Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • qberts
    Senior
    • 03-2007
    • 136

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor nieprzejrzysta czerń, pod światło ciemnowiśniowe refleksy, bardzo ładny. [5]
    Piana: Bardzo ładna, karmelowa, drobnopęcherzykowa, pozostaje w postaci cienkiej warstwy do samego końca konsumpcji, pozostawia ładne ślady na szkle. [4.5]
    Zapach: Zbyt mało intensywny, dominuje zapach palonego słodu, słodowy, nuty alkoholowe przebijają pod koniec picia, po nagrzaniu piwa. [4]
    Smak: W smaku zdecydowanie treściwe(ale czegóż innego można się było spodziewać po 22), dominuje smak palonego słodu, słodowy, w głębi kawowe nuty, wszystko otacza wyraźna goryczka zalegająca dość długo w ustach, posmak alkoholowy na odpowiednim dla bałtyckiego portera poziomie. [4.5]
    Wysycenie: Jak na portera odpowiednie, no może minimalnie za małe. [4.5]
    Opakowanie: Bardzo udane, świetne zestawienie kolorów, wyróżnia piwo spośród innych, wszelkie niezbędne informacje na kontretykiecie. [5]
    Uwagi: Na pewno jeszcze do niego wrócę, bardzo przyjemny porter bałtycki, szkoda, że coraz mniej piw tego gatunku na naszym rynku.

    Moja ocena: [4.375]
    ZASADY DEGUSTACJI
    zapraszam do dyskusji

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #77
      Zakupione dziś w sklepie a alkocholami w Wołowie.

      Piana: gęęęsta, ciemna drobnobąblowa, dlugo utrzymuje się jako dywanik,
      kolor: czarny, pod światło baaaardzo ciemno-buraczkowy, rubinowy, klarowny,
      zapach: paloność
      smak: paloność, posmaki kawowe, goryczka ujawniająca się z czasem, alkohol niewyczywalny,
      wysycenie: dobre, nic nie straciło podczas dlugiego picia,

      Dobre tak na 4+, pierwszy raz piłem to piwo, jednak niedawne spotkanie z Porterem Pardubickim dało mi więcej doznań smakowych
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • cielaq
        Junior
        • 07-2004
        • 1

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: kolor podchodzący pod brązowy, spodobał mi się bo za często nie stykam się z porterami [4.5]
        Piana: dużo piany i to właśnie lubię w piwach [5]
        Zapach: lekki aromat karmelu [5]
        Smak: nawet mi smakowało ale czuć drewno jak sie wsmakuję dlatego ocenka zaniżona [3.5]
        Wysycenie: średnio nasycony, taki stopień CO2 lubię w piwach nie jest za dużo ani za mało [4.5]
        Opakowanie: ładna ciemna butelka ale ciekawi mnie jakby wyglądał w jasnej butelce [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • ryhoo
          Junior
          • 07-2007
          • 7

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny i to bardzo , pod świtło podchodzi pod wisniowy , moim zdanie ideał koloru [5]
          Piana: tu jednak rozczarowanie , na początku piekna ciemna piana , niestety szybko znika , zostaje niewielka otoczka [3.5]
          Zapach: Myśle że zapach jest jeden z lepszych w porterach , choć jak dla mnie za bardzo czuć woń alkoholu [4.5]
          Smak: Pierwszy łyk zawsze mnie troche odrzuca ,mocny kawowy posmak z delikatnym prawie niewyczuwalnym samkiem karmelu,najlepszy smak osiąga przy bardzo mocnym schłodzeniu [4.5]
          Wysycenie: jednak za bardzo nasycone,szczególnie jest to widoczne pijąc z butelki [4]
          Opakowanie: w porównaniu z innymi porterami bardzo mi sie podoba ,czytelna i dobre info na kontretykiecie [5]
          Uwagi: Przez długi czas był to dla mnie ideał portera,i zawsze po cześci nim zostanie.Mysle że jako jedyny w polsce ogólnodostępny porter bardzo dobrze sie spisuje

          Moja ocena: [4.425]

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ryhoo Wyświetlenie odpowiedzi
            Smak: Pierwszy łyk zawsze mnie troche odrzuca ,mocny kawowy posmak z delikatnym prawie niewyczuwalnym samkiem karmelu,najlepszy smak osiąga przy bardzo mocnym schłodzeniu [4.5]
            To co piszesz oznacza tylko, ze Portery bałtyckie nie są twoim ulubionym gatunkiem piwa.
            Bardzo mocne schłodzenie takiego piwa do minimum ogranicza doznania smakowe jakie może ono zaoferować, może jest ich po prostu za dużo dla Ciebie.
            Najlepsza temperatura do serwowania portera bałtyckiego to 10°-13°C i jest to 2x wyższa temperatura niż zalecana do piw jasnych.
            Nie martw sie do porterów trzeba dojrzeć.

            P.S.
            Dodałem swoje uwagi by Twoje stwierdzenia nie zmyliły innych użytkowników tego forum, którzy będą kiedyś chcieli go spróbować.
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • ryhoo
              Junior
              • 07-2007
              • 7

              #81
              Co do tego ze mnie odrzuca to tylko sie tego portera tyczy,co do schłodzenia to sie zgodze juz od kilku osób słyszałem takowe spostrzezenia,bo mam stosunkowo niewielki staż w piciu porterów.Niemniej jednak dziekuja za uwagi i pozdrawiam

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                Najlepsza temperatura do serwowania portera bałtyckiego to 10°-13°C i jest to 2x wyższa temperatura niż zalecana do piw jasnych.
                Bardzo ciekawe, bo najczęściej zalecana temperatura spożycia zwykłego pilsa to 8°-12°C
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4994

                  #83
                  Najczęściej to w kwestii temperatury prowadzi sie bezproduktywne dyskusje.

                  Gdybyś zagłębił sie w ten temat to wiedziałbyś, ze serwowanie piwa rozpoczyna sie już od 4°C , większość piw powinno sie podawać w temp. 7°C - 10°C, a np Icebocki i Portery bałtyckie w temp 10°C - 13°C .
                  I mowie tu o temperaturze podania piwa, które powoli, w trakcie picia sie ogrzewa i uwalnia swój bukiet.

                  ryhoo napisał " najlepszy smak osiąga przy bardzo mocnym schłodzeniu "

                  Nie mogę sie z tym zgodzić.
                  5400 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gdybyś zagłębił sie w ten temat to wiedziałbyś, ze serwowanie piwa rozpoczyna sie już od 4°C , większość piw powinno sie podawać w temp. 7°C - 10°C
                    A dziękuję zagłębiłem się już ładną chwilę temu owszem w 4°C zaleca się podawanie niektórych gatunków piw ale raczej nie są to piwa jasne pełne typu pilzneńskiego. Te jak zaleca się spożywać od ok 7°C-8°C nawet do 12°C, choć bardzo często pojawia się wspomniane przez ciebie 10°C. Moja uwaga dotyczyła tego, że ktoś czytając twojego posta mógłby dojść do wnioksu że skoro dla portera bałtyckiego idealna temperatura degustacji to 10°C-13°C to 2x niższa to będzie 5°C -7,5°C, a więc IMHO za niska dla zwykłego piwa jasnego pełnego, ledwo mieszcząca się w dolnych stanach widełek, o których było powyżej.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                    ryhoo napisał " najlepszy smak osiąga przy bardzo mocnym schłodzeniu "
                    Nie mogę sie z tym zgodzić.
                    Ja również
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • ryhoo
                      Junior
                      • 07-2007
                      • 7

                      #85
                      Co do temperatury przyznaje racje ,spróbowałem w temperaturze 10 stopni i o wiele lepiej smakowało,także poprawiam sie w stwierdzeniu że najlepiej smakuje mocno schłodzony gdyz to nie jest prawda.Dziękuje z tego miejsca Latarnikowi za informacje dotyczącą idealnej temperatury dla portera-cóż człowiek całe życie sie uczy

                      Comment

                      • Qbasmuggy
                        Member
                        • 06-2005
                        • 82

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czerń lub jak kto woli bardzo głęboka ciemna wiśnia. [5]
                        Piana: Ładna, ciemna, drobnoziarnista szybko znika ale pozostaje cieniutki dywanik [3.5]
                        Zapach: Coś a'la palony karmel [4]
                        Smak: Wyczuwalna, ale nie za mocna goryczka. Posmak kawowo-karmelowy. Nie czuć alkoholu [4.5]
                        Wysycenie: Wg mnie ciut za słabe, ale generalnie mieści się w normie [4.5]
                        Opakowanie: Poprawne, zawiera wszystkie niezbędne informacje [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.225]

                        Comment

                        • tymah
                          Junior
                          • 09-2007
                          • 14

                          #87
                          Porter żywiecki po ogrzaniu jest, imo, wstrętny. Smakuje jak ciepła, rozwodniona krew.
                          Za to odpowiednio schłodzony jest zaprawdę pyszny!

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brązowy piękny, pod światło nieprzejrzysty. Eeeeee... kstraklasa . [5]
                            Piana: Nawet nie beżowa. Po prostu BRĄ-ZO-WA! Drobna, ale są też większe pęcherzyki. Opada powoli, zostawiając fajoski, strzępiasty ślad. [4.5]
                            Zapach: Niezbyt mocny zapach palonego słodu. Po wrażeniach wizualnych nieco się zawiodłem... [3.5]
                            Smak: Najpierw słód, potem pojawia się i rozwija goryczka, przejmuje dominację i pozostaje na języku i podniebieniu. [4.5]
                            Wysycenie: Porterowe, dla mnie nieco za małe. [4]
                            Opakowanie: Piękne. Mimo swej koncernowości. Klasyczne barwy brązu, czerwieni i starego złota. sŚliczny kapsel, na kontrze dorodna Cieszynianka (?). Czegóż chcieć więcej?... [5]
                            Uwagi: Koncern. No, niby koncern.
                            A i tak jest bardzo w porządku, z pewnością (dla mnie, ofkors) z nie zagrożoną pozycją na porterowym podium.

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uwagi: Koncern. No, niby koncern.
                              A tam koncern. Technologia Panie tradycyjna to i produkt dobry
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • woosaa
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 1548

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: bardzo ładny ciemny rubin [5]
                                Piana: na poczatku ofita i ciemnokawowa,z biegiem czasu coraz jasniejsza,do końca trzyma sie ładny dywanik [4.5]
                                Zapach: intensywny,przypalony słód i jakby lekko słodawy jakiś aromacik [4.5]
                                Smak: wybitnie mocny,dobra goryczkowatość łączy się z dobrze wypalonym słodem i małym dodatkiem karmelu [4]
                                Wysycenie: w sam raz jak dla mnie [4.5]
                                Opakowanie: bardzo fajnista etykieta w ciemnej tonacji z kontrą,fajny kapselek,podane informacje o produkcie [5]
                                Uwagi: Co tu pisać? Po prostu trza spróbować! PZDR

                                Moja ocena: [4.35]
                                mb WOS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎