Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niemcy, Berlin, Kirchstraße 23, WeinKultur

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aleksandros
    Senior
    • 05-2011
    • 352

    Niemcy, Berlin, Kirchstraße 23, WeinKultur

    Sklep WeinKultur (w sieci znany również jako Berlin Bier Shop) mieści się pod adresem Kirchstr. 23 w dzielnicy Tiergarten. Front budynku jest obecnie zastawiony rusztowaniem z powodu renowacji fasady kamienicy, ale do sklepu można się dostać. Na miejsce można dotrzeć S-Bahnem (stacja Bellevue) lub metrem U9 (Turmstraße). Sklepik jest niewielki, ale oferuje ciekawe piwa, które trudno naleźć gdzie indziej.

    1. Oferta
    Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to stricte piwny sklep, gdyż dużą część sklepu zajmują wina, ale piwosze nie powinni narzekać. W ofercie są m.in. piwa belgijskie (Chimay niebieski, Duvel, Tripel Karmeliet, Delirium Christmas, Carolus Xmas, Kwak, Westmalle, Trappistes Rochefort: 6, 8 i 10), amerykańskie (piwa Anchor: Steam Beer, Porter, Old Foghorn, Liberty Ale; Snake Dog IPA od Flying Doga; Milk Stout z Left Hand Brewing), brytyjskie (kilka piw od Samuela Smitha; resztki BrewDoga: Punk IPA, Trashy Blonde, 5 A.M. Saint i Zeitgeist; cała gama Fuller's; kilka szkockich, w tym Kelpie od Williams Brothers) i niemieckie (Schlenkerla, Andechs, berliński BrewBaker). Wymieniłem oczywiście tylko te piwa, które akurat kupiłem lub zapamiętałem z półek.

    Przy odrobinie szczęścia można też trafić na ciekawe zestawy. Dziś widziałem zestaw 4 Kwaków w komplecie z firmowym szkłem, oczywiście wraz z drewnianym stojakiem na szklankę. Cena 35 €.

    2. Obsługa
    Jeżeli w sklepie jest właściciel (pan po pięćdziesiątce, może nawet starszy), to chętnie pogawędzi on z nami o oferowanych piwach, coś doradzi, pomoże wybrać. Od razu widać, że jest to piwny pasjonat i dobrze zna oferowany przez siebie towar. Oprócz sprzedaży organizuje on od czasu do czasu imprezy piwne. Ostatnio była to degustacja świątecznych piw belgijskich, wcześniej spotkanie z piwowarem jednego z browarów (nie pamiętam już którego) również połączone z degustacją.

    3. Internet
    Sklep nie ma tradycyjnej witryny internetowej, ale promuje się poprzez blog http://www.berlinbiershop.com/ . Właściciel zamieszcza tam linki do ciekawych informacji z prasy (po angielsku i niemiecku) oraz informacje o dostawach i organizowanych imprezach.

    4. Ceny
    Ceny piw niestety nie należą do niskich. Piwa belgijskie kosztują ok. 2,30-2,80 € za butelkę 0,33, piwa brytyjskie od ok. 3 € w górę, amerykańskie od 3,50 €. W związku z tym, że część asortymentu pokrywa się z asortymentem położonego nieopodal sklepu Getränkeladen Töpper (pieszo ok. 10 min.) radziłbym zaopatrzyć się początkowo właśnie tam, a w WeinKultur zakupy dopełnić. Różnice w cenach wynoszą bowiem czasem 0,50 € na butelce i więcej.

    5. Podsumowanie
    Sklep jest na pewno warty odwiedzenia. Nawet jeżeli nie zamierzamy dużo kupować fajnie jest poszperać po regałach i poczytać etykietki, a potem wybrać kilka smakołyków dla siebie.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎