Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niemcy, Berlin, Karl-Marx-Allee 56, Bier-Spezialitäten-Laden

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Niemcy, Berlin, Karl-Marx-Allee 56, Bier-Spezialitäten-Laden

    Jest takie miejsce w Berlinie, które każdy piwosz musi koniecznie odwiedzić - sklep piwny Bier-Spezialitäten-Laden.

    Sklep położony jest przy Karl-Marx-Allee 56, bardzo dogodnie zważywszy na wjazd od strony Polski (tylko 5 godz. autkiem z Łodzi!).
    Jest to d. Berlin Wschodni, przy jednej z głownych ulic wjazdowych do centrum od strony polskiej granicy. Wschodnia część miasta tym różni się od zachodniej (wciąż się różnią!), że panuje tu dużo mniejszy ruch, więc autkiem można podjechać bez żadnych problemów pod sam sklep, otworzyć bagaznik i... ładować

    Rasowy piwny sklep z przeglądem piwa przede wszystkim z całych Niemiec i dobrym uzupełnieniem z reszty świata. Zorganizowany na sporej powierzchni i wypełniony butelkami z piwem po same brzegi, Dominują oczywiście piwa niemieckie, za to z całego kraju. W stałej ofercie pełen przegląd bawarskich weizenów i oktoberfestów (przynajmniej o tej porze roku), kilka kölsch'y i altów, ciekawostki klasztorne i mniej znane piwa z maleńkich browarów... Podstawowa oferta koncernowa też jest, ale to jakoś omijałem. No i sporo browarów z landów wschodnich (m.in sporo schwarzbierów), browary berlińskie reprezentowane w komplecie. Sporo perełek (np. Roggen Paulanera).
    Część drugiego pomieszczenia zajmują piwa importowane. Nie ma tu jakiegoś wielkiego wyboru, aczkolwiek i tak można dostać ciekawostki nieznane w Poslce. Osobne półki mają piwa belgijskie, egzotyczne, rosyjskie i (uwaga!) polskie (dołączę zdjęcia).
    Nie znalazłem w sklepie wielu zestawów, w sprzedaży są raczej pojedyncze butelki. Obok, koło lady sprzedawcy potężna kolekcja szkła piwnego, niestety nie do sprzedaży.
    Sprzedawca bardzo uprzejmy, niestety nie mówi po angielsku, więc pomimo mojej i jego ochoty do ucięcia sobie fachowej pogawędki - nie pogadaliśmy
    Aha, no i nie mozna płacić kartą, tylko żywa gotówka.

    Polecam, bo warto, tym bardziej że niedaleko.
    Blog: Piwna Brytania
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    A jak ceny?
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      Duża witryna sklepu widoczna jest z daleka. Przed sklepem panuje nieduży ruch, co umożliwia bezpośredni podjazd autkiem. To bardzo pomocne, jeśli chce zapełnić pół bagażnika...
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • Dreamer
        Senior
        • 05-2003
        • 1576

        #4
        Nagromadzenie piwnych specjałów w sklepie jest napradwę imponujące. Piwem zapełniona jest każda wolna przestrzeń, półki, podłoga. Po wejściu do sklepu najpierw potrzeba trochę czasu żeby oswoić się z różnorodnością, potem dopiero robi się zakupy...
        Attached Files
        Blog: Piwna Brytania

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          Sklep prowadzi bardzo przyjemny człowiek, niestety nie mówi po angielsku. Zgromadził za to pokaźną kolekcję pokali i kielichów (witrynka po prawej), ale nie na sprzedaż...
          Attached Files
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            Polska też miała swoją reprezentację. Zdjęcie zrobiłem z sentymentu, choć tymi piwkami to my świata nie zawojujemy...
            Attached Files
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              Jeśli chodzi o ceny - nie pamiętam cen jednostkowych, mogę powiedzieć tylko tyle, że kupując raczej te rzadsze, trochę droższe gatunki (większość to butelki z porcelanką) zapłaciłem przeciętnie 0,93 EUR /but. (wliczając kaucję).
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • darek99
                Senior
                • 04-2002
                • 2147

                #8
                Bardzo ciekawy pomysł na wyeksponowanie butelek z piwem, chodzi mi o przedwojenne drewniane skrzynki zamocowane pod takim kątem aby mogły służyć jako pułki, jak dal mnie rewelacja.
                Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                Epikur z Samos.

                Comment

                • MLT
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 1045

                  #9
                  Ja w tym sklepie spotkałem innego pana obsługującego. Można z nim było dogadać się po angielsku ale też po POLSKU! Jeżeli chodzi o ceny to według mnie najtańsze niemieckie piwa kosztowały 1,10 euro. Sklep rzeczywiście zaopatrzony rewelacyjnie.

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Czy ktoś wie w jakich godzinach otwarty jest ten sklep
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • Dreamer
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 1576

                      #11
                      Niestety, dokładnie nie pamiętam, ale zdaje się, że w tygodniu od 9.00 do 18.00. Nie wiem jak w weekendy. Sam wybieram się tam ponownie dopiero na wiosnę.
                      Mam nr telefonu/faksu (chyba aktualny), może to ci coś da (strony internetowej nie mają):
                      tel. +49 30 249 21 46
                      fax. +49 30 242 71 47
                      Blog: Piwna Brytania

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #12
                        Z atrykułu z Berliner Morgenpost z 24 lipca 2004 dnia wynika, że kiesyś mieli otwarte
                        od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19.30 a w sobotę od 10 do 14.30. Jak jest teraz nie wiem.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • xpstanx
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 157

                          #13
                          A czy były tam dostępne jakiekolwiek gadżety, np. otwieracze??

                          Comment

                          • Dreamer
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1576

                            #14
                            Trudna sprawa. Poza powszechnie "walającymi" się waflami piwnymi, moją uwagę przykuła pokaźna kolekcja szkła piwnego. Niestety, nie na sprzedaż...
                            Blog: Piwna Brytania

                            Comment

                            • ag6
                              Junior
                              • 03-2003
                              • 7

                              #15
                              bier-spezialitaten-laden

                              dla ścisłości to właściciel -ten obsługujący starszy- to ślązak ,doskonale rozumie nasz język ,jego żona zresztą też ,mowa idzie im gorzej ale można bez problemów się dogadać.
                              Lepiej nie chlapać przy nich jęzorem za dużo /klnąć/,najpierw słuchają a później mówią po polsku albo nie ,osobiście jestem z nimi na ty i mam zawsze duże zniżki ale i biorę sporo za każdym razem bo choć sklepik jest jednak mały i ciasny ,to ilość piw ,nowości i egzotyki jest nawet większa niż w Hamburgu /haus-131-biere/.Mekka dla piwosza no i blisko.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎