Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niemcy, Darmstadt, Pfungstädterstr. 174, Maruhn GmbH & Co. KG

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pierre_Dolchee
    Senior
    • 04-2005
    • 152

    Niemcy, Darmstadt, Pfungstädterstr. 174, Maruhn GmbH & Co. KG

    Byłem ostatnio w Darmstadt, bo dowiedziałem się, że jest tam sklep który ma baaardzo duży asortyment piw. I nie zostałem rozczarowany. Chcialem kupić jakies 2 skrzynki różnych piw, a przy kasie miałem 5 skrzynek.

    Bardzo duży wybor piw z serii "Weissbier", "Doppelbock", i piw sezonowych jak "Winterbier", "Frühlingsbier"..., Zależy od pory roku. Mają też niezły wybór piw z całego świata.

    Gdyby ktoś kiedyś przebywał w okolicy Frankfurtu n.M. to opłaca sie wyskoczyć na trochę do Darmstadt.
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Jeśli człowiek nie potrafi wyjść bez pięciu skrzynek, to nie bardzo się opłaca

    Comment

    • ariusz
      Senior
      • 06-2009
      • 484

      #3
      Wchodzac do sklepu widac napis: "Der größte Bier- und Mineralwassermarkt der Welt". Dla tych, ktorzy jezyk niemiecki jeszcze nie opanowali albo od jutra zamierza sie uczyc tego jezyka, tlumacze: "najwiekszy na swiecie sklep z piwami i woda mineralna". Czy ten sklep jest rzeczywiscie najwiekszy na swiecie, nie wiem, wiekszosc krajow naszej planety jeszcze nie odwiedzilem. Na kasie, calkiem niedawno, powiedziano mi: maja ok. 1500 roznych gatunkow piw w sprzedarzy. Moim zdaniem lekko przesadzone, szacuje miedzy 500-1000 z czego ok. 25% to piwa nie-niemieckie. Mimo to niezly wybor. I co miesiac (wlasnie raz na miesiac tam bywam) dochodzi cos nowego. Podobne istnieje sprzedaz wysylkowa, nie wiem, nie zamawialem. Ja osobiscie w Niemczech nie znam lepszego sklepu niz "Maruhn" w Darmstadt, tylko "Heinrich 3000" w Kornwestheim kolo Stuttgartu moze sie mierzyc.

      Z Polski tylko dwa piwa sa w sprzedarzy: Tyskie Gronie i Zywiec

      Comment

      • Aleksandros
        Senior
        • 05-2011
        • 352

        #4
        Najlepszy sklep z piwem, jaki dane było mi do tej pory odwiedzić. Bardzo duży wybór piw, zwłaszcza niemieckich. Podobno również wody. Nie patrzyłem. Woda jest dla zwierząt.

        Dojazd z Frankfurtu transportem publicznym dość prosty. Co godzinę kursuje pociąg, który zatrzymuje się na stacji Darmstadt-Eberstadt. Sama podróż trwa ok. 25 min. Cena biletu w jedną stronę ok. 7 €. Od stacji 4 min na piechotę. Zresztą widać z peronu zaplecze sklepu z setkami skrzynek. Przechodzimy pod wiaduktem i jesteśmy na miejscu.

        Piwa podzielone są według stylów. Oddzielnie stoją piwa zagraniczne, sporo egzotyki, oprócz tego najsilniej reprezentowana Belgia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. W rogu piwnej sali (inne pomieszczenia mnie nie interesują, moja noga tam nie postała) znajduje się parę regałów ze szkłem. Chyba głównie gratisy z promocji, które nie zostały dodane do skrzynek, bo np. ludzie rozkupili skrzynkę na sztuki. Ceny szkła 3-4 €.

        Obsługa bardzo miła, wręcz wzorowa. Jak ktoś podjeżdza samochodem od razu ktoś podchodzi i pomaga wyładować skrzynki z bagażnika, podstawia wózek itp. Nie ma problemu z przyjmowaniem nietypowych butelek po zagranicznych piwach, nikt nie żąda paragonu i poderzliwie nie zerka, czy aby na pewno tu kupione.

        Ceny nieco poniżej średnich. Ceny piw niemieckich porównywalne z innymi getränkami, piwa zagraniczne dużo tańsze niż we frankfurckich sklepach, o ile w ogóle można je we Frankfurcie kupić.

        Gorąco polecam. Jeżeli ktoś jest parę dni w okolicy i interesuje się piwem, to grzechem byłoby nie odwiedzić tego sklepu.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎