Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Seebad Heringsdorf, Platz des Friedens, Usedomer Brauhaus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Seebad Heringsdorf, Platz des Friedens, Usedomer Brauhaus

    Minibrowar z hotelem położony w centrum ładnego nadmorskiego kurortu na wyspie Uznam.
    Serwują 4 gatunki piwa naturalne, pils, schwarzbier i pszeniczne. Naturalne to chyba to samo co pils, ale niefiltrowane. Ciężko było się dogadać, obsługa z obcych języków znała tylko jedno słowo ok. Cena piwa to 3.1E za 0,5L, 6E za 1L. Piwa niezbyt smaczne, np. pils smakował prawie jak koncerniak.
    Piwa butelkują (1,4E), leją do 5L party keg (13E). Chciałem kupić sobie takie 5L, ale żadne piwo nie było tego warte.
    Do zjedzenie np. smaczne kiełbaski za około 5E.
    Dojazd kolejką z granicy w Świnoujściu za 1E i potem kawałeczek pieszo.
    Sama miejscowość jak i lokal pełne niemieckich turystów, mimo iż to listopada (choć sobota).
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Był to najlepszy browar, w jakim byliśmy w ostatnich dniach w niemczech. Pszeniczne i niefiltrowane było znakomite. Niebyło się, do czego przyczepić. Z obsługą można było swobodnie porozmawiać w języku...polskim
    Czas nas gonił tak, więc postanowiliśmy zabrać ze sobą kilka flaszek na wynos. Ceny pozostały bez zmian od ostatniej wizyty Piokla.
    Kilka fotek umieściłem w galerii:

    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      Dojście do minibrowaru ze stacji Seebad Heringsdorf oddalonej o 850 metrów zajmuje kilka minut, zaś dojazd pociągiem UBB ze Świnoujścia zaledwie 10 minut.
      Odwiedziłem ten sympatyczny lokal we wrześniu ubiegłego roku w reżimie covidowym.
      Najpierw trzeba było poczekać przy wejściu, następnie po przydzieleniu przez obsługę miejsca przy stoliku wypełniało się kartę z danymi (nazwisko, adres, nr tel), aż wreszcie wręczany był jadłospis i piwospis.
      Wszystkie te covidowe ceregiele to fikcja, bowiem w WC jest łapy wycierało się w obrotowy ręcznik wielorazowego użytku.
      Obsługa niezwykle uprzejma, w większości Polscy kelnerzy i kelnerki.

      Do wyboru były 4 piwa:
      - Naturtrüb
      - Pils
      - Weizen
      - Schwarz

      Wszystkie w jednej cenie: 1,30 / 3,50 / 4,90 / 7,80 € za 0,1 / 0,3 / 0,5 / 1 litr.
      Są firmowe kufle, podstawek oficjalnie brak, ale można dostać po cichu na hasło "nie mam Covida".
      Piwa na wynos sprzedawane są w krachlach 0,5 lub 2 litry, oraz w miedzianych pięciolitrowych kegach.
      Mają też własnej produkcji likiery i sznapsy.

      Kuchnia oferuje smakowite dania w dużych porcjach i składa się przede wszystkim z niemieckiej klasyki.
      Na uwagę zasługuje też flammkuchen i specjalność zakładu - kurczaki z rożna z własnej hodowli.
      Pieczenie kurczaków można obserwować w lokalu.
      Ja zdecydowałem się na jedną z klasycznych pozycji, czyli Usedomer Bierfleish w cenie 12,80 € (na zdjęciu z piwem Weizen).

      Lokal (w normalnej rzeczywistości) czynny codziennie od 12:00 do 22:00 (w piątki i soboty do północy).
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Byłem ostatnio.
        Obiekt położony przy deptaku, w strefie ruchu pieszego, choć całkiem blisko podjechałem maszyną.
        Byłem chyba zaraz po otwarciu, czułem się dziwnie jako pierwszy gość, na szczęście dosłownie za kilkanaście minut przyszli goście na wczesny obiad, i na piwo.
        Rozmawiałem z obsługą w języku miejscowym, ale odniosłem wrażenie, że po polsku byłoby nam wszystkim wygodniej .
        Zamówiłem coś w rodzaju tatara ze śledzia, podanego na czerwonej cebuli i z pumperniklem. Wystarcza za wczesny obiad, spokojnie...
        Z piw zamówiłem deskę, choć podaną nie na desce, a po prostu luzem - pięć piw: pils, natur (chyba jednak bardziej lager), schwarz, hefeweizen, i - sezonowo - maibock.
        Sam się zdziwiłem, ale mnie najbardziej smakowało piwo ciemne, no i natur...

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #5
          W klimacie uzdrowiskowo-nadmorskim zlokalizowany jest brauhaus Usedomer. Miejsce przyjemne, z dobrym piwem, niezłymi cenami i miłą obsługą. Znów - pyszny weizen, bdb pils. Ogólnie moje wrażenia z wyjazdu są takie, że będąc gdzieś w okolicach Szczecina, a mając mało czasu, lepiej wybrać browary po niemieckiej stronie.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23794

            #6
            Jaki tam poziom cenowy?
            Last edited by ART; 20-02-2024, 07:23.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12201

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Jaki tam poziom cenowy?
              0,1 l.... 1,80 € 0,3 l ....4,10 € 0,5 l ....5,50 € 1,0 l....9,50 €



              A tu jeszcze Browarnik Tomek opisuje: http://browarnik.blogspot.com/2021/0...rauhaus-w.html

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎