Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • telek
    PremiumUżytkownik
    • 05-2011
    • 530

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
    Rozlew. Warzony może być (tak jak ŻAPA) w Cieszynie. Piszę "może", bo nie nadążam już za śledzeniem zmian sourcingu.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      Proces premiumizacji na etykiecie pociągnął za sobą faktycznie polepszenie smaku.
      Byle tylko nie było to chwilowe. Jest jedna diametralna różnica, zniknęła charakterystyczna nuta spirytusu w smaku, została fajna wytrawność, popiół i gorzka czekolada. Na wielki plus, że to jest jeden z niewielu porterów praktycznie bez nut słodowych, na minus jak zwykle brak ciała.
      Warka 30.04.22. Rzadko jeszcze spotykana, w większości sieciówek wciąż jeszcze dostępne starsze warki z poprzednią etykietą.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        Wczoraj kupiłem 29.04.22 też z nową etykietą. Ciekawe czy nie mieli obsuwy pomiędzy dwiema warkami? Sprawdzę na dniach.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          29.04.22 Kakao, czekolada gorzka, orzechy makadamia, zapach bardziej wytrawny, ale mniej ciężki. W nucie dolnej kwas chlebowy albo chleb wileński. Smak, bardziej gorzki, ale również jak warka 18.04 z wiśniowym, suszone owoce, sznytem. Charakterny, bardzo smaczny. Może te warki będą wreszcie w miarę równe i mimo drobnych różnic jednak dobre?
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • telek
            PremiumUżytkownik
            • 05-2011
            • 530

            18.04.2020 - jedyne co może przeszkadzać to podwyższona kwaśność, alkohol powinien się ułożyć w leżaku. Pytanie, czy jeszcze uda mi się kupić skrzyneczkę.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              24.07.2022. W Delikatesach Centrum za 2,59 (butelki na wymianę i nie dochodzi dalszy koszt, choć i tak najtańszy porter na rynku)

              Zbożowa kawa i wiśnia w czekoladzie, lekko sznyt korzenny-cynamon. Nuta dolna trufle kakaowe, a nawet z orzechami laskowymi. W smaku czekolada, chili/cynamon, finisz kakao, czekolada gorzka, paloność zasugerowana. Tchnęło mnie, żeby wziąć 9
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                Pite w temperaturze pokojowej, sama czekolada, deser w płynie. Niezwykle udana warka!
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • sodom
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 351

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                  24.07.2022. W Delikatesach Centrum za 2,59 (butelki na wymianę i nie dochodzi dalszy koszt, choć i tak najtańszy porter na rynku)

                  Zbożowa kawa i wiśnia w czekoladzie, lekko sznyt korzenny-cynamon. Nuta dolna trufle kakaowe, a nawet z orzechami laskowymi. W smaku czekolada, chili/cynamon, finisz kakao, czekolada gorzka, paloność zasugerowana. Tchnęło mnie, żeby wziąć 9
                  Pan tak na serio??? Trufle kakaowe??? Niezła beka. Jeszcze mnie trzyma.

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    Może się odbić, bo jest dość gęste.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      Warka 03.12.2022. Potężna piana, w nucie górnej suszone owoce, nie śliwki, dużo imbiru, bardzo korzenno-zimowy charakter. Nuta dolna, czekolada i chilli. Jest bardzo przyjemnie, nie ma paloności, nie ma też alkoholu. W smaku mocno kawowy, dużo czekolady mlecznej, na finiszu solidne chmielenie. Bardzo nietypowa warka, brakuje tego typowego sznytu żywca, bardzo, bardzo aksamitne, czyżby znowu jakieś zmiany? Aczkolwiek ta odsłona przypadła mi do gustu.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • jacekan
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 388

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka 03.12.2022. Potężna piana, w nucie górnej suszone owoce, nie śliwki, dużo imbiru, bardzo korzenno-zimowy charakter. Nuta dolna, czekolada i chilli. Jest bardzo przyjemnie, nie ma paloności, nie ma też alkoholu. W smaku mocno kawowy, dużo czekolady mlecznej, na finiszu solidne chmielenie. Bardzo nietypowa warka, brakuje tego typowego sznytu żywca, bardzo, bardzo aksamitne, czyżby znowu jakieś zmiany? Aczkolwiek ta odsłona przypadła mi do gustu.
                        Ty na pewno się nie pomyliłeś? Portera opisujesz?
                        Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          A co innego? Wątek żywieckiego czyli się zgadza. Nie wiem tylko gdzie warzony, ale butelka żywca. Ostatni rzut z Delikatesów Centrum.
                          Last edited by Petitpierre; 17-01-2021, 11:03.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            Odleżakowany, kontrowersyjny 03.12.2022

                            Koźlakowy, chlebowy, mało wiśni, trochę jabłko, ale pieczone jak w whisky. Lekko, stonowano, radośnie. W nucie dolnej brownie i tego typu sprawy. W smaku bardzo lekko, mocno pikantnie, ale bez nut przypalonych. Aż jestem sam ciekaw, co napisałem jakiś czas temu.

                            Edit: wygląda, że się nie pomyliłem, troszkę zjechała w dół czekolada, ale imbir/chili jak najbardziej na miejscu, dobra warka dla porterowych neofitów, nie odstraszy...
                            Last edited by Petitpierre; 28-05-2021, 14:56.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4998

                              U mnie pojawił się z nową etykietą, jako Baltic Porter.
                              Attached Files
                              5410 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12202

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                                U mnie pojawił się z nową etykietą, jako Baltic Porter.
                                Produkt tylko dla Polonusów, czy nieco szerszy zasięg?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎