Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Brackie

Collapse
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Naprawdę dobre piwo. Jedno z moich najlepszych z polski jakie piłem, a na pewno ulubione wśród tych górnej fermentacji - spodobało mi się bardziej niż Bursztynowe z Zawiercia. IMO dodatek słodu pszenicznego bardzo wychodzi mu na bardzo duży +. Na pewno będę do niego wracać.

Metalicznego posmaku nie czułem - spożywałem w temperaturze pokojowej (dość chłodnej jednak).
    Last edited by Czik; 05-11-2010, 09:46.

Comment

• U mnie niestety również przy pierwszym łyku starsznie metalem leciało, ale z kolejnymi jakoś zanikał ten posmak

Comment

• Czy Mastne było uwarzone jednorazowo na jubileusz browaru? Zmieniła się kontra, jest na niej w końcu informacja o górnej fermentacji. I zastanawia mnie czy to jest kolejny rozlew z tanków czy może następna warka?
        Wiara w autorytet skraca drogę poznania i uwalnia nas od wysiłku - Święty Augustyn

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D

Comment

• Z tego co mi wiadomo jest to druga warka. Pierwsza ponoć odniosła znaczny sukces i wiadomo...

Comment

• Czyli w końcu produkcja tego piwa będzie zakończona, czy na razie nie trzeba obawiać się o jego losy? Bo różne rzeczy się słyszy...

Comment

• Ocena z ARTomatu

Kolor: Ciemniejszy niż się spodziewałem, za to bardzo przyjemny, przypomina barwę miodu wrzosowego, zachęca do degustacji [4.5]
              Piana: Tu również zaskoczenie, obawiałem się nietrwałej mizernej piany, a tu solidna drobnopęcherzykowa piana, która z czasem redukuje się do centymetrowego kożucha i nieco "dziurawieje", choć w miarę picia oblepia szkło jak należy i pozostaje do samego końca [4]
              Zapach: Początkowo nuty karmelowe, nieco aromatów palonych, przyjemna owocowość i ciekawe odległe bananowe akcenty pszeniczne. Bardzo udana kompozycja i dość spora złożoność - można się wwąchiwać z zaciekawieniem przez dłuższy czas; tylko chmiel jakiś nieuchwytny, niemal niewyczuwalny [4.5]
              Smak: Czuć wyraźnie, że mamy do czynienia z 13-tką. Treściwe, wyraziste, początkowy smak słodowo-karmelowy balansuje nieznaczny miły kwaskowy posmak, po chwili pojawia się dość wyraźna goryczka chmielowa, choć myślę, że po części także pochodząca ze słodów [4]
              Wysycenie: Bez zarzutu; dobrze współgra z całością, wyczuwalne ale nie za duże; z powodzeniem podtrzymuje pianę [4.5]
              Opakowanie: Wyróżnia się na tle piw 'popularnych', poprawne i miłe dla oka, uwagę zwraca dedykowany kapsel [4]
              Uwagi: Data przydatności do spożycia 03.03.2011, kupione wczoraj w Almie w Galerii Arkady, wyjątkowo ostatnio dobrze zaopatrzonej w ciekawsze piwa. Choć ze smutkiem donoszę, iż wielka trójca się panoszy na półkach i zajmuje coraz większe obszary spychając resztę piw w niebyt.

Moja ocena: [4.225]

Comment

• Ocena z ARTomatu

Kolor: Bursztyn jaki powinien być w marcowym. [4]
                Piana: Dość gęsta, dość zwarta ale jednak po pewnym czasie dziurawi się. Pozostaje jednak okręgami na ściankach. [4]
                Zapach: Specjalnie nic nie wyczuwam ale nie ma nic nieprzyjemnego. [3.5]
                Smak: Piwo jak ktoś wspomniał jest treściwe, jednak przeszkadza obecna w goryczce metaliczność. [3.5]
                Wysycenie: ??? jak zwykle nie wiem jak opisać, nie przeszkadza, nie beka się po każdym łyku. [4]
                Opakowanie: Zgrabna etykieta, dobrze dobrana kolorystyka, nawiązania do tradycji. [5]
                Uwagi: Piwo do którego czasem wracam ale jest jakieś takie ciężkie w piciu. Jedno wypijam z przyjemnością ale nie mam ochoty na drugie.

Moja ocena: [3.675]
                "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

Comment

• Ocena z ARTomatu

Kolor: Bursztynowo- miedziany. Idealny dla tego piwa [5]
                  Piana: Bardzo gęsta, długo utrzymująca się na sciankach pokalu. [5]
                  Zapach: Wyczuwalne nuty karmelowe, czuć zapach owoców, najprawdopodobniej banan [4.5]
                  Smak: Rewelacyjny. Ja metalicznego posmaku nie wyczułem. Smak słodowo- karmelowy z posmakami owocowymi (banan). [4.5]
                  Wysycenie: Ani za słabe ani za mocne, prawie że idealne dla tego piwa [4.5]
                  Opakowanie: Bez zarzutów. ładna etykieta, kapsel też bardzo fajny [5]
                  Uwagi: Piwo przywiezione z Warszawy, niestety w Mojej okolicy niedostępne, a szkoda bo warto od czasu do czasu kupić i wypić

Moja ocena: [4.6]

Comment

• Kupiłem sobie 3 x Mastne Brackie, jedno z datą do spożycia 3.03.2011 miało jakieś dziwaczne czarne zanieszczyszczenia na dnie.
                    Kolor bardzo ładny, pomiędzy jasnym a ciemnym piwem. Piana utrzymuje się do końca, etykieta taka sobie, z tyłu trochę dla mnie nieczytelna przez te kolory. Ale nie ma co narzekac. Kapsel jeden z lepszych jakie widziałem do tej pory.
                    Dobre piwo, wpasowało się w 'mój' smak.

Comment

• Bardzo pozytywnie oceniam to piwo. Owszem może i na kolana nie powala, ale jednak bardzo ciekawie sie je pije. Dla mnie szczególnie znamienne sa smaki goryczkowe oraz typowa tzw. przeze nuta kwiatowa. Karmel jest wyczuwalny w pierwszym łyku najbardziej, potem przygasa. Szczerze mówiąc, gdybym nie czytał tego wątku to bym nie pomyślał o metalu w smaku... zgadzam się jest leciuteńko wyczuwalny gdzieś w posmaku, lecz jak dla mnie to nadaje ogólnemu wrażeniu jedynie koloru.

Comment

• Ocena z ARTomatu

Kolor: Bursztynowy. [4.5]
                        Piana: Początkowo ładna, wysoka ze średnimi bąblami. Ma tendencje do dziurawienia się i po dłuższej chwili opada do cienkiej warstwy, lekko zostając na ściankach. [4]
                        Zapach: Intensywny i bardzo owocowy. Truskawkowo-poziomkowy początek, a po nim ładne chmielowe tło. Zapowiada się dobrze. Po jakimś czasie czuć w tle kompozycję różnych słodów. [5]
                        Smak: Początkowo wyczuwalny metal, który na szczęście później znika, tak jak w Brackim. Podobnie jak w zapachu początkowo owocowość, po niej miła goryczka. W tle lekka kwaskowość i lekko pszeniczny posmaczek. Smaczne. [4.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie, czyli niewysokie. [4.5]
                        Opakowanie: Bardzo ładne, stylowe. Kapsel taki jak w BKD, czyli bardzo ładny. [4.5]
                        Uwagi: W porównaniu z Bursztynowym ładniejszy zapach, ale mniejsza goryczka w smaku.

Moja ocena: [4.625]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

Comment

• Dzisiaj miałem w końcu okazje spróbować. I jestem pod wrażeniem. Naprawdę bogate piwo, jest armat, jest smak. Piwo pełne. Bardzo dobre, kolejny plus dla Browaru Zamkowego w Cieszynie.

Comment

• Bardzo ładna, drobna obfita piana, pięknie oblepia szkło, zapach nienaganny, w smaku też bardzo dobrze. Brak metaliczności.

Wydaje sie, że jest lepiej niz było. Bardzo smaczne piwo, wypite praktycznie duszkiem.

data: 03.03.11
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

(1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

Comment

• Ocena z ARTomatu

Kolor: Bardzo ładny miedziany. [4.5]
                              Piana: Na początku bardzo fajna, potężna, dość szybko się redukuje ale jakieś resztki pozostają do końca. [4]
                              Zapach: Słabo wyczuwalny owocowo-karmelowy. [4]
                              Smak: Bardzo ciekawy, udane połączanie przyjemnej słodowości z goryczką, pije się bardzo przyjemnie. Profilowo jakby pasuje do piw górnofermentacyjnych. [4.5]
                              Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
                              Opakowanie: Dość fajnie zrobione, może się podobać. [4.5]
                              Uwagi:

Moja ocena: [4.3]

Comment

• Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                                Profilowo jakby pasuje do piw górnofermentacyjnych.
                                Może dlatego, że to piwo górnofermentacyjne?
                                What's the matter Lagerboy, afraid you might taste something?

Mój piwny blog: Chmielowisko.pl | Na Facebooku
                                Ostatnie posty: 50 twarzy grodziskiego, Browarnia Lidla - co dalej?, Koronka Brabancka – saison w Janie Olbrachcie
                                Cykl o odleżakowanych porterach

Comment

Working...
                                X