Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

www.brasserie.pl (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Musicie sobie przekalkulować co się Wam bardziej opłaca - czy sprzedawać z więkzą marżą, a mniej, czy z mniejszą marżą, a więcej. Sądzę, że w Polsce raczej to drugie rozwiązanie jest opłacalniejsze, choć widać to dopiero na dłuższą metę.
    A co do rabatów - chyba lepsza jest opcja procentowa. Po wydaniu w sklepie jakiejś sumy na wszystkie zamówienia, dostaje się jakiś tam rabat, potem po przekroczeniu następnego progu kolejny itd.

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #17
      I ja przychylam się do pomysłu na progi rabatowe. Opcja "5 piw a szóste gratis" może okazać się niewygodna z uwagi na to, że można u was znaleźć piwa po skrajnie różnych cenach. W efekcie opanowanie całej ewidencji, któremu klientowi, kiedy i jakie piwo przysługuje "za darmo" byłoby kłopotliwe.
      Zdaję też sobie sprawę oczywiście, że każdy interes polega na zarabianiu pieniędzy, dlatego musicie wszystko bardzo dokładnie wyliczyć...

      A co do twojej polszczyzny, też jestem mile zaskoczony
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • Brasserie
        Junior
        • 07-2005
        • 6

        #18
        Dobra - wezmy to wszystko pod uwagę i przerabiam tą naszą stronkę troszkę. Dam wam znać kiedy jest w miarę gotowa. Dzięki za reakcje. Pozdr.

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #19
          Róbcie wysyłke gratis przy zakupie kilku piw. Miłoścnicy i tak będą raczej kupować nie pojedyńczo. Sam bym coś zamówił ale mam kolegę w Belgii i mam za darmo wiele piw

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #20
            A co z kwestią powiększenia oferty o butelki 0,33l? Wtedy robiąc zakupy można się pokusić o większą róznorodność.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #21
              Zakupiłem właśnie butelki 0.25 i 0.33 litra, ale wychodzi mimo wszystko drogo. Całe szczęście, że ostatnio polubiłem "belgi" i mogę sobie pofolgować swoim pragnieniom. A wracając do rzeczonego sklepu... Obsługa jak trzeba, w pełni polecam jak ktoś szuka nietuzinkowych piw, a nie może je kupić u siebie w sklepie.

              Comment

              • falcon
                PiwBiz
                • 07-2004
                • 284

                #22
                Faktura VAT

                Kilka razy próbowałem nawiązać kontakt z administratorami tego sklepu. Niestety, nie odpowiadają, czy wystawiają FAKTURĘ VAT. Nie mam na razie podstaw. aby stwierdzić, czy to legalny biznes...Taki sklep internetowy każdy może założyć. Ale nie każdy jest legalny.
                Jeżeli się mylę, to proszę o deklarację, że otrzymam na zakupione piwa Fakturę oraz kopię koncesji.

                Comment

                • Brasserie
                  Junior
                  • 07-2005
                  • 6

                  #23
                  re: Faktura VAT

                  Jak dobrze pamiętam to byliśmy w kontakcie nie tylko mailowym ale również telefonicznym. Skoro prowadzisz podobny biznes to powinieneś wiedzieć, iż są różne koncesje dla sprzedaży detalicznej i hurtowej. Obecnie mamy wykupioną koncesje na sprzedaż detaliczną, czyli dla odbiorcy ostatecznego, a nie w celach dalszej odsprzedaży. Kolejnym etapem w rozwoju naszego sklepu jest wykupienie koncesji na sprzedaż hurtową i wtedy zapraszam do współpracy.
                  Obecnie wystawiamy faktury ale na ich podstawie nie wolno odsprzedawać piwa!!!
                  Last edited by Brasserie; 08-08-2007, 20:32.

                  Comment

                  • falcon
                    PiwBiz
                    • 07-2004
                    • 284

                    #24
                    Nie rozumiem, dlaczego wystawca faktury interesuje się, co kupujący ma zamiar zrobić z kupionym towarem. Moim obowiązkiem jest znać zapisy w ustawie, które mówią mi, od kogo mogę kupować piwo, by je dalej odsprzedawać. Mogę kupić te piwa i je zdegustować. Więc nie powinniście się interesować co z nim zrobię. Po prostu wystawiacie fakturę i wasza rola się kończy. Pozdrawiam .

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika falcon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie rozumiem, dlaczego wystawca faktury interesuje się, co kupujący ma zamiar zrobić z kupionym towarem. Moim obowiązkiem jest znać zapisy w ustawie, które mówią mi, od kogo mogę kupować piwo, by je dalej odsprzedawać. Mogę kupić te piwa i je zdegustować. Więc nie powinniście się interesować co z nim zrobię. Po prostu wystawiacie fakturę i wasza rola się kończy. Pozdrawiam .
                      Ale Tobie nie wolno tego piwa sprzedawać dalej.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • falcon
                        PiwBiz
                        • 07-2004
                        • 284

                        #26
                        Czy każdego, kupującego na fakturę pytacie , co z tym piwem zrobi ? Napisałem przecież, że będę te piwa degustował i będą dla mojej firmy kosztem. Po co komplikować. Chcę tylko pewności, że wystawicie mi fakturę.
                        Pozdrawiam

                        Comment

                        • danhaj
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 619

                          #27
                          Temat umarły, podobnie jak sklep - już go nie ma - przynajmniej pod tym adresem. Temat kwalifikuje się do zamknięcia.
                          Last edited by danhaj; 30-04-2011, 23:22.
                          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                          www.czechforum.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎