Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Czechy, Hradec Kralove, Tesco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grochu
    Member
    • 11-2002
    • 33

    Czechy, Hradec Kralove, Tesco

    Sklep o tyle wart uwagi, że znajduje się w Hradcu Kralove a przez to miasto wiedzie chyba najbardziej popularna trasa z Pragi w stronę granicy (ok.40 km do Kudowy). Na dodatek otwarty jest 24h na dobę, tak więc jeśli ktoś wracając autem np. o 2 w nocy stwierdzi, że ilość posiadanego piwa made in Czech Republic jest niewystarczająca, może wstąpić i się zaopatrzyć (niestety w Czechach sklepy w większości mniejszych miejscowości w weekendy zamykane są już o 12 po południu, tak więc zakup piwa może być nie lada problemem - doświadczam tego na własnej skórze podczas każdego wypadu tamże). Zwłaszcza że oferta jest całkiem spora i ciekawa - chyba pełna gama Bernardów i browaru Herold (z Herolda jest nawet bardzo dobry i rzadko spotykany pszeniczniak), jak i sporo innych z całego kraju (w sumie kilkadziesiąt).
    By tam trafić trzeba kierować się drogowskazami porozwieszanymi w całym mieście - jest ich sporo, tak więc nie powinno to sprawić szczególnego kłopotu.
  • igorww
    Gość
    • 03-2004
    • 1

    #2
    Faktycznie świetny sklep, byłem tam w lipcu, dużo różnych ciekawych gatunków piw m.in. świetne piwo pszeniczne (butelka z zieloną etykietą, ale nazwy juz niestety nie pamiętam...). Warto wstąpić w czasie przejazdu przez północne Czechy.

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Każdy hipermarket(nawet każdy sklep spożywczy)w Czechach jest tak zaopatrzony.To u nich normalne.
      Co do tego pszeniczniaka to chyba jest z Primatora a nie z Herolda.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        No nie każdy. Ja po raz pierwszy widzaiłam w czeskim hipermarkecie aż tak duży wybór. Łyknąłem ponad dwie skrzynki piwa - każde inne, a jeszcze wiele sobie odpuścilem. Jak rzadko polecam hipermarket - szybko i bez biegania po poszczgólnych sklepach można zaopatrzyć się tam dużą część całości butelkowego czeskiego piwa.

        Wyglądam jak dumny ojciec
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          • 05-2004
          • 5615

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
          No nie każdy. Ja po raz pierwszy widzaiłam w czeskim hipermarkecie aż tak duży wybór. Łyknąłem ponad dwie skrzynki piwa - każde inne, a jeszcze wiele sobie odpuścilem. Jak rzadko polecam hipermarket - szybko i bez biegania po poszczgólnych sklepach można zaopatrzyć się tam dużą część całości butelkowego czeskiego piwa.

          Wyglądam jak dumny ojciec
          Szczególnie z tym pecikiem

          Ps. Art się pyta: Gdzie dziecko zostawiłeś? Wyraźnie miałeś do roweru przymocowany fotelik dla maluszka
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • BEERBOYS1998
            Senior
            • 03-2003
            • 119

            #6
            jakbym siebie widzial dwa tygodnie wstecz

            przywiozłem w sumie 55 różności a to i tak było góra 2/3 tego co widziałem, a zwiedziłem Tesco, Kaufland, Carrefour, Lidl i kilka małych potravin

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              A moje odczucie co do tego akurat Tesco, jak i kilku innych hiperów są bardzo kiepskie jeśli chodzi o wybór piwa. Jeszcze chyba najlepiej mi leży Kaufland w Nachodzie, bo mają Weizenbiera i Darka z Primatora i Karkonosa. Niestety w większości hiperów, mamy to co u nas czyli masówkę - wszędzie ten sam zestaw: Gambrinus, Kozel, Pilsner, Radegast i ewentualnie jakiś regionalny, choć też raczej z tych większych. Plusem jedynym jest obecność niepasteryzowanego Bernarda w prawie każdym markecie. A tak właściwie o którym Tesco rozmawiamy, bo jeśli o tym w centrum, to rzeczywiście mają wybór niezły, natomiast jeśli tym przy wjeździe od Pardubic to bieda straszna, po wózku Slavoya i krajobrazie wychodziłoby mi na ten drugi.
              Wyjściem są potraviny, ale też się trzeba nachodzić, zeby znaleźć coś ciekawego. W HK to chyba niezłe wrażenie zrobił na mnie Carefour w takim centrum Futurama, dość duży wybór, choć jak mówię jednak trochę rozczarowujące.
              Swoją drogą zauważyliście trynd na wyrugowanie NRW z rynku przez koncerny. To samo się dzieje co u nas. Rozwalą te male browary butelkami
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                po wózku Slavoya
                Tzn., że co, niby mało ma w tym wózku? Zapewniam Cię, że w sklepie były prawie wszystkie Primatory a te 55 piw w koszyku to prawie każde inne, nie nazwałabym tego biedą.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                  Tzn., że co, niby mało ma w tym wózku? Zapewniam Cię, że w sklepie były prawie wszystkie Primatory a te 55 piw w koszyku to prawie każde inne, nie nazwałabym tego biedą.
                  Nie mi chodziło, ze taki duży wózek, w tym Tesco w centrum chyba takich dużych nie mają. Choć moze to złudzenie, sugerowałem się bardziej krajobrazem.
                  55 piw nie robi na mnie wielkiego wrażenia, bo 55 piw to bym chyba u siebie w sklepie znalazł (oczywiście z koncernami). Byłem tam w każdym razie i pamiętam, że niewiele kupiłem. Nawet Kelta (stout) nie było, którego akurat chciałem kupić.
                  A na Primatory nie patrzyłem to fakt, bo po co wozić drewno do lasu (miałem przekraczać granicę w Nachodzie).
                  Last edited by kopyr; 04-08-2006, 17:57.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    I ja zaglądnąłem sobie do tego Tesco i, porównując z ofertą innych czeskich marketów, uważam że wybór piw jest tu znakomity. Na półkach znajdziemy pełen wybór Primatorów, Opatów, Bernardów, Krusovic, Zlatopramenów, Regentów, Radegastów, Starobrnów i czeska masówka w pełnym wymiarze (Urquell, Staropramen i in.).
                    Byłem pod wrażeniem, a 24-godzinny tryb pracy sklepu to duży plus dla przejeżdżających tamtędy o różnych, dziwnych porach.

                    Oj, żeby tak w naszych Tesco był równie pełny przegląd polskiego piwowarstwa
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎