Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Třinec, Karpentná 152, Pivnice U Pivovaru [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alexanderfeld
    Senior
    • 08-2009
    • 173

    Czechy, Třinec, Karpentná 152, Pivnice U Pivovaru [zamknięte]

    Od 3 września br. ruszył wyszynk piwa trzynieckiego w budynku, w którym od 2008 roku mieści się trzyniecki minibrowar. Do tej pory piwa z Karpentnej można się było napić jedynie w kilku lokalach w okolicy, a przez ostatni rok w ogóle nie można go było nigdzie znaleźć. Dlatego mile zaskoczyła mnie informacja znaleziona na Beerborcu i PivniInfo o otwarciu lokalu przy samym browarze. Po doinformowaniu się u Borisa z Czeskiego Cieszyna w sprawie kilku istotnych szczegółów postanowiłem zbadać wszystko na miejscu.

    Lokal, jak już wcześniej wspomniałem, zlokalizowano w budynku browaru, a właściwie kotłowni, pośrodku miniosiedla składającego się z 4 budynków mieszkalnych w Karpentnej, będącej zaolziańską dzielnicą Trzyńca. Najlepiej tam dojść trzymając się zielonego szlaku turystycznego prowadzącego ze stacji kolejowej w Bystrzycy (Bistřice) na Ostry. Zajęło mi to niecałe 45 minut, więc pewnie będzie to jakieś 3 km. Można też dojechać autobusem z Trzyńca i wysiąść na przystanku Třinec,Karpentná,sídliště.

    Knajpa czynna jest codziennie od 10 do 22. „Trzyniecka”, jasna 12° w cenie 26 kč za 0,5l i 17 kč za 0,3l. Piwko naprawdę świetne, o jasnozłotej barwie, orzeźwiające, z wyczuwalnym posmakiem drożdży i lekką goryczką, zaserwowane za każdym razem z potężną czapą piany, zostawiającej charakterystyczne pierścienie po upiciu. Podane w firmowych kuflach, z których jeden, po bardzo długim i żmudnym „ugadywaniu” kelnerki udało mi się zakupić w cenie 95 kč. Pomogła mi chyba trochę informacja wisząca na drzwiach do budynku, o możliwości zakupu kufli z firmowym logiem (najwidoczniej już nieaktualna, ale koniec końców poskutkowało). Co do podstawek to kilka firmowych z „trzynieckiego” można znaleźć przy barze, ale są już niestety dość mocno sfatygowane. Na stołach leżą głównie podstawki z „Bernarda”, którego również się tu serwuje. Co do jedzenie podaje się tu raczej drobne przekąski (frytki, warkoczyki serowe, minipizza, smażony hermelin itp.), wypisane na tablicy przed wejściem oraz na szybie.

    Wystrój lokalu myślę dość typowy i nie odbiegający od widoku klasycznych czeskich pivnic. Korzystając z ostatniego dnia prawdziwie letniej pogody tej jesieni zająłem jednak miejsce na zewnątrz, przyglądając się spokojnemu, wręcz flegmatycznemu życiu mieszkańców tego małego przysiółka. Widok chyba normalny dla godzin wczesno-popołudniowych w normalny dzień tygodnia, aczkolwiek mam nadzieję, że okoliczni mieszkańcy wpadają tam czasem na jedno, dwa tutejsze piwa, a miejscowy minibrowar nie będzie miał już tak długich przerw w warzeniu „třineckéj kvasnicovéj” 12°.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    A już myślałem, że będę pierwszy i się podzielę nowinką
    Od wczoraj wiem o tym miejscu (tzn. że jest lokal przy browarze) i też od Borysa.
    Jest plan, by 22 października tam zawitać...

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld Wyświetlenie odpowiedzi
      Najlepiej tam dojść trzymając się zielonego szlaku turystycznego prowadzącego ze stacji kolejowej w Bystrzycy (Bistřice) na Ostry. Zajęło mi to niecałe 45 minut, więc pewnie będzie to jakieś 3 km. Można też dojechać autobusem z Trzyńca i wysiąść na przystanku Třinec,Karpentná,sídliště.
      Gdyby ktoś się wybierał, to podaję link do ... linki Jedzie tam autobus #766. Zwróćcie uwagę, że w większości kursów linia jest okrężna, więc kursów jest nieco więcej niż by się to w pierwszym momencie wydawało. Należy przestudiować rozkład "tam" i z powrotem". W przeciwnym razie możemy niepotrzebnie czekać na następny kurs. W godzinach otwarcia browarku z Trzyńca jest 10 kursów w dni robocze, a w soboty i niedziele 6 kursów.
      Last edited by Pendragon; 10-10-2011, 20:30.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • MANOL
        Member
        • 10-2008
        • 60

        #4
        Leją w PET-y na wynos?

        Comment

        • Alexanderfeld
          Senior
          • 08-2009
          • 173

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MANOL Wyświetlenie odpowiedzi
          Leją w PET-y na wynos?
          Firmowych nie mają. Jak przyjdziesz z własnym naczyniem nie ma problemu.

          Comment

          • Michal28
            Member
            • 06-2008
            • 58

            #6
            Czy można do lokalu dojechać autobusem z bystricy nad ostry?

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Można, ale bezpośredni jest tylko jeden kurs (tylko w dni robocze) linii 766 - o 14:00 z przystanku "Bystřice, Centrum" - jakieś 300 metrów od stacji. Spod samej stacji też się da dojechać, ale z przesiadkami - trzeba dojechać (770, 771, 787) do przystanku "Vendryně,,Moržol" i tam wsiadać do 766. Ale to rozwiązanie nie ma sensu, jak już upierasz się jechać jak najdalej pociągiem, to lepiej wysiąść na stacji "Vendryně" i przejść się kawałek do zastavki "Vendryně, Na Černovském" (nastepny przystanek to już w/w Vendryně,,Moržol"), skąd już jest 766 do browaru. Na przeciwko stacji też jest przystanek "Vendryně, u žel.st.", ale na tym 766 się nie zatrzymuje, trzeba przejść jakieś 300 metrów dalej. Ja bym jednak polecił wsiadać do 766 w Trzyńcu.
              Last edited by Pendragon; 09-11-2011, 10:23.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Michal28
                Member
                • 06-2008
                • 58

                #8
                Ja będę szedł przez góry z czantorii - nydka - dworzec w bystrzycy, stąd pytanie o ewentualne skrócenie trasy autobusem.
                Jeżeli nie ma linii, to pójdziemy zielonym spod dworca kolejowego w bystrzycy.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Aż tak bardzo lubisz chodzić po czeskich wsiach? Z Nydka namesti można podjechać 771 do zastavki Vendryne Morzol i tam przesiadka w 766 . No a jak nie pasuje czasowo (od tej strony 766 ma tylko połowę kursów), to wysiąść z 771 można przystanek wcześniej - Bystrice Silnicka. Albo też z. Morzol - na jedno wyjdzie.
                  Sprawdź też czy nie wyjdzie ci czasem szybciej przejechać się 771 aż do Trzyńca i tam łapanie 766 w kursach przez Oldrzichovice. Ze stacji kolejowej Bystrzice do browaru jest podobno 40 minut na piechotę (zielony szlak).
                  Last edited by Pendragon; 09-11-2011, 14:36.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Michal28
                    Member
                    • 06-2008
                    • 58

                    #10
                    Dzięki.
                    dojadę chyba najbliżej w bystricy i pójdę zielonym, tak chyba wyjdzie najszybciej.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      W takim razie 771 do zastavki Bystrice Centrum, chyba że jest to kurs wariantowy kończący trasę na dworcu kolejowym.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Alexanderfeld
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 173

                        #12
                        Dla wszystkich zainteresowanych informacja z Beerborca: od 1.11.2011 Pivnice otwarta dopiero od 14tej!

                        Comment

                        • Michal28
                          Member
                          • 06-2008
                          • 58

                          #13
                          To ważna informacja, nawet w weekendy?

                          Comment

                          • maaniek
                            Senior
                            • 11-2010
                            • 118

                            #14
                            Przybywamy z Bystricy zielonym szlakiem do ....no własnie, nie wiem jak nazwać ten prostokątny budynek między blokami. Na szczęście wewnątrz jest bardziej przytulnie, wchodząc widzimy 3 krany z Bernardem , ale okazało się że tylko jeden jest podpięty, pozostałe to Trinecka 12 i 14
                            Siedzimy sami popijając smaczne świeże piwko, mi osobiście 14 bardziej smakowała - słodowo-goryczkowa, po prostu pyszna
                            W sobotę czynne od 10, w pozostałe dni od 14

                            Click image for larger version

Name:	IMG_8545.jpg
Views:	1
Size:	29,3 KB
ID:	2037347

                            Click image for larger version

Name:	IMG_8549.jpg
Views:	1
Size:	23,4 KB
ID:	2037348

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Mają nowe piwo, 14-tkę? No proszę, a tak bez rozgłosu...

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎