Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niemcy, Wittichenau, Am Stadtgraben 7, Getränkeabholmarkt Wittichenau

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Niemcy, Wittichenau, Am Stadtgraben 7, Getränkeabholmarkt Wittichenau

    Ten Getränkemarkt nie jest typowym marketem napojowym, jakich wiele w Niemczech.

    Znajduje się dość niedaleko polskich granic w Wittichenau (blisko Budziszyna, Saksonia - Górne Łużyce) i jest właściwie sklepem przybrowarnianym (browar Wittichenauer znajduje się ok 200 metrów od sklepu).

    Ma dość ciekawą historię, jest takim tradycyjnym małym browarem, który bardziej kojarzy się z Bawarią a nie byłym enerdowskim landem. Ładnie odremontowany przez właścicieli, którym browar zwrócono w ramach reprywatyzacji. Będąc tam w weekend widziałem, jak zapewne kolejna nastoletnio-dziecięca generacja właścicieli skrupulatnie czyściła chodnik przed browarem. Byłem pod wrażeniem.

    Sklep oferuje pełną gamę piw ze swojego browaru, w tym niefiltrowane/niepasteryzowane piwa w butelce 1 l. Wszytko co warzą to dolna fermentacja. Z górnej sprzedawali tam bodaj pszenicznego Paulanera. Dostępne piwa były w różnych opakowaniach - klasycznych 0,5l jak i różnego rodzaju większych, prezentowych z krachlą. Były też party-kegi 5 l.

    Sporo też ciekawostek dostępnych dla kolekcjonerów - podstawki, drewniane nosidełka, filcowe torby, autka z logiem, otwieracze itd. itp. Dużo szkła oraz kamionkowe i ceramiczne kufle.

    Jak ktoś będzie w tej okolicy, to myślę że to fajna opcja.

    Czynne pn-pt 8.30-12.00 i 14.30-18.00 oraz w soboty 8-12.

    Getränkeabholmarkt Wittichenau Bei uns erhalten Sie alle Eigenproduktionen  unserer Spezialitäten-Brauerei Wittichenau. Außerdem finden Sie bei uns ein vielfältiges Angebot an alkoholfreien Getränken, Handelsware, Oppacher Produkte, Wässer, Limos, Säfte, Spirituosen, Wein und Sekt. Als Souvenir können Sie auch Biergläser, Bierkrüge oder andere Fanartikel (z.B. des Wittichenauer Karnevalsverein) erwerben. Am Stadtgraben I Wittichenau  I Tel: 035725 70209
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎