Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Aleja Niepodległości 92/98, Sklep winno-cukierniczy Alicja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    #31
    A przypadkiem nie jest to już opisany na forum sklep Prince? Adres mają taki sam: Warszawa, Aleja Niepodległości 92/98.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Senior
      • 08-2005
      • 1114

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
      A przypadkiem nie jest to już opisany na forum sklep Prince? Adres mają taki sam: Warszawa, Aleja Niepodległości 92/98.

      Tam są dwa dobrze zaopatrzone sklepy obok siebie. Mogą mieć ten sam adres bo to ten sam budynek.

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • dorota140
        Junior
        • 06-2009
        • 3

        #33
        Moim zdaniem to dwa różne sklepy, mają różne nazwy (Alicja i Prince) i oddzielne wejścia.
        Doszła Pinta Psze Koźlak i jest po 6,95 zł.
        A Czechy wyglądają następująco:
        Budejovicky Budvar 4,70
        Kozel Cerny 5,20
        Kozel Medium 4,80
        Kozel Svetly 4,80
        Cerná Hora Velen 5,60
        Cerna Hora Pater 11° 4,70
        Svijany 10° 4,50
        Svijany 11° Maz. 4,80
        Staropramen Nefiltrowany 5,40
        Staropramen Granat 6,60
        Breznak Svetle Vycepni 4,60
        Starobrno Medium 4,60
        Holba Serak 4,70
        Skalak Tmave 13° 4,50
        Skalak Svetly 13° 4,50
        Podskalak 3,60
        Zlatopramen 11° 4,70
        Gambrinus 10° Svetly 5,00
        Gambrinus 12° Preminu 6,20

        Comment

        • bayern71
          Senior
          • 06-2006
          • 1004

          #34
          Wybór nie jest już tak duży. Jest promocja na Svyturysa, który się jutro przeterminuje (3PLN). Ale skandalem jest, że Czarna Dziura jest mocno trąci kwasowością. Nie jest to może piwo do wylania ale nastąpiła wyraźna utrata smaku. Właściciel trzyma wszystkie piwa czeskie, rosyjskie i trochę polskich na ladzie (chociaż lodówek trochę jest). I ma efekt. Jak się sprzedaje piwo po prawie 6 zł należy o nie (a głownie o klienta) dbać. Napisałem o piwach z terminem przydatności 16.12.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
            Wybór nie jest już tak duży. Jest promocja na Svyturysa, który się jutro przeterminuje (3PLN). Ale skandalem jest, że Czarna Dziura jest mocno trąci kwasowością. Nie jest to może piwo do wylania ale nastąpiła wyraźna utrata smaku. Właściciel trzyma wszystkie piwa czeskie, rosyjskie i trochę polskich na ladzie (chociaż lodówek trochę jest). I ma efekt. Jak się sprzedaje piwo po prawie 6 zł należy o nie (a głownie o klienta) dbać. Napisałem o piwach z terminem przydatności 16.12.
            Odnoszę wrażenie, że Czarna Dziura po prostu za szybko się zestarzała. Piłem to piwo z tą samą datą jakieś dwa tygodnie temu. Przechowywanie w lodówce niewiele pomogło, w smaku wyczuwalna była owa kwaskowość i ogólne pogorszenie smaku.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • tofas
              Senior
              • 11-2007
              • 131

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Odnoszę wrażenie, że Czarna Dziura po prostu za szybko się zestarzała. Piłem to piwo z tą samą datą jakieś dwa tygodnie temu. Przechowywanie w lodówce niewiele pomogło, w smaku wyczuwalna była owa kwaskowość i ogólne pogorszenie smaku.
              Potwierdzam! Czarna Dziura i 70/- już całkowicie niepijalne niestety. Strasznie szybko...

              Comment

              • bayern71
                Senior
                • 06-2006
                • 1004

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tofas Wyświetlenie odpowiedzi
                Potwierdzam! Czarna Dziura i 70/- już całkowicie niepijalne niestety. Strasznie szybko...
                Całkowicie to bym nie powiedział. Ale stosunek cena/jakość na chwilę obecną jest niewłaściwy.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2291

                  #38
                  Dziś widziane nowe Komesy (w zestawie ze szkłem i pojedynczo). Jest Pinta łącznie z Końcem Świata.
                  Alicja to sklep z trochę szerszym asortymentem niż sąsiad Prince, ale warto wstąpić do obu będąc w okolicy.
                  Porównywajcie ceny- np. w jednym obecnie w dobrej cenie jest Darłowiak, a w drugim podobne w smaku Wrocławskie.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #39
                    Gdyby wpadł wam do głowy hipsterski pomysł wybrania się do tego sklepu z butelkami Ciechana lub Zawiercia na wymianę, to wcześniej sobie je o łeb rozbijcie. Opryskliwa baba za ladą postawi was szybko do pionu:

                    [Lagerowe]
                    - Ciechan?! Kiedy u nas ostatnio był Ciechan?!

                    [Bursztynowe i Stout]
                    - To jest bezzwrotne.
                    - Tu jest napisane, że zwrotne.
                    - Tak naprawdę pan za to nie płacił. [to z ust przynajmniej mile się uśmiechającej pani wyglądającej z zaplecza].
                    - Aha. Kupiłem to w innym sklepie.
                    - To pan je odda tam, gdzie pan to kupił! [Tu nadmienię, że odkąd pamiętam, mieli w tym sklepie Zawiercie.]

                    [Black Boss Porter]
                    - Co to w ogóle jest?!

                    Na plus Rohożec w cenach do 4 zł i porter żywiecki za 4,50 zł, ale jest kilka miejsc w Warszawie z dobrym piwem, gdzie obsługa nawet załatwiając odmownie w kwestii butelek, robi to kulturalnie, więc nie będę już więcej zawracał głowy Alicji. Dodam że nie miałem ze sobą swojej tłustej skrzyneczki, która niedawno temu wpłynęła na niskie notowania mojej osoby w Stamalu.

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      #40
                      I bez skrzyneczki Cię wszędzie rozpoznają .
                      Niedługo będziesz miał poobrażane sklepy do samej Bydgoszczy.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #41
                        Na to wygląda.

                        Opisuję te przypadki, bo nawet w zwykłych spożywczakach już rzadko mi się coś takiego zdarza i w sumie za każdym razem jestem zdziwiony, że jeszcze są takie bastiony starego obrządku. Pewnie się rozbestwiłem.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...jeszcze są takie bastiony starego obrządku.
                          Doceń to!
                          Ubierz dziatki ciepło i na wycieczkę!
                          Wytłumacz gówniarzerii, jakie dolcze-wita tatuś (i koledzy ) im wywalczył!
                          Jak te bastiony u nas znikną, będzie trzeba organizować wycieczki... ...na Białoruś?

                          Comment

                          • Gonzo1
                            Member
                            • 12-2008
                            • 65

                            #43
                            Czechy nadal peklują się na ladzie po lewo, ale zawsze świeżutkie i smaczne. Polska w lodówkach uczciwie ustawiona i zapełniona w rząd czy to pracowity rzemieślnik czy koncern, o średniakach nie wspominając.

                            PS. Polski koncern namysłowsko-braniewski sprawił firmową lodówę i stoi na lewo od drzwi (koło kokakoli).

                            Comment

                            • quezak
                              Junior
                              • 06-2011
                              • 1

                              #44
                              Zaglądałem do tego sklepu raz na jakiś czas, jako że jest po drodze tuż przy stacji metra, ale wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka -- sklepu już nie ma Lokal jest pusty do gołych ścian z karteczką "do wynajęcia".

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎