Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niemcy, Berlin, Schillerstraße 103, Ambrosetti

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aleksandros
    Senior
    • 05-2011
    • 352

    Niemcy, Berlin, Schillerstraße 103, Ambrosetti

    Ambrosetti to mój ulubiony piwny sklep w Berlinie. Znajduje się on w dzielnicy Charlottenburg. Najbliższa stacja metra to U2 Deutsche Oper.

    Sklep wygląda z zewnątrz niepozornie (choć jego lokalizację zdradzają z daleka skrzynki wystawione na chodnik), ale w środku mieści się piwne bogactwo. W stosunkowo niewielkim pomieszczeniu ściany zabudowane są regałami z piwem butelkowym, ale widać również że w dalszych pomieszczeniach, niedostępnych dla klientów, są dodatkowe skrzynki i beczki. Zapasy są też w piwniczce (kiedyś otwierano ją w mojej obecności).

    Podział sklepu wygląda z grubsza następująco: ścianę na prawo od wejścia zajmują różne piwa niemieckie, ale głównie lekkie, bez jakiegoś szczególnego podziału na style czy barwę. Są kölsche, pilsnery, tzw. exporty, piwa ciemne itd. Cała ściana na wprost od wejścia jest przeznaczona na piwa pszeniczne. Jest ich kilkadziesiąt rodzajów. Po lewej natomiast umieszczono piwa zagraniczne i niemieckie koźlaki. Dość licznie reprezentowana jest Belgia, jest parę piw angielskich, austriackich i po kilka rodzajów z innych krajów. Oprócz tego na środku pomieszczenia stoi zazwyczaj parę skrzynek z piwem promocyjnym . Chodzi oczywiście o piwa z kończącym się okresem przydatności do spożycia lub nawet nieco przeterminowane. Jest na nie zniżka 50%. Coś dla oszczędnych ryzykantów .

    Obsługa jest miła i uczynna. Jeżeli trafimy na właściciela, to chętnie coś doradzi, nawet niepytany. Można śmiało pytać o konkretne piwa, to pracownicy pomogą szukać albo udzielą informacji, czy piwo będzie w ofercie, jeżeli jest ono sezonowe.

    Ceny są nieco wyższe niż w supermarkecie, ale jest to chyba najtańszy sklep specjalistyczny w Berlinie. Ceny piw lekkich nie przekraczają zazwyczaj 1 €. Zagraniczne kosztują od 1 do maksymalnie 3 €. Przykłady z ostatniego paragonu: Schlenkerla Märzen 1,06 €, Reissdorfer Kölsch 0,94 €, Commerzienrat Riegel z Augsburga 0,88 €.

    Krótko mówiąc: bardzo dobry wybór w bardzo dobrych cenach.

    strona www: http://www.ambrosetti.de/
    Last edited by Aleksandros; 27-08-2011, 23:04.
  • pIvo
    Senior
    • 10-2002
    • 290

    #2
    Sklep Ambrosetti w Berlinie oferuje doskonały wybór piwa z Niemiec w rozsądnych cenach. Czytelna ekspozycja ułatwia zakupy. Mimo, że odwiedziłem ten sklep 10 min. przed zamknięciem to udało mi się kupić blisko 20 dawno nie widzianych gdzie indziej piw. Personel poczekał kilka minut po zamknięciu, aż dokończę zakupy. Ceny poniżej 1 Euro za 0,5 l piwo (np. Etttaler Kloster Dunkel 0,91 Euro, Maxlrainer 0,5 l - 0,95 Euro, Probier Starkbier hell - 0,78 Euro).
    Attached Files
    http://kapsle.w.interia.pl

    Comment

    • Aleksandros
      Senior
      • 05-2011
      • 352

      #3
      Fajne zdjęcia. Mam tylko uwagę do fotografii nr 2. Normalnie sklep nie jest tak zagracony. Obsługa schowała po prostu do środka przed zamknięciem sklepu skrzynki, które stoją zazwyczaj na zewnątrz. Dostęp do półek jest swobodny.

      Comment

      • Żywiec
        Senior
        • 12-2001
        • 1571

        #4
        Współpracujemy z tym sklepem/hurtownią od 2 lat (czyt. robimy duże zakupy) i generalnie mogę się podzielić kilkoma krytycznymi uwagami.

        1. Ceny oferowanych piw nie są atrakcyjne dla sklepów, mogą jedynie zadowolić odbiorców detalicznych.

        2. Ceny piw egzotycznych są wygórowane z powoodu, że Ambrosetti odkpuje je od innej hurtowni z Berlina.

        3. Przy dużych zakupach i zatowarowaniu z magazynu z piwnicy zdaża się nagminnie, że w kartonach znajduje się piwo po gwarancji. Np. w sierpniu kupowaliśmy piwo na Bracką Jesień i z półki zabraliśmy piwo z gwarancją do listopada a w kartonach z piwnicy to samo piwo było 4 miesącie po gwarancji To tylko jeden z wielu przykładów!!)

        4. Przy dużych zakupach (ok. 50 asortymetów i 1.200 szt) zdażyło się nam, że na fakturze pojawiły się piwa których nie kupowaliśmy i nie mieliśmy na samochodzie.

        Firmę prowadzi Włoch a nie Niemiec i to wg mnie dużo tłumaczy. Generalnie zalecam dużą ostrożność!!!

        Comment

        • dreads
          Basowy
          • 09-2009
          • 520

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
          2. Ceny piw egzotycznych są wygórowane z powoodu, że Ambrosetti odkpuje je od innej hurtowni z Berlina.
          Można wiedzieć z jakiej hurtowni, jeżeli to nie tajemnica?

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
          4. Przy dużych zakupach (ok. 50 asortymetów i 1.200 szt) zdażyło się nam, że na fakturze pojawiły się piwa których nie kupowaliśmy i nie mieliśmy na samochodzie.

          Firmę prowadzi Włoch a nie Niemiec i to wg mnie dużo tłumaczy. Generalnie zalecam dużą ostrożność!!!
          Ręce opadają, jak się czyta o takich cwaniaczkach

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)
            Ręce opadają, jak się czyta o takich cwaniaczkach
            Wydaje mi się, że tutaj: http://www.biere-der-welt.de/
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • roto
              Member
              • 11-2009
              • 60

              #7
              Czy aby ten sklep jest czynny? Na głównej stronie jest taki komunikat 'Der Shop ist geschlossen'

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika roto Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy aby ten sklep jest czynny? Na głównej stronie jest taki komunikat 'Der Shop ist geschlossen'
                Faktycznie, jeszcze w sierpniu robiłem tam zakupy.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Aleksandros
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 352

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  Firmę prowadzi Włoch a nie Niemiec i to wg mnie dużo tłumaczy.
                  Akurat to zdanie mogłeś sobie darować. Po pierwsze, właściciel jest synem włoskiego imigranta, ale wychował się w Niemczech. Po drugie, jest to utrwalanie stereotypów.

                  Co do cen, to nie znam tańszego sklepu specjalistycznego w Berlinie i okolicach. Jeżeli znasz taki, napisz prosze jakąś notatkę na browar.biz, to i inni skorzystają.

                  Jeżeli chodzi o piwa przeterminowane, to nie miałem u nich podobnych doświadczeń. Piwa z kończącym się terminem lub po terminie stoją w sklepie oddzielnie (oznaczone) i kto chce może je kupić na własne ryzyko za pół ceny.

                  I jeszcze małe sprostowanie. Zamknięty sklep wspomniany powyżej, to Biere der Welt. Ambrosetti działa. Przy szybkiej lekturze wątku, ktoś mógłby zrozumieć, że to tytułowy sklep został zamknięty.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23790

                    #10
                    Należy rozgraniczyć dwa światy - hurt i detal...
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • dreads
                      Basowy
                      • 09-2009
                      • 520

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika roto Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy aby ten sklep jest czynny? Na głównej stronie jest taki komunikat 'Der Shop ist geschlossen'
                      Dziwne, na stronie Biere der Welt (żeby nie było wątpliwości ) jest napisane "Shop". Myślę, że może chodzić o sklep internetowy, a nie o samą hurtownię. Wskazywałoby na to właśnie użycie tego angielskiego słowa. Niemcy raczej używają niemieckich słów na określenie sklepów, do których chodzą po codzienne zakupy. Przynajmniej ci, których ja spotkałem

                      Comment

                      • baania
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 317

                        #12
                        Byłem dzisiaj w sklepie i wybór bardzo fajny, ceny również
                        Poniżej zdjęcie moich zakupów wraz z cenami.
                        Attached Files
                        Podcast o piwie
                        Podcast o piwie | Facebook

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎