Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niemcy, Berlin, Bredowstraße 43, Getränkeladen Töpper

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aleksandros
    Senior
    • 05-2011
    • 352

    Niemcy, Berlin, Bredowstraße 43, Getränkeladen Töpper

    Sklep mieści się na skrzyżowaniu ulic Bredowstraße i Bugenhagenstraße w dzielnicy Moabit, nieopodal stacji metra U9 Turmstraße.

    Powierzchnia sklepu jest niewielka, a oprócz piwa można tam nabyć również wino, cydr, wodę, napoje gazowane, a także mocniejsze trunki. Piwo zajmuje ok. połowy powierzchni. Sklep wyróżnia się spośród innych "getränków" przyzwoitym asortymentem piw angielskich i belgijskich. Cudów tam nie znajdziemy, ale jest trochę standardowych pozycji, m.in. Duvel, Kasteel Donker, wszystkie Chimaye, Newcastle Brown Ale, piwa od Samuela Smitha, Fullera i kilka innych. Z ciekawszych piw niemieckich można znaleźć prawie wszystkie piwa browaru Hopf (Miesbach), Unertl Weißbier (Haag), Andechs (kilka rodzajów), Schlenkerla Märzen, Irseer Export, Karg Weißbier i inne. Masówka jest oczywiście też.

    Sklep jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Najczęściej obsługuje sam właściciel, bardzo miły i kompetentny.

    Ceny są na dobrym poziomie. Piwa pszeniczne kosztują 1€, Andechs Doppelbock 1,10€, Schlenkerla 1,20€, piwa angielskie w większości 2,50€, belgijskie od 1,50€ za buteleczkę 0,3l po 5,20€ za Chimaye w butelkach 0,75l.

    Ogólnie sklepik jest całkiem przyjemny, choć ciasnawy. Ze względu na nie taki znów rozbudowany asortyment raczej nie ma co się fatygować do Moabit do samego sklepu. Jego wielkim atutem jest jednak bliskie sąsiedztwo Arminiushalle (dosłownie 20 metrów), w której mieści się mini-browar BrewBaker. Jeżeli wybieramy się tam na piwko, to warto zajrzeć też potem do Töppera. Te dwie atrakcje piwne obok siebie sprawiają, że może być to jednak ciekawy punkt piwnej wyprawy do Berlina.

    Strona www (dosyć uboga w treść): http://www.getraenke-toepper.de/index2.html
  • dreads
    Basowy
    • 09-2009
    • 520

    #2
    O, fajnie, że założyłeś ten wątek. Byłem tam kiedyś, wracając właśnie z Brewbakera, ale potem nie mogłem dojść, co to był za sklep

    Pamiętam, że nabyłem tam właśnie m.in. piwa angielskie. W sprzedaży było też szkło różnego rodzaju.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎