Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Struise, Tsjeeses 2015

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    De Struise, Tsjeeses 2015

    Myślałem, że to piwo było kiedyś oceniane, ale nie znalazłem...

    Browar z Flandrii Zachodniej.

    Struise Brewery Kasteelstraat 50, 8640 Oostvleteren, Belgium Struise Beershop Woesten Woestendorp 14, 8640 Woesten, Belgium Struise Brewery Oostvleteren: +32


    Mocny, świąteczny belgijski ejl. Podałem datę w tytule, bo rocznikowych wersji jest wiele, niektóre beczkowe. Tu jest klasyk.
    Uwarzone w 2015, koniec terminu wskazali na lipiec 2020.

    Ekstr. 24%
    Alk. 10%

    Aromat - gęsta słodowość, wyraźne, słodkie kandyzowane owoce, śliwkowe powidła, czekolada
    Piana - dość wysoka i zwarta, znika szybko i całkowicie
    Barwa - brązowo-brunatna, wyraźnie zmętniona, ale bez osadu
    Wysycenie - wyższe, musuje wyraźniej i podszczypuje
    Smak - susz śliwkowy, mniej kandyzowanych owoców jak w aromacie, ale też sporo, czekoladowe muśnięcie. Wyraźniejsze tony przyprawowe. Alkohol nie drażni sporo, ale jest wyczuwalny
    Treściwość - spora, ale jak na styl to umiarkowana

    Mam wrażenie, że czas w tym wypadku nie przysłużył się piw. W aromacie fajne, w smaku straciło na słodowej miękkości. Stało się stosunkowo wytrawne, ale też mniej złożone.
    Poprawne, ale niektóre ich piwa sprawiły dużo więcej frajdy (przy tych samych parametrach).
    Last edited by darekd; 20-02-2021, 00:08.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1080115.JPG
Views:	161
Size:	21,4 KB
ID:	2317123

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Po roku nie ma istotnych różnic. Nie wyczułem czekolady. Są kandyzowane owoce, potem rodzynki, mniej susz śliwkowy, odrobina powideł, korzenność już nieco bardziej stonowana z delikatną goryczką. Alkohol już całkiem ładnie wygładzony, rozgrzewający. Ogólna ocena bez zmian.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎