Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Austria / Wieden / Bier Store Vienna, 12. Wilhelmstraße 23

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sredstvom
    Senior
    • 10-2015
    • 362

    Austria / Wieden / Bier Store Vienna, 12. Wilhelmstraße 23

    Bodajze jedyny sklep w Wiedniu z asortymentem do domowego warzenia piwa (slody, chmiele, drozdze, sprzet, literatura...). Oprocz tego maja w sprzedazy sporo wynalazkow, niektore naprawde bardzo fikusne, ale dosc smaczne. Sklep prowadzi dwoch hobbystow, jeden z nich jest, cytuje, "wielokrotnym zwyciezca krajowych konkursow hobbystycznego piwowarstwa", drugi - dyplomowanym sommelierem. W skrocie - dwaj konkretni goscie, z ktorymi sie fajnie gada

    Lokal maly, ale bardzo przyjemnie urzadzony, mozna usiasc na kanapie i degustowac na miejscu. Zakupione slody mozna zesrutowac na miejscu (samemu, ale przynajmniej nieodplatnie ).

    Podsumowujac - nareszcie znalazlem cos takiego na miejscu, nie trzeba bedzie juz kazdego kilograma slodu sprowadzac roznymi okazjami z PL. Ceny surowcow nieco wyzsze niz w Polsce, ale w granicach rozsadku. No i najwazniejsze - mam do nich 15 minut spacerkiem

    Polecam, jesli ktos by sie przewijal przez Wieden.
    Willkommen im Beer Store Vienna, Wiens einzigem Fachgeschäft in dem sich alles rund um das Thema Bier dreht. Wir führen ein internationales Spezialbiersortiment mit starkem Fokus auf die österreichische Kleinbrauerszene.
    Czy napija sie panowie piweczka?
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Hm, z jednej strony - trochę na zad..., yyy..., poza centrum.
    Z drugiej - nie tak znowu daleko od podstawowej przelotówki, np. PL - I.
    Poza tym, chłopaki mają też własną markę piwa, jak się doczytałem, i - oprócz jakichś ...mujów melonowych warzą np. RIS-a .
    Postaram się pamiętać przy prześmigu przez Wiedeń, dzięki .

    Comment

    • sredstvom
      Senior
      • 10-2015
      • 362

      #3
      W centrum sie zawsze mozesz przepysznego Ottakringera napic, przypomina w kazdym calu nasze rodzime Tyskie - wiec bedzie jak w domu :-)

      Chlopaki warza pod nazwa "Next level", ich etykiety widzialem nawet w ktoryms markecie na polce z kraftami. Probowalem tego wedzonego melonowego "muja", nie do konca moja bajka, ale w miare poprawne piwo. Zdecydowanie do polecenia sklepik. No i mozna placic karta.

      I wyphaszam sobie nazywanie Meidlingu zadupiem, to moja parafia i moge zaczac gryzc!
      Czy napija sie panowie piweczka?

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sredstvom Wyświetlenie odpowiedzi
        ...to moja parafia...
        Ottakringera nie pijam nawet na/po nartach .
        A proboszcza pozdrów .

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎