym lokalu obowiązywał zakaz palenia. Trochę uciążliwy na dłuższą metę był brak jakiejkolwiek muzyki. Z jedzenia tylko przekąski. Uwaga, otwarte dopiero od 15!
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Obecnie dostępne były następujące piwa jasne: Moritz 10, Policka 11, Lipnik 11, Poutnik 12, Svijany 13. Wszystkie oczywiście kvasnicove. Niestety wskutek mocnego wyeksploatowania swojego organizmu uchylam się od organoleptycznej oceny tych piw. Na osłodę została rozmowa z miłą barmanką o imieniu Miša.
    Attached Files
    Last edited by docent; 06-06-2008, 07:06.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Hubertus
      Member
      • 01-2006
      • 33

      #3
      A w listopadzie 2008 dostępne "U Kudeje" były jeszcze: Ćerna Hora i kvasnicovy Opat 12;

      Comment

      • Hubertus
        Member
        • 01-2006
        • 33

        #4
        No i jeszcze specjał "U Kudeje" na zakąskę: na spodzie krążek serka ołomunieckiego, na to łyżka śliwkowej marmolady i na to wszystko czapka z bitej śmietany... polecam!

        Comment

        • Hubertus
          Member
          • 01-2006
          • 33

          #5
          Menu z 18.10.2008
          Attached Files

          Comment

          • otimor
            Member
            • 05-2007
            • 84

            #6
            Jak dla mnie najlepsza knajpa w Ołomuńcu, pełna i gwarna. Muzykę zapewnili goście knajpy, którzy mieli 2 gitary, akordeon i skrzypce. Posłuchaliśmy więc sobie mnóstwa czeskich i nie czeskich piosenek. Był nawet Jozin z Bazin.

            Piwa były świetne, 4 kvasnicove(Moritz, Poutnik, Policka, ciemny Kocur) i Svijany 12.

            Cała knajpa pogrązyła się w żalu gdy sąsiedzi tupiąc w podłoge przypomnieli że jest już 23. Jakby nie mogli po prostu zejśc na piwo
            Kocham czeskie piwo :)

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Oferta piwna zastana tutaj w połowie sierpnia nie powaliła na kolana. Dostępne było 5 piw: Moritz 11, Černá Hora 11, Polička 11, Kocour 12 oraz Kout 10. Wzięliśmy dwa ostatnie. Kocour zajeżdżał wymiocinami więc dało się go pić tylko na wydechu. Kout przyzwoity i tyle. Za to podobno trzymają poziom pod względem obsługi. Doro mówiła, że barmanka jest wyjątkowo miła
              Attached Files
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Docent, a gdzie zdjęcie z kobitką jak poprzednio?... a... rozumiem

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Docent, a gdzie zdjęcie z kobitką jak poprzednio?... a... rozumiem
                  Przypomniałem sobie, że uciekła mi z kadru. To jednak nie była miła
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Doro_
                    Senior
                    • 09-2011
                    • 131

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Docent, a gdzie zdjęcie z kobitką jak poprzednio?... a... rozumiem

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przypomniałem sobie, że uciekła mi z kadru. To jednak nie była miła

                    Była bardzo miła, po prostu niezbyt ładna, żeby jej zaraz fotki robić ;P

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      Dalej działa i ma się dobrze. Ceny od bodaj 45 CK za 11* Mazaka, wymyślniejsze piwa oczywiście droższe. Byliśmy w czasie świętomarcińskiego weekendu w piątek, miejsca szybko wypełniały się od otwarcia.

                      Obecnie czynne w godzinach:
                      sobota, niedziela
                      18:00–23:00
                      poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
                      15:00–23:00
                      Attached Files
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎