Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Holandia, Amsterdam, Paleisstraat 125, De Bierkoning

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Holandia, Amsterdam, Paleisstraat 125, De Bierkoning

    Sklep w Amsterdamie przy Paleistraat, blisko placu Dam, za Pałacem Królewskim.


    Wielgachny sklep z piwami z całego świata. Z tyłu za ladą liczne szklanki, przy ladzie na wieszaku koszulki, są także książki o tematyce piwnej. Dla mniej wymagających stoją na dole transportery z miejscowymi pilsami. Obok nich piwa organiczne (ominąłem ten region). Kilka schodków prowadzi do głównej części sklepu z piwami (idąc po prawej ręce): holenderskimi, amerykańskimi, egzotycznymi, brytyjskimi, irlandzkimi, niemieckimi, dalej Europa środkowo-wschodnia ( w tym Okocimski Porter), i już do końca Belgia. Na środku jeszcze trochę piw w butelkach luzem, lub w zestawach, także jakieś wynalazki typu wielkich butelek, czy zestawów "podchoinkowych" jak np. metr piwa. Pod schodami kącik z lambikami. W koszu leżą wafle i po zakupie można sobie wziąć rozsądną ilość (ok 10 szt.). Byłem tam kilka razy...
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    De Bierkoning

    Sklep w Amsterdamie, przy Paleistraat, obok placu Dam, za Pałacem Królewskim.

    Duży specjakistyczny sklep dla piwożłopów. Potężna oferta szklanek z wielu krajów. Także trochę piwnej literatury. Na początku w transporterach holenderskie pilsy, nieco dalej piwa organiczne. Na podwyższeniu najważniejsza część: na początku piwa holenderskie, dalej Ameryka, za zakrętem Wielka Brytania i Irlandia, potem Niemcy, ostatnia ściana to Europa Środkowa i Wschodnia (m.in. nasz Okocimski Porter) i sporo Belgii. Na środku poustawiane piwa gł. belgijskie i holenderskie, trochę skandynawskich, także wersje "bajeranckie" - na prezenty. Pod schodami zaś lambiki. Pewna ilość piw jest w lodówce, ale to głównie pilsy, choć coś wymyślniejszego też się trafiało. Ponadto w ofercie postery i koszulki.

    Comment

    • biermann
      Senior
      • 09-2001
      • 2552

      #3
      Holandia, Amsterdam, Paleisstraat 125, De Bierkoning

      Miałem ostatni przyjemność przejechania przez Amsterdam i trafiłem do Raju.
      Praktycznie w samym centrum na Paleisstraat 125 mieści się "DE BIERKONING" gdy wszedłem to oniemiałe, kopara mi opadła i o mało co nie posikałem się ze szczęścia (na nieszczęscie ceny ostudziły mój entuzjazm) w sklepie tym mianowicie było ok 1000 najróżniejszych gatunków piwa z całego świata. Dwa poziomy zastawione półkami gdzie stało TO .
      Europa, Azja, Ameryka jedna i druga Afryka głowa boli dostaje kołowacizny i z wrażenia nie wiem co kupić. Butelki od 0,2 do 3 litrów w cenach niestetu od ok 3 guldenów. Tym razem ( a mam nadzieje, że w 2002 też tam będę) ograniczyłem się tylko do najmniejszych browarów holenderskich i belgijskich oczywiście nie wszystkich.
      Raczę się teraz codziennie jednym innym unikatowym piwem którego przypuszczam przez dłuższy czas u nas się jeszcze nie dostanie.
      Polecam wszystkim przejeżdżającym
      ps
      z polskich widziałem Okocim i Żywca ale zasadniczo na półki Europa Środkowa, Niemcy wcale nie spoglądałem więc może było jeszcze coś innego.
      ps II
      teraz znalazłem adres www.bierkoning.nl
      ps III
      poza brakiem kasy na więcej i więcej piwa zasmuciło mnie to ,że w czasie gdy byłem w Raju, w gościnnej Holandi okradziono mi samochód
      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #4
        jeszcze dwa ps
        Na stronę www.bierkoning.nl nie warto wchodzić tylko informacja o adresie i czym się zajmują
        W samym sklepie jest też gablota z ogromną ilością szklanek - wszystko też można kupić
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          szukaj, szukaj ...

          Sklep istotnie świetny, ale już omawiany.

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #6
            tak to jest gdy na forum wchodzę z doskoku na krótką chwilę i nie śledzę co sie dzieje
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • marcopolok
              Senior
              • 10-2001
              • 2334

              #7
              Biermann jak będziesz znowu w Holandii to może mnie odwiedzisz?
              W Rotterdamie też są piwne sklepiki
              bez brody...

              Comment

              • marcopolok
                Senior
                • 10-2001
                • 2334

                #8
                Re: Raj w Amsterdamie

                [. Butelki od 0,2 do 3 litrów w cenach niestetu od ok 3 guldenów.


                Hi hi to nic w porównaniu z ceną Grolscha we Wrocławiu
                bez brody...

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Ile sobie krzyczą? Więcej, niż 8??

                  Comment

                  • kangurpl
                    Senior
                    • 03-2002
                    • 2660

                    #10
                    Dla szklarzy

                    W sklepie mają niesamowitą ofertę szkła, ale zauważyłem tylko jedno szkło z Polski - szklanka Okocimia. Sądzę że można tam bez problemu wymienić polskie szkło na inne ciekawe. Fotkę ze sklepu zamieściłem w galerii.
                    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Comment

                    • Andi
                      Senior
                      • 07-2001
                      • 1915

                      #11
                      Holandia-Amsterdam-DE BIERKONING

                      Robiac wycieczke po Amsterdamie odkrylem przypadkowo jeden z najlepszych mi poznanych sklepow.
                      Sklep nazywa sie De Bierkoning.
                      Oczom swoim nie wiezylem i przy jednym pobycie kupilem ponad 40 Piw z ktorych Kapsli jeszcze nie mialem a co jest zadkoscia w mojej kolekcji.
                      Sklepik na pozor maly ale w Srodku RAJ na dwoch Kondygnacjach.
                      Specjalnoscia sklepu jest piwo z Belgii i Holandii ale nie brakuje rarytetow z calego Swiata a poza piwem sklep prowadzi sprzedaz SZKLA a wiec kufli ,Szklanek,Pucharow i innych wszystkich Piwnych.
                      To trzeba zobaczyc i wziac ze soba wieksza gotowke oraz jakis srodek Transportu na Piwne zdobycze.
                      Strona internetowa
                      al meer dan 37 jaar hét adres voor goed bier in Amsterdam De Bierkoning is sinds 1985 hét adres voor goed bier in Amsterdam. Het assortiment in de winkel in de Paleisstraat omvat ruim 2000 verschillende bieren in elke denkbare stijl uit binnen-

                      Tam tez znajdziecie dokladny adres z mapka dojazdu.
                      POLECAM
                      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                      http://www.andreas-kronkorken.de

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Ten sklep już ma swój wątek.



                        a swoją drogą sklep superancki, tyż w nim byłem.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Tak wyglada ten sklep z zewnatrz, gdyby ktoś szukał. Jak widać odbiłem się od klamki.
                          Attached Files
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • lucifuge
                            Senior
                            • 11-2009
                            • 309

                            #14
                            w tygodniu otwierają od 13 więc jeśli byłeś wcześniej to faktycznie lipa. Sklepik świetny, 2 poziomy pełne cudeniek z całego świata mieli nawet tactical nuclear pingiuna gdyby ktoś chciał wydać jakieś 60 euro za butelkę 0,33. Trochę szkła i koszulek i i lodówka gdzie można łapnąć coś gotowego do spożycia np. punk ipa z brew doga. Miejsce warte odwiedzenia, tuż obok beer temple tyle, że oni otwierają się w tygodniu od 16.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎