Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beerek62
    Senior
    • 04-2010
    • 1036

    A teraz wyglądam tak
    Attached Files
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

    Comment

    • malt_worm
      Member
      • 01-2013
      • 73

      Nowa puszka

      No własnie zapodałem wersję w nowej puszce (warka z datą do 15.11.21). Generalnie różnica do lidla jest taka, ze Argusy które piłem to wersja „sour”. Oryginał jest wyważony, ukryty alkohol, suszone sliwki, rodzynki, goryczka i gorzka czekolada. Dopiero po ośmiu latach świadomego picia piwa dojrzałem do porterów, wczesniej były dla mnie zbyt bogate i za ciężkie.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2291

        Wraz ze zmianą szaty graficznej puszki wróciła niespodziewanie dobra forma.
        Warka 19.12.21 bez kwacha. Gładki, dobrze zbalansowany, wyraźne ciemne słody, suszone owoce, bardziej w stronę kawy niż czekolady, bardzo przyjemnie i łatwo wchodzi.
        W stałej ofercie Aldi za 4.29 zł.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          To fakt, jest nieźle, chociaż bywało (historycznie) wiele lepiej.

          Comment

          • Blackbeard
            Senior
            • 12-2011
            • 209

            Do legendarnej warki 15.10.15 wkradło się nieco sosu sojowego, głównie do aromatu. Kolejny minus to piana, która redukuje się niemal do zera po jakichś 15 sekundach - szczerze, to nie pamiętam czy wcześniej była aż tak mizerna. Nie zmienia to faktu, że ogólne wrażenie nadal pozostaje bardzo dobre - w smaku jest ciężkie i oleiste, dominuje nieprzesłodzona i rozgrzewająca nalewka wiśniowa wymieszana z: gorzką czekoladą, kawą, wędzoną śliwką, przypalonym karmelem, szczyptą popiołu i sosem sojowym.
            Mors ultima linea rerum.

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              Puszka z datą 27.09.20 (jeśli dobrze zapamiętałem, wczoraj piłem to piwo)
              Porter wyłącznie z nazwy. Ciemne piwo o wyraźnym wiśniowym posmaku, podwyższona kwaśność, nawet przeszło mi przez myśl, że może zepsute, ale raczej takie ma być. Typowo porterowe nuty gdzieś schowane, czekolady tu nie uświadczysz. Na plus, że alkohol też wycofany, nie czuć 8%, o ile istotnie jest 8. Wydaje się cienkie.
              Da się to wypić, ale miałem ochotę na porter bałtycki, a nie coś takiego...

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                Sorry, powyższy post miał dotyczyć Argusa, nie Łódzkiego, proszę o przeniesienie we właściwe miejsce.

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny, rubin, klarowny [5]
                  Piana: Bardzo szybko zanika i praktycznie jej nie ma [1]
                  Zapach: Słodki, karmelowy, palony, śliwka wędzona, alkohol lekko wyczuwalny [4]
                  Smak: Treściwe, palony karmel, kawa, gorzka czekolada, goryczka średnia w sam raz bardziej od palonego karmelu , alkoholu w ogóle nie czuć, smak mocny i zdecydowany [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, poprawne [4.5]
                  Opakowanie: Zdecydowanie na plus w porównaniu do poprzedniej szaty graficznej [4.5]
                  Uwagi: WARKA:
                  10.03.2022
                  Alk. 9,5% obj.
                  Ekstr. 22,0% wag.

                  SZOK !!!

                  #792 w tym poście opisywałem to Piwo w sumie nie tak dawno
                  21-12-2019 WARKA: 30.09.2021r.
                  "Mieszanka karmelowego portera z winem z wiśni ? Kwasek. Na plus że alkoholu nie wyczuwam. Smakuje jak zepsuty Porter ? Mam rację ?"

                  Zgadza się tamten Porter musiał być zepsuty ! Inaczej tego nie rozumiem.
                  #801 Kolega Admirador potwierdza moja poprzednią degustację tego Portera.

                  To w końcu tamten wypust był zepsuty czy o co chodzi ? Może prawdziwi Fachowcy się wypowiedzą ?

                  Domyślam się że był to przez pomyłkę nalany ARGUS w puszkę Portera Łódzkiego !!!!!!!!

                  SZOK !!!!!!!!!

                  Obecna Warka to niebo a ziemia naprawdę przyjemnie się je pije aż żałuję że nie kupiłem całej zgrzewki bo jest to taki Porter jakiego oczekiwałem. Z każdym łykiem mordka mi się śmieje i chce więcej.

                  Polecam zdecydowanie.
                  Będę wracał na pewno bo to bardzo dobre Piwo.

                  Pozdrawiam

                  Moja ocena: [4]
                  Attached Files
                  Last edited by slyboots; 30-04-2020, 21:57.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    po dłuższym czasie łódzki porter znowu na stole, bardzo dobry, nawiązując do postu powyżej piana jest, solidna, gęsta i dość trwała
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • concerto
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 859

                      Gdzie kupujecie Portera Łódzkiego? W Aldiku, Carfie ani piwnych sklepach nie widzę.
                      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        W Aldich zniknął. Jest nadal w hipermarketach Carreffour. Bardzo nierówne, loteryjne warki w tym roku.

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2291

                          Piłem warkę 27.11.22. Nadal jest marnie, wiśniowa kwaśność tłumi typowo porterowe nuty.
                          Wrócił do Aldich i to nawet w niższej cenie- 3.99 zł. Tyle, że jest niesmaczny.
                          Last edited by kosher; 09-12-2020, 21:23.

                          Comment

                          • telek
                            PremiumUżytkownik
                            • 05-2011
                            • 527

                            W styczniu tego roku otworzyliśmy i wypiliśmy 10 lat po "terminie" butelkę z datą do 0?.01.11..
                            Wciąż bogaty, konkretny, treściwy porter (śliwka, rodzynka, czekolada, kawa), brak oznak zwietrzenia, miodowe posmaki utlenienia komponowały się z całością doznań aromatyczno-smakowych.
                            Jedna uwaga: wbrew obecnym, dość mocno "wytrawnym" warkom, tamten był (zgodnie z oczekiwaniami konsumentów?!?) dużo bardziej słodki (część słodyczy może wynikać z miodowego utlenienia, ale nie aż taka różnica). A więc w międzyczasie musieli zmienić recepturę: surowce, lub zacieranie ze słodkiego na wytrawne.
                            Ech, szkoda że to była tylko jedna BUTELKA.

                            Comment

                            • Hofander
                              Junior
                              • 06-2021
                              • 8

                              Click image for larger version

Name:	image_88387.jpg
Views:	197
Size:	38,2 KB
ID:	2319028 12.03.2023
                              Jest kwaśno, są wiśnie i nie ma sosu sojowego? Bywało gorzej. Paloności i czekolady nie zanotowałem. Alkohol niewyczuwalny. 5 zł, magnolia Breslau.
                              Last edited by Hofander; 04-07-2021, 19:12.

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2291

                                Potwierdzam. Warka 12.03.23 bardzo marna. Pestkowa wiśnia dominuje nad całością smaku.
                                Mam sentyment do tego portera, ale ile razy jeszcze można dawać mu szanse
                                Jakby browarowi zupełnie nie zależało co opuszcza ich mury i niszczą sukcesywnie własną legendę.
                                Kerfur hipermarket. 5.59 zł.
                                Last edited by kosher; 01-10-2021, 21:11.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎