Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Hiszpania, Barcelona, Carrer De La Manigua 6, 2D2D Spuma

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Hiszpania, Barcelona, Carrer De La Manigua 6, 2D2D Spuma

    Kiedy bywa się w takich krajach jak Hiszpania, często widac sklepy z winami, ewentualnie z piwną masówką.
    A co dla tych którzy by chcieli coś więcej np. piwa z małych browarów, czy coś ciekawego z zagranicy?
    Trafić jest dosyć ciężko, ale mnie się w Barcelonie udało.
    W dzielnicy Navas, kawałek od stacji metra Maragall, i Congres, znajduje się sklep-
    2D2Dspuma, który niejako uświadomił mnie, że nie samą masówką Hiszpania żyje.
    Cztery regały zapełnione piwem i innymi gadżetami jak koszulki, szkło czy też surowce do homebrewingu, to może niewiele, ale wystarczy aby zostawić tam trochę gotówki.
    Sporo piw czeskich, angolskich, belgijskich, oraz hiszpanskich.
    Są też reprezentowane kraje ameryki łacińskiej oraz USA.
    Rodzynkiem okazało się być ''Naturalne'' z Witnicy za 2.45 Euro, i to dość dobrze się sprzedające, bo na półce były ostatnie dwa.
    Ceny średnio innych piw, po ok.2.50 euro za butelke, ale niektóre duużo droższe.
    Sklep czynny od poniedziałku do soboty w godzinach: 11.00-14.30 oraz 18.00-21.30.
    Obok jest piwiarnia w której często odbywają się degustacje piwa z małych browarów katalońskich.
    Często coś z nich jest też z kija, ale w tym dniu był to niemiecki Spaten, za którym delikatnie mówiąc nie przepadam, więc tam nie wszedłem.
    strona własna: http://www.2d2dspuma.com/

    Aby ne rozbijać tematu sklepów piwnych w Barcelonie na drobne, wymienie jeszcze kilka z nich.

    ''La Cervcita Nuestra de Cada Dia'', na Carrer Llull 184 w części Poble Nou, to najnowszy przybytek, na którego temat niewiele mi wiadomo.
    czynne poniedziałek- sobota 11.00 - 21.00.

    ''Cervzas VIP'', Carrer Valencia 650 ( czasem mylnie podaje się adres carrer Gabriel Y Galan 14), to nieduży sklep z m.in. z naszym Żywcem.
    Piw z małych browarów jak na lekarstwo, natomiast spory kącik z piwami rosyjskimi czy też ukraińskimi.
    Nawet suszone rybki z Ukrainy czy marynowane ogórki na przegryche też są.
    Czynne : poniedziałek -piątek 10.00 -13.00 i 17.00-21.00, sobota 10.30 - 13.30 i 17.00 - 20.00.


    ''La Maison Belge'', Carrer Montseny 17.
    Sklep i lokal z piwami belgijskimi w dzielnicy Gracia.


    ''La Cerveteca'', Carrer Gignas 25, to sklep na samej strarówce w dzielnicy Barri Gotic, Czynny od poniedziałku do soboty w godz. 12.00-21.00
    Nie wiem nie byłem, ale z tego co słyszałem ceny dosyć wygórowane, ale cóż starówka robi swoje..
    Attached Files
  • giudice
    Gość
    • 07-2005
    • 231

    #2
    Sklep przeniósł się do sąsiedniej kamienicy i aktualnie znajduje się pod numerem 6.
    Wybór piw bardzo ciekawy, ceny przeciętnie 2 - 3 euro. Trochę gadżetów.
    Z ciekawostek medialnych, Tactical Nuclear Penguin oraz "Sink The Bismarck!", odpowiednio bodajże 54 i 60 euro za butelkę.
    Byłem przed południem, akurat rozładowywali dostawę Herolda i Bernarda.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎