Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Lipník nad Bečvou, Novosady 164, První soukromý pivovar společenský v Lipníku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Lipník nad Bečvou, Novosady 164, První soukromý pivovar společenský v Lipníku

    Zgodnie z zapowiedziami sprzed dobrych kilku lat miejscowy browarek doczekał się swojego lokalu. To dość elegancko urządzona restauracja w której obowiązuje zakaz palenia. Piwa do wyboru były dwa:
    jasna 11° - wyczuwalna owocowość, dobrze zaznaczona goryczka. Bardzo dobre.
    ciemna 13° - w zapachu kwaskowe, w smaku również. Do tego dochodzi paloność i mamy coś pod stouta.

    Warzelnia umieszczona jest w odrębnym pomieszczeniu, za szklanymi drzwiami. Niestety podczas mojej wizyty nie było piwowara i nie udało się obejrzeć leżakowni.

    Na uwagę zasługuje fakt, że lepsze piwo z Lipnika (na pewno ciemne) dostępne jest nadal w miejscu, gdzie można było się go napić przed otwarciem restauracji czyli w Sport Barze na 28. října. Jedyną niedogodność może stanowić tam niewielki metraż.

    Samo miasteczko Lipnik zdecydowanie zasługuję na uwagę. Urokliwą starówkę otacza okazały pas murów obronnych na których gdzieniegdzie pobudowały się domy, a niektóre baszty zamieniono w mieszkania. Jeśli starczy czasu to można wybrać się do nieodległego, średniowiecznego zamku Helfštýn. Tak więc jak zwykle w Czechach piwna wyprawa obfitować będzie w dodatkowe wrażenia.

    Zdjęcia w Galerii: pierwsze, drugie, trzecie, czwarte.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • danhaj
    Senior
    • 04-2010
    • 619

    #2
    Szanowny docencie, czy istnieje możliwość pobrania piwa z tego browaru na wynos? Jakieś gotowe butelki, pet-y? Lub zgoda na nalewanie do butelek klienta?
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
      Szanowny docencie, czy istnieje możliwość pobrania piwa z tego browaru na wynos? Jakieś gotowe butelki, pet-y? Lub zgoda na nalewanie do butelek klienta?
      Gotowych zestawów nie było ale zapewne można poprosić o nalanie na wynos do swojej butli.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1415

        #4
        Wczoraj (02.02.1011) w ofercie było aż 5 rodzajów piw:

        Lipnicky Leżak 11% - 21 / 17 Kč (duże / małe)
        Lipnicky Leżak svetly premium 12% - 23 / 19 Kč
        Lipnicky Leżak tmavy premium 12% - 25 / 21 Kč
        Lipnicky Leżak special "Sváteční" 13% - 25 / 21 Kč
        Lipnicky Leżak rzezany - 23 / 19 Kč

        Podstawek firmowych nie ma, używane są mało wygodne podstawki porcelanowe.
        Szkło firmowe w dwóch wersjach - z logo browaru i dodatkowo z napisem "Svatovar".
        Oficjalnie w sprzedaży nie ma, personel twierdzi że mają mało, chociaż za barem nie brakowało. Ostatecznie Pani sprzedała kufel po 100 Kč i nawet dała osobny rachunek za szkło.

        Fotka piwa świątecznego:

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Lipnícki browarek w nowym miejscu odwiedziłem 6.09. Tak wewnątrz jak i na zewnątrz prezentuje się ciekawie, szczególnie cieszy możliwość posiedzenia na świeżym powietrzu po lewej stronie budynku (choć trwają jeszcze kosmetyczne prace wykończeniowe). Z piw obecne były 2 rodzaje:

          - Svatovar světlý 11°
          Kolor złoty, mętne.
          Piana mocna i trwała, pozostawiająca geste "bałwany" na szkle, utrzymuje się na powierzchni grubym kożuchem.
          Zapach miły, słodowo - drożdżowy.
          W nowym miejscu smakuje niestety gorzej, jest mało treściwe, z mdłą piwniczną nutą (jakby niedoleżakowane), lekko słodowe, lekko goryczkowe, trochę owocowe ale w sumie te smaki są niewyraźne i nie komponują się w całościowo ciekawy bukiet. Trochę byłem zawiedziony w stosunku do tego co kiedyś piłem w Sport Barze. A może to tylko jedna mniej udana warka?

          - Svatovar tmavý premium 12°
          Kolor czarny, praktycznie nieprzejrzyste, jedynie pod światło hebanowe refleksy przy szkle.
          Piana gęsta, ładnie osadzająca się na szkle ale bąble niejednorodne.
          W smaku treściwsze i bardziej wyraziste niż 11°, mocno goryczkowe, wyraźna kawowa paloność z gorzka czekoladą. Smaczny ciemniak.

          Oba piwa podawano niestety w kuflach bez logo, firmowych nie było także na barze. Czyżby się wytłukły czy zostały schowane. Podkładek też brak, tak porcelanowych jak i kartonowych.

          Dorzuciłaem do galerii fotke tmavégo i warzelni od strony zaplecza:


          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            #6
            Widzę, że Dadek nie miał szczęścia. Nie dość, że tylko dwa rodzaje piwa, to jeszcze żadnych gadżetów firmowych

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              To akurat mnie zbyt nie zmartwiło bo jeszcze w czasie poprzednich wizyt w Sport Barze i Restauracji U Stadionu udało mi się zaopatrzyć w firmowy kufel i podkładki. Teraz bardziej mnie zmartwiła słaba jakość 11°, i ogólnie obecność tylko dwóch rodzajów piw (bo řezanego nie liczę za osobne piwo).

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #8
                W ofercie była jasna 12 i polotmava 13.Bardzo dobre piwa.Można zakupić w petach.Z tyłu lokalu przyjemny ogródek piwny.Jedzenie również bardzo dobre,a i do pivovaru Ossek nie daleko.

                Comment

                • qumil
                  Junior
                  • 05-2013
                  • 10

                  #9
                  Svatovar to świetne piwo - tak przynajmniej twierdzili moi koledzy, ja niestety, byłem kierowcą A wracaliśmy z dwudniowego obchodu minibrowarów i knajp w Ołomuńcu, więc raczej wiedzieli co mówią. W niemalże ekstazę wprowadziło ich piwo pszeniczne, do tego stopnia że modyfikowaliśmy godzinę powrotu do Polski, by mogli się nim dłużej cieszyć. Obiady w tym przybytku zdecydowanie polecam, ceny bardzo umiarkowane, jedzenie świeże i dobrze przyrządzone, porcje słuszne. Dużo tubylców jadło w czasie naszej bytności, a to najlepsza rekomendacja. Piwo rzeczywiście nalewają w pety. Cena kufla to 100KC.

                  Comment

                  • qumil
                    Junior
                    • 05-2013
                    • 10

                    #10
                    Fotki jasnego i pszenicznego
                    Attached Files

                    Comment

                    • heckler
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 1817

                      #11
                      W upalne sobotnie popołudnie najlepszą opcją skorzystania z cienia nie były parasole wystawione przed lokalem, tylko udanie się na tyły budynku i klapnięcie w bajkowym ogródku.
                      Tam w cieniu wielkiej sosny zasiadamy przy jednym z pięciu stolików, lub wygodnie wykładamy się na leżaku. Dla chętnych do pobujania się jest ogrodowa huśtawka.
                      Wokół ogródka posadzono piękne kwiaty, a wiosenne, ptasie trele dopełniały całości. Zamawiane w lokalu piwo, lub jedzenie wydawane jest przez okno po stronie ogródka. Bajkowo!
                      Od mojej ostatniej wizyty w środku lokalu praktycznie nic się nie zmieniło. Tym razem dostępne były cztery rodzaje piwa:

                      -Svatovar Svetla 11-ka w cenie 25/20 kC. Najlepsze piwo z całej czwórki. https://www.browar.biz/galeria.php?id=23469

                      -Svatovar Polotmava 12-ka w cenie 22/27 Kc. Dobre. https://www.browar.biz/galeria.php?id=23470

                      -Svatovar Kourova 13-ka w cenie 31/26 Kc. Kourova tylko z nazwy. Całkiem smaczne piwo. https://www.browar.biz/galeria.php?id=23471

                      -Svatovar pszenica-pomarańcz w cenie 25/20 Kc. Smak piwa pszenicznego zawsze mnie drażnił i dla tego nigdy go nie zamawiam. Tutaj spróbowałem licząc na przełamanie smaku przez pomarańczę. Nic z tego, smakowało jeszcze podlej. Sztuczny aromat czuć było z daleka. Nie polecam.

                      Rano w ofercie była, ale się skończyła svetla Pale Ale 14-ka. https://www.browar.biz/galeria.php?id=23472
                      Tego piwa postanowiłem spróbować z litrowego plastiku (90 Kc.). Przynajmniej dowiedziałem się, że nie mam czego żałować. Gorsza od tej 14-ki była tylko pszenica.

                      O wiele więcej dobrego można napisać o serwowanych tam posiłkach. Z pośród dostępnych 12-tu dań spróbowaliśmy czterech. Wszystkie dania były smaczne, a porcję ogromne.

                      Zdjęcia z wycieczki do wnętrza browaru w galerii:







                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        #12
                        W zeszłym tygodniu dostępne były trzy piwa:
                        - bardzo dobra, porządnie goryczkowa 11tka
                        - cholernie maślano-karmelowa 12tka - ciężko było dopić
                        - oraz "kurzowa" 14tka - naprawdę świetne dymione, ale nie przedymione, z fajnym lekkim posmakiem spalenizny . Podpasowało mi bardzo i przytuliłem PETka na wynos. Zaryzykuję, że to najlepsza czeska wędzonka, jaką piłem.
                        Z innych dobroci, to jest możliwość spożycia smakowitej golonki w porcjach nie grożących wybuchem bebechów, czyli od ~250 gram.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • heckler
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 1817

                          #13
                          W tą sobotę na kranach trzy piwa:

                          -Svatovar Svetla 10-ka w cenie 28/23 Kc. https://www.browar.biz/galeria.php?id=28407

                          -Svatovar Svetla 11-ka w cenie 30/25 Kc. https://www.browar.biz/galeria.php?id=28408

                          -Svatovar polotmava 12-ka w cenie 32/27 Kc. https://www.browar.biz/galeria.php?id=28409

                          Wszystkie trzy piwa bardzo dobre.

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #14
                            Ceny w 2021 bez zmian, jasna 11 po polotmave nadal bardzo dobre. Jedzenie bez polotu, ale smaczne.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎