Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Łużycka 25 (Kurdwanów), Beer Concept

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwa-i-wody-regionalne
    Senior
    • 06-2012
    • 269

    Kraków, Łużycka 25 (Kurdwanów), Beer Concept

    I stało się. Właśnie otworzyliśmy nowy sklep z piwem regionalnym w Krakowie. Nasza propozycja nie ogranicza się, jak wskazuje nazwa, tylko do piw. Idziemy krok dalej, proponując także najlepsze wody mineralne i lecznicze, wiele jako jedyni w Krakowie. Mamy nadzieję, że taka oferta przypadnie do gustu wszystkim poszukującym produktów dobrej jakości.

    Gdzie: Kraków; ulica Łużycka 25. To stara Wola Duchacka, w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnic Piaski Nowe i Nowy Kurdwanów. Obok drewnianego, romantycznego domku - mapka:



    Kiedy: Sklep czynny jest codzienie tj. pn.-sb. 9-21; niedziela 10-16
    Oferta: Zaczynamy skromnie, mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się Was czymś miło, nie jeden raz, zaskoczyć.

    Belgia - trapiści, lambiki, około 60 różnych piw, zestawy prezentowe. Ponadto szkło i trochę gadżetów.
    Niemcy - 30 pszenic niemieckich w tym 4 różne Berliner Kindl Weisse, wędzonki itd.

    Czechy - piwa z browarów: Svijany, Nova Paka, Rohozec, Primator, Skalak, Trutnov, Policka, Litovel, Holba, Konrad, Bernard, Krakonos, Cerna Hora, Kozel, Radegast. Ponadto gadżety Opat, Krakonos, Rampusak, Rychtar, Postrzyzynske

    Słowacja - Bazanty 10, 12, tmavy; Kelt, Smadny mnich; Saris 10, 12, tmavy

    Emelisse dipa, tipa, Budels, Gulpener, Flying Dog (pszenica, porter, classic PA) + pofestiwalowe piwa świata (z Żywca).

    Baltika, Pierwszy Prywatny Browar.
    Allebrowar (black hope, lady blanche, rowing jack)

    Pinta (atak chmielu, ognie szczescia, a'la gradziskie, odsiecz wiedeńska, dymy marcowe)

    Do wyczerpania zapasów AlleBrowar i Pinta w szalonych cenach!

    Ciechany + Krzepiak
    Lwówek
    Zawiercie
    Pilsweiser (Exclusive i Góralskie)
    Kormoran + Podpiwek
    Raciborskie
    Żywe, Koźlak
    Miłosław (także zestawy 5 x Miłosław + szkło)
    Maćkowe
    Lubuskie
    Magnusy
    Bearnard coala, Porzeczka
    Krakowiak x 3,
    Kresowe x 3
    Fortuna, Brackie, Królewskie
    koncernowe + lodówki, do piw z KP torba gratis na 6 piw oraz szkło.

    Poza tym: własna lodówka (lodóweczka póki co ), własny parking na 4-5 samochodów oraz dużo miejsca na sali sprzedaży (40 m2).

    Jako uzupełnienie oferty przekąski do piwa - m. in. litewskie grzanki 5 smaków, węgierskie grzanki 3 smaki, węgierski prażony słonecznik, węgierskie orzeszki ziemne w chrupkiej skorupce np. limonka z salsą i pomidorem, chipsy slowackie i polskie, suzone kalmary, suszone mięso (Jerky) itp. itd.

    Mimo, że to forum piwne, przedstawimy w naszym pierwszym poście także pozostałą ofertę:

    Wody mineralne Ciechocinka (także hurt), Krystynka (hurt), Wysowianka, Buskowianka (hurt), Augustowianka (hurt), Muszynianka (1,89 zł), Źródła z okolic Muszyny, czeska Mattoni (także smakowe), czeska Magnesia, (jedzie do nas woda węgierska i angielska) Ślężanka (hurt), Bystra, Kuracjusz Beskidzki, wody lecznice z Krynicy i Wysowej (także w szkle) oraz pozostałe znane wody mineralne.

    Plus kilka wynalazków: Cola Cola waniliowa, Mezzo mix (połączenie Fanty i Coca Coli), Kofola Original i bez cukru, także w szkle, wody mineralne smakowe od Augustowianki, w tym podpiwek i kwas chlebowy (napoje), czekolada Studentska, Lentilki, Rumovy cajitp.

    zapraszamy
    Weronika i bywalec tego forum danhaj

    p.s. Na hasło browar.biz (proszę pamiętać o kropce ;-) ) 5% rabatu na Czechy, Słowację i Niemcy w najbliższą sobotę i niedzielę.
    Łużycka 25, Kraków
    godz. otwarcia: pn-sb 11:00-21:00

    http://www.facebook.com/pages/Piwa-i...2783551?ref=hl

    gg 34920954

    Nasze wycieczki do browarów w różnych krajach :)
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    No w końcu się udało. Miało być nieco wcześniej, ale co tam.
    Pozwolę sobie podać nieco lepszy link do mapy: http://goo.gl/maps/kk9W (tam gdzie zielona strzałka).
    Witajcie na forum
    Last edited by Pendragon; 14-07-2012, 09:07.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • karabach
      Senior
      • 09-2011
      • 163

      #3
      powitać.cieszy ze kolejne ciekawe miejsce w okolicy.będę do Was zaglądał systematycznie,życzę powodzenia.gdyby jeszcze w ofercie pojawiły sie takie symbole jak Matuska,u Konicka i Krasna Studanka z Liberca to mógłbym u Was zamieszkać.
      Rzeczpospolita Krakowska
      jak wychodze to tylko na pole

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Z tego co wiem, to wymienione przez Ciebie piwa (i inne ciekawostki) powinny się w krótszej lub dalszej perspektywie pojawić.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • karabach
          Senior
          • 09-2011
          • 163

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Z tego co wiem, to wymienione przez Ciebie piwa (i inne ciekawostki) powinny się w krótszej lub dalszej perspektywie pojawić.
          ..chociaż dwa ostatnie browary.wiem że blisko położone od naszej granicy ale jakże ciężko je napotkać gdziekolwiek..zastanawiam się czy parking podoła
          Rzeczpospolita Krakowska
          jak wychodze to tylko na pole

          Comment

          • Piwa-i-wody-regionalne
            Senior
            • 06-2012
            • 269

            #6
            Wspomniane piwa pojawią się, ale musimy nieco okrzepnąć w nowym miejscu. Rzecz jasna będziemy informować o nowościach na forum. Póki co, dziś dotarła słynna gruzińska woda mineralna Borjomi, która z racji dużej zawartości sodu polecana jest przez producenta jako idealny środek na... kaca
            Łużycka 25, Kraków
            godz. otwarcia: pn-sb 11:00-21:00

            http://www.facebook.com/pages/Piwa-i...2783551?ref=hl

            gg 34920954

            Nasze wycieczki do browarów w różnych krajach :)

            Comment

            • karabach
              Senior
              • 09-2011
              • 163

              #7
              Dzisiaj odwiedziłem owe miejsce, oto moje spostrzeżenia.

              Sklep-przestronne wnętrze z czytelnie poukładanymi piwami na regałach, które w większości są w bezpośrednim dostępie dla kupujących. Nie musimy obawiać się że będziemy stać na zewnątrz gdy np.zacznie padać deszcz

              Asortyment-oprócz symbolicznej obecności KP mamy tu dużo Belgów, Niemców, przedstawicieli Królestwa Niderlandów, Czechów oraz pełną gamę polskich browarów (Pinta Alebrowar rzeczywiście w pociesznej cenie
              Oprócz tego dużo wody mineralnej, leczniczej skończywszy na takich wynalazkach jak Coca Cola waniliowa oraz Kofola. Do tego wszystkiego dołączone są przekąski różnej maści więc jest w czym wybierać.
              Do tego dochodzi szkło firmowe i inne gadżety.

              Lokalizacja-Wola Duchacka Wschód, dobry dojazd praktycznie z każdego zakątka Krakowa.
              Linie autobusowe:
              Z Prądnika Czerwonego linia 184 wysiadka przyst. Karpińskiego (kier. Kurdwanów)
              Z Krowodrzy linia 164 wysiadka przyst. Karpińskiego (kier. Piaski Nowe)

              Z Płaszowa linia 107 wysiadka przyst. Karpińskiego (kier. Soboniowice)

              Z N. Huty linia 174 wysiadka przyst. Nowosądecka (kier. Kurdwanów)
              Z Dworca Gł. linia 179 wysiadka przyst Wola Duchacka i spacer 250 m w górę (kier. Kurdwanów)
              Linie tramwajowe:
              Z Salwator linia nr. 6 wysiadka przyst. Nowosądecka i spacer 200 m w prawo w ul. Łużycką
              Z Krowodrzy linia nr.7 oraz 50 przez Dw. Gł. wysiadka przyst.Nowosądecka

              Oczywiście z innych rejonów miasta trzeba się przesiadać na docelowe linie

              Polecam wszystkim wizytę w tym sklepie, cieszy to że na mapie piwnej pojawił się bardzo atrakcyjny punkt do zwiedzania
              Rzeczpospolita Krakowska
              jak wychodze to tylko na pole

              Comment

              • karabach
                Senior
                • 09-2011
                • 163

                #8
                Gapa ze mnie
                Zapomniałem o najważniejszym mianowicie towarzystwo.
                Na każdego spragnionego czeka miła i profesjonalna obsługa

                moja następna wizyta przypadnie prawdopodobnie pewnym p
                Rzeczpospolita Krakowska
                jak wychodze to tylko na pole

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Byłem w sobotę i mogę jedynie napisać, że wszystko jest już wyżej napisane
                  Pozostaje więc życzyć sukcesu i rozwoju.
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Cez
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1789

                    #10
                    Odwiedziłem dziś, atmosfera miła i przyjazna.
                    Pytanie kupujących w stylu: "Które piwo jest podobne do tyskiego albo które nie powoduje zgagi zwala z nóg, ale obsługa zna odpowiedzi na te pytania
                    Wrócę do tego sklepu.
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • Pawel_T
                      Junior
                      • 07-2012
                      • 10

                      #11
                      Sklep odwiedzony 2 razy w ciagu 2 dni Obsluga rewelacja, Weronika i danhaj bardzo sympatyczni i w sumie spedzilem tam chyba 3 godziny Nareszcie doczekalem sie sklepu kilkaset metrow od domu a do tego mozna pogadac jak z przyslowiowym barmanem wybor bardzo duzy a zapowiada sie jeszcze wiekszy, wiec czas na wyrobienie karty stalego klienta

                      Comment

                      • pablokrak
                        Junior
                        • 09-2011
                        • 1

                        #12
                        Sklep powstał w najbliższej odległości od mojego miejsca zamieszkania , z czego niezmiernie się ucieszyłem . Fajny wybór dobrych piw niemieckich , belgijskich , słowackich , czeskich i koncernowych w naprawdę ciekawych cenach . Sprzedający Weronika i Danhaj to bardzo sympatyczni ludzie , znający się na swoim fachu. Z czystym sumieniem polecam ten sklep znawcom piwa ( i nie tylko ). Zapomniałem jeszcze dodać o rewelacyjnym wyborze wód mineralnych i leczniczych . Życzę powodzenia .
                        Last edited by pablokrak; 19-07-2012, 21:09.

                        Comment

                        • Piwa-i-wody-regionalne
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 269

                          #13
                          Przetrwaliśmy pierwszy tydzień W drugi wchodzimy z uzupełnionym asortymentem oraz z piwami, których u nas nie było od kilku miesięcy :
                          Konstancin (Lekki, Jasne Pełne, Starodawne, Mazowieckie)
                          Amber (Pszeniczniak, Złote Lwy)
                          Jabłonowo (Altbier, Trzy Zboża, Piwo na miodzie gryczanym, Klasztorne)
                          Sulimar (Trybunał Trójsłodowy; Pszeniczne, Miodowe, Grapefruit i napój wyskokowy Kiper Miodowy 8,1 alk.)
                          Fortuna czarne
                          Południe (Podhalańskie; Krakowiaki około środy dotrą)
                          Magnus Magnus (ojciec chrzestny rodziny)
                          Noteckie czarne
                          Grybów (Lach)
                          Klaster Premium
                          Demon
                          Merlin Cerny
                          Kozel Cerny
                          Konrad 11,12

                          aha i oranżada w butelce pojawiła się
                          Łużycka 25, Kraków
                          godz. otwarcia: pn-sb 11:00-21:00

                          http://www.facebook.com/pages/Piwa-i...2783551?ref=hl

                          gg 34920954

                          Nasze wycieczki do browarów w różnych krajach :)

                          Comment

                          • sienioo
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 177

                            #14
                            A jaki macie przykładowe ceny? Np. Ciechany?

                            Comment

                            • longmen
                              Member
                              • 11-2011
                              • 68

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                              A jaki macie przykładowe ceny? Np. Ciechany?
                              byłem, kupiłem i sprawdziłem (mam nadzieje że nic nie pokręciłem)
                              ciechan wyborny 3,30
                              ciechan przeniczny 4,50
                              ciechan miodowy 4,90
                              lwówek książęcy 3,30
                              przenice niemieckie od 5,50 do 7,00
                              (jeżeli chodzi o niemcy butelki nie są przyjmowane, ale jak ktoś wie gdzie oddać to ma od 0,50 do 1,00 do przodu na butelce)
                              Więcej nie pamiętam bo nie da się zapamiętać kilkuset piwek.
                              Fajny wybór w szkle.
                              Sprzedawca bardzo sympatyczny i można rzeczowo i fajnie pogadać.
                              Jedyny mankament to mały parking. Dobrze jest sobie tak zaparkować żeby wyjeżdżać przodem bo wyjechać w kierunku nowosądeckiej tyłem jest ciężko (niebezpiecznie) bo zasłania widoczność płot.
                              Tylko CRACOVIA !!!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎