Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Aleja Niepodległości 92/98, Sklep winno-cukierniczy Alicja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #16
    Sklep, o którym piszesz znajduje się obok Alicji, a jak wskazuje nazwa tego tematu dotyczy on sklepu Alicja.
    Last edited by Maggyk; 15-12-2005, 12:41.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Senior
      • 08-2005
      • 1114

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
      Sklep, o którym piszesz znajduje się obok Alicji,
      Wiem, w końcu sam to napisałem. Osobnego tematu dotyczącego tego sklepu nie znalazłem. Uznałem natomiast, że słowa od których zaczyna się ten wątek ("Istne zagłębie piwne zaraz przy stacji metra Racławicka. 2 sklepy obok siebie jeden z nich o wdzięcznej nazwie "Sklep winno-cukierniczy Alicja"") wskazują na to, że dotyczy on obu sklepów. Z racji tego, że są obok siebie pisanie o nich w osobnych wątkach IMO nie ma większego sensu.
      Jeśli się mylę to przepraszam za zamieszanie.

      Pozdrawiam,
      Last edited by Komar_Pafnucy; 15-12-2005, 18:28.

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #18
        Mylisz się. Jeden sklep=jeden temat.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1301

          #19
          byłem dziś w obu tych sklepach. w tym po lewej kupiłem Złote Lwy po 3,10 i niepasteryzowanego Kasztelana za 2,20 (chyba). po prawej jest ładna ekpozycja, ale nic nie dokupiłem. a stouta z wąsosza - jak nie miałem, tak nie mam...
          veni, emi, bibi

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #20
            Jest Cornelius.

            Poza tym przekrój Tucherów w dobrych cenach (5 za pszeniczne i pilsy, 6 za dunkla i bajuvatora). Widziałem też zestaw dwóch Tucherów (jakichś pilsów) ze szklanką na nóżce za 23 zł.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Jest Cornelius.

              Poza tym przekrój Tucherów w dobrych cenach (5 za pszeniczne i pilsy, 6 za dunkla i bajuvatora). Widziałem też zestaw dwóch Tucherów (jakichś pilsów) ze szklanką na nóżce za 23 zł.
              Zestaw zawiera dwie pszenice (chyba jasne kristal i hefe) co jednak nie podnosi zbytnio jego atrakcyjności przy tej cenie...
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • franekf
                Senior
                • 06-2004
                • 944

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                Zestaw zawiera dwie pszenice (chyba jasne kristal i hefe) co jednak nie podnosi zbytnio jego atrakcyjności przy tej cenie...
                Są dwa różne zestawy - jeden z pszenicami i stosownym szkłem, a drugi z pilsem i czymś jeszcze i wspomnianą szklanką na stópce. Ale faktycznie - oba 23 złociszy niewarte.
                Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                Piwny Janusz bez Teku

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #23
                  Byłbym zapomniał - Cornelius za 3,70.

                  Zestaw pszenicowy wychodzi jeszcze w miarę rozsądnie (ze 3 zł powyżej sumy wartości poszczególnych elementów), ale ten pilsowy faktycznie niezbyt atrakcyjny.

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #24
                    Ja tam szklaneczkę do pszenicy Tuchera dostałem kiedyś gratis "U Joli" a cena jest niezbyt opłacalna nawet jeśli jest tam pszenica, bo np. zestaw 4 Franciszków ze szkłem można było kupić w marketach za około 19-20 złotych. Poza tym, zestawy ze szkłem w tym sklepie mają czasem kosmiczne ceny - popularny obecnie zestaw La Trappe kosztował tam 73 złote! Ale chyba jakiś jeleń się znalazł, bo już go nie ma
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #25
                      No jak dostajesz gratisy, to żaden zestaw nie jest wart swojej ceny.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #26
                        Z piw z ludzkiej półki cenowej dzisiaj był tam naprawdę dobry Kiper Pilsner (dwa zyle za flaszunię) i promocja Brok-a Export za zeta czterdzieści! .
                        Niestety, z asortymentu Tucherów został tylko jakiś "alkoholfreies"

                        Comment

                        • Tapir
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 730

                          #27
                          Miałem po drodze więc zajechałem

                          Ciechany (Wyborny, Mocny, Miodowy, Pszenica i Porter, Stouta nie widziałem) w przyzwoitych cenach, niestety większość poza lodówką
                          Kasztelan NP 2.70
                          Raciborskie 3.90
                          Warmiak 4zł
                          Obołoń Aksamitowe 4.20
                          Porter Warmiński 7.30
                          oprócz tego: Krusovice Imperlial, Zubr Premium, Budweiser 1795 světlý ležák, Wiśnia w piwie, zestaw 5x Franziskaner + szklanka do pszenicy za 37zł
                          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #28
                            Niezmiennie duży wybór. Są nowe Corneliusy i Szoko z Kormorana.
                            Poza tym w asortymencie m. in. Pinta:
                            - Atak Chmielu 6,55 zł
                            - Czarna Dziura 5,70 zł
                            - A'la Grodziskie 5,30 zł

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • dorota140
                              Junior
                              • 06-2009
                              • 3

                              #29
                              Odkryłam wczoraj ten sklep i moim zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie ze względu na szeroką ofertę piw czeskich np. Svijany niepasteryzowane 10 i 11, Podskalak, dwa rodzaje Skalaków, Kozel 10, 11, ciemny Kozel, Cerna Hora, Gambrinusy, Staropramen niefiltrowany, Bernard niepasteryzowany, Budvar, Starobrno.
                              Spory wybór stanowią też polskie piwa, znalazłam Cornelius, Pinta, Fortuna, Namysłów, Konstancin, Magnusy, Noteckie, Gniewosze, Twierdzowe, Raciborskie.

                              Comment

                              • karin861
                                Senior
                                • 02-2006
                                • 597

                                #30
                                A jak kształtują się ceny piw czeskich w tym sklepie?
                                Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎