Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niemcy, Berlin, Karl-Marx-Allee 56, Bier-Spezialitäten-Laden

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukrobax
    Member
    • 06-2007
    • 36

    #16
    Odwiedziłem ten sklep 2 tygodnie temu i potwierdzam godziny otwarcia:
    od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19.30 a w sobotę od 10 do 14.30
    Co do znajomości j.polskiego właściciela to chyba znacznie się poprawiła, byłem naprawdę zaskoczony.
    Znajomość naszego języka tłumaczy faktem, że zatrudniał kiedyś Polaka do pomocy i od niego się nauczył
    Swoją drogą bardzo sympatyczny człowiek i bardzo miło wspominam wizytę w jego sklepie...
    Co do cen piw to z grubsza niemieckie piwa dzieliły się na 2 grupy:
    piwa za 1,60E oraz piwa za 2,20E
    W piwach światowych nie przebierałem, osobiście kupiłem bardzo dużo weizen'ów
    Last edited by lukrobax; 29-02-2008, 13:36.

    Comment

    • macrac1068
      Junior
      • 06-2008
      • 6

      #17
      Byłem w sklepiku w dniu 08.08.2009 , porozmawiałem z właścicielem i przekazałem od Was pozdrowienia . Fakt, musiałem chwilkę ochłonąć , otrzeć łzy wzruszenia i dopiero wybierać. Chociaż wybierać to za dużo powiedziane. Człowiek zapakowałby z chęcią przynajmniej po 1 szt. z każdego "kwartału" na półkach. Kupiłem trochę "porcelanek" w celach kolekcjonerskich i smakowych - ceny bardzo przystępne (1,5-2,5 E/butelkę).Sklep polecam szczerze, tym bardziej że ma swojską atmosferę jak widać i można akurat było degustować na miejscu (vide zdjęcia).Poniżej aktualne fotki (Pan w koszuli to właściciel).
      Attached Files

      Comment

      • dreads
        Basowy
        • 09-2009
        • 520

        #18
        Fajny sklep, ale głównie z niemieckimi reprezentantami. Od razu od wejścia powitał mnie pan z powyższego zdjęcia w tytułowej koszuli Szprecham po szwabsku, więc coś do niego zagadałem. Po chwili zorientował się, że nie jestem "stąd". Gdy usłyszał Gdańsk, zaczął wrzucać polskie słówka do konwersacji, śmieszne i miłe. Od razu zaprezentował mi skrzynkę z polskimi "piwami", ale widząc moje skrzywienie, dodał : "niemieckie lepsze". Piwo to jego pasja, potrafi opowiadać o nich godzinami (bardzo mi pomógł, bo gdy zobaczyłem asortyment, nie wiedziałem za co się chwycić), niestety nie toleruje niczego poza niemieckimi stylami. Gdy brałem z półki ostatnią buteleczkę Sierra Nevada Pale Ale, pytając o cenę, powiedział, że musi być drogo, ale że to amerykański sikacz warzony gdzieś na kalifornijskiej pustyni
        Chętnie tam wrócę podczas następnej wizyty w Berlinie.

        Comment

        • Aleksandros
          Senior
          • 05-2011
          • 352

          #19
          Odwiedziłem ten sklep parę tygodni temu, ale mam mieszane uczucia.

          Lokalizacja jest bardzo dobra. Sklep mieści się bezpośrednio przy stacji metra U5 Strausberger Platz, tylko 2 stacje od Alexanderplatz. Trafić jest bardzo łatwo.

          Zaopatrzenie chyba najlepsze w Berlinie. Mają chyba nawet więcej piw niż Ambrosetti. Najwięcej oczywiście niemieckich, ale jest też niezła reprezentacja belgijskich, wyspiarskich, amerykańskich, a nawet polskich (głownie koncernowe, ale był też Amber i Kormoran). Nie brakuje też piw z krajów egzotycznych.

          Co do obsługi, to była obecna tylko dość miła pani. Nie narzucała się z pomocą, ale pozwalała w spokoju przeczesywać regały.

          Wystrój sklepu widać na zdjęciach powyżej. Zmian nie zanotowałem. Jedyne co było nieco irytujące, to brak cen przy wielu produktach, brakowało zwłaszcza etykietek z cenami piw zagranicznych. Jak się okazało, to może i nie bez powodu.

          Następuje główny punkt krytyki: wysokie ceny. Z zakupionych przeze mnie piw najtańsze kosztowało 1,5 €. Ceny piw niemieckich wahaja się w granicach 1,5-2 €, ale za zagraniczne trzeba zapłacić odpowiednio więcej. Za importowanego z wysp stouta zażyczyli sobie 5 €. Może nie jest to strasznie drogo, ale u ich głównego konkurenta Ambrosettiego najdroże piwa niemieckie kosztują ok 1,20 €, a ceny piw z Wielkiej Brytanii, o ile dobrze pamiętam, nie przekraczają 3 €. Jeżeli ktoś kupuje parę butelek, to może nie jest to znaczna różnica, ale przy zakupie dwóch skrzynek uzbiera się okrągła sumka.

          Ogólnie jest to więc fajny sklepik, żeby znaleźć coś nowego, czego nikt inny nie ma. Gratka dla kolekcjonerów kapsli i etykiet. Przy większych zakupach polecam jednak wyjazd do Charlottenburga.

          Comment

          • szpaclaf
            Member
            • 09-2009
            • 40

            #20
            Czy mógłbyś opisać w odpowiednim temacie, również ten sklep Ambrosetti?
            Last edited by szpaclaf; 27-08-2011, 22:52.

            Comment

            • macrac1068
              Junior
              • 06-2008
              • 6

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szpaclaf Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy mógłbyś opisać w odpowiednim temacie, również ten sklep Ambrosetti?
              .....i podac adres przy okazji , w tym ciekawych sklepów na Charlottenburg, dzięki.

              Comment

              • Aleksandros
                Senior
                • 05-2011
                • 352

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szpaclaf Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy mógłbyś opisać w odpowiednim temacie, również ten sklep Ambrosetti?
                Mówisz - masz! Oto link: http://browar.biz/forum/showthread.php?t=94415

                Comment

                • pIvo
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 290

                  #23
                  Odwiedziłem sklep Bier-Spezialitaten-Laden w 2 połowie października 2011. Wybór piw bardzo duży, właściciel sympatyczny, komunikatywny i rzeczowy. Brak cen przy piwach, o każde trzeba zapytać, a ceny okazują się wysokie: ok. 2 Euro za piwa niemieckie, 3-3,5 Euro za piwa z innych krajów (b. duży wybór). Klientela międzynarodowa, sklep tuż obok stacji metra. Zdecydowanie warto zaglądnąć.

                  Bier-Spezialitaten-Laden
                  Inh. R. Moller
                  Karl-Marx-Allee 56
                  10243 Berlin
                  tel. (030) 249 21 46
                  U5 Strausberger Platz
                  Attached Files
                  http://kapsle.w.interia.pl

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #24
                    Wczoraj odwiedziłem ten sklep i trzeba przyznać że jest to fantastyczne miejsce na mapie Berlina. Jak właściciel dowiedział się że jestem z Polski to zmienił język rozmowy, sympatyczny i wesoły człowiek, bardzo fachowe doradztwo, posiada rodzinę w Gliwicach i czasami tam zagląda.
                    Jedyny mankament to braki w cenówkach, ale trzeba przyznać że właściciel zna je bez mrugnięcia okiem, chętnie udziela informacji.

                    Znalazłem kilka ciekawych pozycji jak Weihenstephaner Korbinian, Whisky Lager...

                    Z tymi cenami to nie jest taka tragedia, biorąc pod uwagę lokalizację i że to stolica.
                    Kupiłem też trochę egzotyki, 3,5 Euro np za Polara z Wenezueli, czyli niecałe 15zł, u Joli w Warszawie nie zeszłoby poniżej 25 zł.

                    Comment

                    • Kefir87
                      Member
                      • 09-2010
                      • 70

                      #25
                      Sklepu już nie ma (albo został przeniesiony). Byłem wczoraj i na jego miejscu jest teraz lodziarnia. Szkoda, bo miałem nadzieję na jakąś egzotykę.
                      Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
                      http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎