Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bierzwienna Długa Kolonia 104a, sklep przy browarze Zodiak (Piekarnia)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Cooper
    replied
    Coś kiepsko wygląda sprawa tego kłodawskiego browaru....
    Już gdy byłem tam w grudniu ub. roku to była (jak to określił właściciel) przerwa w warzeniu ale wtedy tłumaczenie że jest poza sezonem i może sobie na to pozwolić miało powiedzmy sens. Ogólnie sprawiał wrażenie jakby to czy warzy piwo , czy piecze chleb (nie wiem czy piekarnia też nie była unieruchomiona) to mu centralnie wisi bo z głodu i tak nie umrze. No cóż, kto bogatemu zabroni. Szkoda było by jednak gdyby browar upadł.

    Leave a comment:


  • slavoy
    replied
    Obecnie w sklepie/piekarni nie ma jekiegokolwiek piwa, a pani za ladą nie jest w stanie odpowiedzieć czy browar w ogóle pracuje.

    Leave a comment:


  • zgroza
    replied
    Dodajmy, że do piw doliczana jest kaucja 0,50.
    Relax to klasyczne jasne pełne - treściwe i słodowe, nie jest to czeska dziesiątka.
    Proszę się nie przestraszyć niezbyt zapełnionymi półkami - zarówno piwa z Zodiaka, jak i kontraktowe piwa z Zodiaka są przechowywane na zapleczu.
    Na parkingu sklepu/browaru miłośnicy schronów odnajdą zalany wodą bunkier, o pochodzeniu mi nieznanym.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    Co to znaczy, że jakość się utrzymuje? Pils tylko da się pić, czy coś więcej?
    Proste piwo, do codziennej konsumpcji.

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak, to był strzał w dziesiątkę. Powrót po latach do Bierzwiennej zaowocował niemałymi zakupami.
    Obecnie półlitrowy Pils kosztuje 1,5zł, Mocne w bączku 1,3zł a półlitrowe Mocne kosztuje aż 2,0zł. Ceny jak z bajki, a jakość piw nadal utrzymują się.
    Sklep w soboty jest czynny od 06:00 do 15:00.
    Co to znaczy, że jakość się utrzymuje? Pils tylko da się pić, czy coś więcej?

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Tak, to był strzał w dziesiątkę. Powrót po latach do Bierzwiennej zaowocował niemałymi zakupami.
    Obecnie półlitrowy Pils kosztuje 1,5zł, Mocne w bączku 1,3zł a półlitrowe Mocne kosztuje aż 2,0zł. Ceny jak z bajki, a jakość piw nadal utrzymują się.
    Sklep w soboty jest czynny od 06:00 do 15:00.
    Attached Files
    Last edited by abernacka; 01-08-2017, 10:01.

    Leave a comment:


  • dyczkin
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Cudownie
    Przepraszam, że wątpiłem w legendarne piwa z Zodiaka

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    We Wrocławiu słyszałem, że działa, a w nim (i pewnie tylko w nim) nadal dostępne miejscowe Lwy
    Cudownie

    Leave a comment:


  • kosher
    replied
    Nie tylko. Są jeszcze w piwnym antykwariacie na Pejzażowej w W-wie, starannie odleżakowane

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    We Wrocławiu słyszałem, że działa, a w nim (i pewnie tylko w nim) nadal dostępne miejscowe Lwy

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Czy sklep nadal funkcjonuje?

    Leave a comment:


  • becik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
    Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez właściciela, który oprowadził nas po wnętrzach i zaprezentował cały proces produkcji. Najprzyjemniejszą częścią zwiedzania była degustacja filtrowanego i niefiltrowanego piwa (...)
    Mieliśmy taką samą przyjemnośc podczas naszej wizyty w ostatnią sobotę za co bardzo dziekujemy.
    Sam sklepik przyjemny, wystawka piw z browaru, część w lodówce. Na półce były jednak egzemplarze zielonego Zodiaka oraz niepasteryzowanego Twoje Mocne, wzięliśmy te ostatnie sztuki z półki. Twoje Mocne okazało się być calkowicie zepsutym. Całe szczęście, że właściciel nas poczęstował swieżutkim, które było doskonałe.
    Również produkty browarnianej piekarni nam bardzo smakowały, szarlotka doskonała, chlebek pyszny, zarówno jasny jak i razowiec, tym bardziej, że jak nas zapewnił właściciel - żadnych ulepszaczy do pieczywa nie dodaje.
    Przy sklepiku stolik z parasolka do degustacji, przy ktroym siedziało kilku miejscowych, cisza, spokój, zal tylko, że jak zwykle byłem za kółkiem.

    Leave a comment:


  • pebejot
    replied
    Odwiedziliśmy browarek w ostatni piątek 15 kwietnia. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez właściciela, który oprowadził nas po wnętrzach i zaprezentował cały proces produkcji. Najprzyjemniejszą częścią zwiedzania była degustacja filtrowanego i niefiltrowanego piwa Zodiak 12,5% ze specjalnego kufla mistrza browaru.

    Właściciel zaprasza wszystkich na beczkowego Zodiaka do Konina, który sprzedawany jest na giełdzie samochodowej w każdą niedzielę.

    Nowe fotki w galerii:






    Leave a comment:


  • Noriusz81
    replied
    W ostatnią sobotę miałem okazję gościć w browarnianym sklepie Zodiaka.
    W zasadzie warzone tam piwo stanowi na półkach jedynie maleńki dodatek do chleba, makaronów i chałwy
    Degustacja możliwa na miejscu przy okrągłym stole pod parasolem
    W ofercie były:
    - Lew Pils (0,33 l)
    - Lew Classic (0,33 l)
    - Lew Mocne (0,33 l)
    - Relax (0,5 l)
    - Zodiak (0,5 l)
    - Mocne (0,33 l i 0,5 l)
    - Twoje mocne (0,33 l)
    Ceny od 1,10 zł (za pilsa), poprzez 1,30 zł (pozostałe baczki), 1,50 zł (Relax, Zodiak) i 1,80 (mocne duże).

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Kto wie, może sypią inny słód, czy też chmiel? Ale śmiem wątpić. Te zakupy marcowe są trochę dziwne, bo mam wrażenie, że ktoś w browarze namieszał i pod każdą "etykietą" kryje się to samo piwo. Pils na pewno był lżejszy i jaśniejszy. Poza tym piwa jakby wymagały większego odleżakowania, co też właśnie czynią w piwnicy.
    Last edited by Pendragon; 16-04-2009, 12:20.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎