Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • dzemek
    replied
    Na początku czuć pewną metaliczność ale później piwo "uspokaja się" i pije się z przyjemnością. Piana dość obfita na początku, później opada. Z cyklu wypiłem ale nic poza tym. Nie czuć wybitnie jakiegoś konkretnego smaku.
    Nie jest to najlepsze piwo, jakby zapomnieli trochę jaka była poprzednia warka, jak ją robiono. Chyba nowa etykieta oraz kapsel niż w porównaniu do poprzedniej produkcji ale nie jestem pewien.

    Leave a comment:


  • WojciechT
    replied
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbaciany. Piwo jest całkowicie klarowne. [4.5]
    Piana: Była niska i bardzo szybko opadła, pozostając jedynie tylko w postaci bardzo, bardzo cieniutkiej obręczy. [2.5]
    Zapach: Niezbyt intensywny. Jest Karmel, czuć chmiel, niewiele ponad to. [3]
    Smak: Podobnie jak w zapachu - niezbyt intensywny. Lekka trawiasta koryczka, karmel i, standardowa dla Browaru Brackiego, metaliczność. Piwo sprawia wrażenie wodnistego. [3.5]
    Wysycenie: Trochę szczypie w język, ale ok. [4.5]
    Opakowanie: Bardzo grzeczne i oszczędne, ale nawet mi się podoba. [4.5]
    Uwagi: Piłem je ostatni raz chyba dwa lata temu i wówczas bardzo mi smakowało; teraz jawi mi się jako piwo nad wyraz przeciętne, z niezbyt intensywnym smakiem i aromatem. Piwo, które jest OK i nic więcej.

    Moja ocena: [3.375]

    Leave a comment:


  • leona
    replied
    Na fejsie tez nie ma? Cholercia!

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    To źle szukasz.
    Pierwszy wpis http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=104221

    Leave a comment:


  • dzemek
    replied
    A skąd o tym wiadomo? Przeszukuje forum, Internet ale nic mi nie wyskakuje odnośnie tego tematu.

    Leave a comment:


  • dyczkin
    replied
    Cieszę się bardzo, że to piwo powraca. Pilem je ze 3 razy, zawsze mi smakowało, a były to czasy przed b.bizowe . Eta będzie do kolekcji . Czy będzie ktoś miał wcześniejsze, w zamian oferuję piwo domowe

    Leave a comment:


  • Aleksandros
    replied
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [5]
    Piana: Biała, dość sztywna, średniotrwała. [3.5]
    Zapach: Chmielowy, lekkie cytrusy i trawa. Na drugim planie słód. [4]
    Smak: Zrównoważony. Ani słodki ani wytrawny. Lekko kwiatowy. Średnia goryczka (jak na Polskę), trochę zbyt wodniste. [4]
    Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
    Opakowanie: Bardzo ładne. Dedykowany kapsel i pełna informacja. [5]
    Uwagi: Ogólnie dobre piwo. Szczególnie warte uwagi na naszej górnofermentacyjnej pustyni. Spodziewałem się nieco większej treściwości, ale jest w porządku.
    Warka z datą do 11.12.2011, pite 21.12.

    Moja ocena: [4.1]

    Leave a comment:


  • majeure
    replied
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, lekko mętny. [4]
    Piana: Biała, średnioziarnista, obfita, długo się utrzymuje, pozostawia trwałe ślady na szkle. [4.5]
    Zapach: Niezbyt intensywny, słodowy, z lekko wyczuwalną metaliczną nutą. W sumie raczej przyjemny. [4]
    Smak: Słodowy, ze średnią ale długo pozostającą goryczką, pełny i dosyć zrównoważony. Niestety, nie wyczuwam w smaku typowych ale'owych (owocowych) akcentów. [3.5]
    Wysycenie: Dosyć wysokie, od początku unoszą się ku górze drobne bąbelki. Moim zdaniem za duże, piwo wydaje się przez to bardzo sycące. [3.5]
    Opakowanie: Wersja jubileuszowa z okazji 165-lecia browaru. Ładna, gustowna etykieta i krawatka, na kontrze pełne informacje, ładny dedykowany kapsel. Opakowanie zasługuje na uznanie. [5]
    Uwagi: Piwo zakupione w Almie na warszawskich Skoroszach w wakacje za 4,29 zł. Solidne, dobre piwo, jednak jak na górno-fermentacyjne ale to nie zachwyciło - spodziewałem się po nim większego bogactwa smaków.

    Moja ocena: [3.875]
    Last edited by majeure; 02-12-2011, 22:21.

    Leave a comment:


  • czubas
    replied
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemniejszy bursztyn [4]
    Piana: na początku dosyć zdrowa, większe bąbelki, dosyć szybko opada ale do końca zostawia obwódkę, gęstą i zostawiająca ślady na szkle [3.5]
    Zapach: świeży, zachęcający, słodowy, lekko pszeniczny, chlebowy [4.5]
    Smak: intensywny słodowy smak, w tle posmak pszeniczny, gorycz raczej słaba [4]
    Wysycenie: trochę za wysokie [2.5]
    Opakowanie: bardzo ładne, czytelne, niepozorne, kapsel też ładny, minus za bez-zwrotność butelki [4.5]
    Uwagi: ciekawe, świeże piwo

    Moja ocena: [4.075]

    Leave a comment:


  • Żywiec
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Tendencyjne to jest moczenie blachy w tym piwie
    Co do blachy to ok. 5 lat temu jeden z użytkowników tego fORUM kazał mi sobię blachę (która była prezentem na Żywieckiej Giełdzie Birofiliów) przybić do dupy. Od tego czasu mam stosunek analny do tych wypowiedzi

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Tendencyjne to jest moczenie blachy w tym piwie

    Leave a comment:


  • Żywiec
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
    MAstne pojawiło się w płockim PiP w Wiśle. Zakupione czeka na mój powrót do zdrowia. Po ostatnich wpisach trochę się boję.
    Nie bój się, te wpisy są tendencyjne

    Leave a comment:


  • eutanatos
    replied
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny brąz. Półprzezroczyste, mętne. Pod światło miedziane. [4.5]
    Piana: Pomimo dobrego schłodzenia piwa, trudna do okiełznania podczas nalewania. Złoto biała. Kożuch utrzymuje się do końca na całej płaszczyźnie. [4.5]
    Zapach: Drożdże, miód. W tle niestety metal i ozon. [3.5]
    Smak: Delikatne. Smak pełny, zrównoważony. Karmel, ziarna i goryczka - subtelna ale wyczuwalna. Posmak lekko maślany. Żaden ze smaków nie dominuje. [4.5]
    Wysycenie: Odrobinkę za duże. Gaz nie zanika do końca, podtrzymuje pianę. Ładnie musuje na języku. Leciutko syci. [4]
    Opakowanie: Ładna nie przebajorzona etykieta. Stylowe brązy. Wszystkie informacje na miejscu. Dodatkowo numer bezpłatnej infolinii. Zaprojektowane z gustem i smakiem. [4.5]
    Uwagi: Moje drugie podejście. Smakuje równie dobrze. Dla mnie hasłem przewodnim piwa jest "równowaga". Doceniam próbę zrobienia idealnie zbalansowanego piwa.

    Moja ocena: [4.125]

    Leave a comment:


  • Feti
    replied
    MAstne pojawiło się w płockim PiP w Wiśle. Zakupione czeka na mój powrót do zdrowia. Po ostatnich wpisach trochę się boję.

    Leave a comment:


  • szu29
    replied
    A grzyby już były ?? Dla mnie to piwo to grzyb w płynie. Może lepiej nie ocenie bo mnie powieszą pewnie poniektórzy . To już wole koncerniaka od tego

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎