Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Warka do 23.08.2018, etykieta i kapsel jak te z 2016.

    Ładna, średnio obfita piana, całkiem trwała. Samo piwo czarne.
    W zapachu Kawa i niezbyt intensywna mieszanka czekolady,karmelu i żelaza, odrobina alkoholu - ujdzie.
    Smak: Gorzka czekolada, średnio palony, żelazo, nieco alkoholowy, trochę słodki, ale szybko kontrowany wyraźną goryczką żelazowo-alko-paloną.

    Z pierwszymi łykami nie szło mi najlepiej, potem się przywykłem, ale nie jest to dobra warka, przynajmniej w moim żelazowstrętnym mniemaniu.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      Skoro promocja w Tesco to stestowałem

      Warka: 13/08/2018
      Ten wypust jakby miał mniej wszystkiego. Nie rwie mordy jak to przyzwyczaił nas "zwyczajny żywiec porter". Bardzo ugrzeczniony, mało wyrazisty, przeważnie kawowy i tyle.

      Metalu w obu na skórze nie wyczułem, w smaku jakby coś tam w tle latało po podniebieniu (ale to mogą być też słody palone)

      Kaucja 35 groszy
      Dzisiaj dokupię kolejne sztuki bo widziałem jeszcze z dwie inne warki. W takiej cenie nic tylko pić
      no to skoro znowu 2,99zł to kupiłem ponownie kilka sztuk
      Wczoraj do snu polałem sobie tę warkę
      13/08/2018
      No i weszła bardzo dobrze.
      Wczoraj wyczuwałem bez problemu wiśnie i początek śliwek. W smaku mocno czekoladowe, w wysyceniu gładkie. Piana sztywna i trwała. Smakował jak odleżakowany z rok żywiecki porter. Metal delikatny i do dopiero po smarowaniu na skórze i "niuchani una siłę"
      Kondycja dnia oraz które z kolei jest to piwo jednak dużo zmienia w odbiorze piwa.

      Dzisiaj pójdę i dokupię jeszcze z 3 sztuki tej daty. Bo to chyba ostatnie rzuty z Cieszyna

      zdrów
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

        Dzisiaj pójdę i dokupię jeszcze z 3 sztuki tej daty. Bo to chyba ostatnie rzuty z Cieszyna
        Czyli nabyte właśnie portery z datą 13.11.2018 już wrzucać w DP jako z Żywca? Rozumiem, że żadne literki w kodzie na etykiecie tutaj pomocne nie będą...

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Wydaje mi się, że tak.
          Dla tych, którzy jeszcze nie widzą.
          Skoro koniec warzenia w Cieszynie nastąpił początkiem roku 2017, a GŻ daje na swój porter chyba 18 miesięcy ważności (bo jeśli 17 miesięcy to masz w ręku mega świeżutkie piwko, wręcz prosto z tanku ) no to na logikę biorąc wszystko co będzie z datą po 08/2018 jest już z ŻYWCA.
          Do tego dziwnie zbiegło się to ze zmianą etykiet i kapsli, która następowała stopniowo akurat w warkach 09/2018 i dalej.

          Tu trzeba arbitralnej "decyzji administracyjnej bbizu" od której warki wrzucamy posty z Porterem Żywieckim do tamtego wątku. Co nie będzie łatwym zadaniem :]

          Popatrzę w domu na kody czy coś tam się nie zmieniło, lecz wątpię. W końcu i te Cieszyńskie były rozlewane w Żywcu, zatem te same datowniki wybijały te same kody co na obecnych niby czysto żywieckich.

          Tyle moich wywodów
          zdrów !
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            Piłem dwa nowe. Daty 29.10.2018 i 30.10.2018. Pierwszy mocno czekoladowy, lekka goryczka, świetny do pstrąga, drugi bardziej goryczkowy, ale nie popiołowy, taki niewymagający, pierwszy w knajpie za 9zł, drugi sklepowy, promocja 3,49 plus kaucja. Oba dobre, ale żeby się różniły od innych, to nie.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              Dla mnie warka 30.10.18 r. troche za słodka

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Piłem wczoraj na dobry sen warkę 05/09/2018
                Słodkawa, mało palona, lekka czekolada, dużo karmelu, troszkę czarnej kawy. Posmak metaliczny obecny, lecz nie wielki.

                Wolę chyba inne warki.
                Dokupię te najnowsze
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  29tki szukaj, ta mnie zaskoczyła, ale też piękne okoliczności przyrody, i do tego niepowtarzalnej, robią swoje.
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                    29tki szukaj, ta mnie zaskoczyła, ale też piękne okoliczności przyrody, i do tego niepowtarzalnej, robią swoje.
                    wezmę wszystko co będzie z 10.2018.
                    Cena, aż skusi

                    Sio z forum na spacer po pięknych uliczkach sanatoryjnego miasteczka :]
                    zdrów !
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • SeeJay
                      Senior
                      • 04-2016
                      • 239

                      Mi właśnie 10/2018 bardzo smakuje. Taka nietypowa jak na ostry zwykle porter z Żywca. Właśnie degustuję.

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mi właśnie 10/2018 bardzo smakuje. Taka nietypowa jak na ostry zwykle porter z Żywca. Właśnie degustuję.
                        Piłem 30.10.18 z butelki, smaczna była
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • supersklep
                          PiwBiz
                          • 01-2005
                          • 982

                          Słyszałem ostatnio że GŻ ma portera warzyć w Żywcu a nie Cieszynie. Czy to tylko plotki ?


                          Comment

                          • concerto
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 859

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                            Słyszałem ostatnio że GŻ ma portera warzyć w Żywcu a nie Cieszynie. Czy to tylko plotki ?
                            Najpierw czytamy - potem piszemy

                            Zajrzyj parę postów wyżej i w kilkanaście innych wpisów na forum, a odpowiedź się pojawi. A może to plotka właśnie przeczytana na bizie i zapomniana
                            Last edited by concerto; 25-06-2017, 17:42.
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Sio z forum na spacer po pięknych uliczkach sanatoryjnego miasteczka :]
                              zdrów !
                              Trzeba było wrócić niestety. Zdrowie się odezwało, więc na rekonwalescencji testuję kolejne. Teraz 14.12.2018

                              Pierwsza kwestia, brak piany, nawet obrączki. Pod kapslem jeszcze jakiś kod-wiadomo o co chodzi? Bo na butelce żadnych "kunkursów."
                              W aromacie cynamon, korzenie, mało owoców, dużo rodzynek. Ciekawie. W nucie dolnej troszeńkę chmielu. Tak, właściwie, gdyż ponieważ-jak mawia młodzież, mało ma z porteru. W smaku trochę wodniste, mało słodkie, z czasem wracają te rodzynki. Porter pozbawiony wszelkich zobowiązań, taki w stylu tych z lat 90tych, gdzie można było takich 5 sobie uskutecznić nad Wisłokiem. Cena, 3,49 plus kaucja.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                                Trzeba było wrócić niestety. Zdrowie się odezwało, więc na rekonwalescencji testuję kolejne. Teraz 14.12.2018

                                Pierwsza kwestia, brak piany, nawet obrączki. Pod kapslem jeszcze jakiś kod-wiadomo o co chodzi? Bo na butelce żadnych "kunkursów."
                                W tesco mają daty max 10.10.2018 a Ty już doisz grudzień ? pewnie z centrum kupione:]

                                a konkurs pod nowym kapslem, polega na tym, że wchodzisz na ich stronę ustawiasz jakąs tam debilną maszynę 'ala' jednoręki bandyta z logo różnych ich piwa, wpisujesz swój kod, sprzedajesz swojego mejla i coś tam można wygrać jakimś sposobem.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎