Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karlovačka Pivovara, Karlovaćko Svijetlo Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bakuna
    Member
    • 12-2003
    • 38

    #16
    Piwo to, podobnie jak inne piwa z browarów Chorwackich, może nie bardzo smakować forumowiczom, głównie ze względu na wodnisty smak, brak wyraźnej goryczki oraz to, że po wypiciu 5 piw ani troszkę w głowie nie szumi.

    Pamiętajmy jednak o tym, że Chorwacja położona jest w miejscu, gdzie jest o wiele wiele cieplej niż u nas w kraju. Bardzo gorące i długie lato oraz krótka zima charakteryzująca się zwykle dodatnimi temperaturami sprawiają, że właśnie takie słabe i wodniste trunki świetnie gaszą pragnienie i nie powodują szybkiego zmętnienia osoby spożywającej.

    Jeżeli zatem planujemy urlop w słonecznej Chorwacji, to zapewniam, że Karlovacko podobnie jak Ożujsko smakują wybornie !

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #17
      Piłem znowu. Lekko po terminie. A było wyborne. Aromatyczne, bogate w posmaki owocowe jakby. Może to piwo musi czekać dłużej na spożycie?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #18
        Właśnie sobie popijam przywiezione z Chorwacji, but. 0.25 l z odkręcanym kapslem (twist off), alk. 5.4%.
        Złociste, mocno nagazowane, piana przy nalaniu z góry całkiem trwała.
        Aromat i smak wyraźnie owocowy, wyróżniający się spośród pilsów, nie tylko chorwackich, do tego bardzo mocno goryczkowy posmak.
        Smakuje ciekawiej niż to co piłem w Chorwacji z butelek 0.5 l ale trudno porównywać bo tamte tankowałem z centrali względnie grałem hejnał , jest również zupełnie inne w smaku od beczkowego (które smakowało mi najlepiej).
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • piwowar2
          Senior
          • 11-2001
          • 588

          #19
          Az tak zle bam tego piwa nie ocenial, a moze mi sie tylko mocno chcialo pic? Nie jest to rewelacja, ale spodziewalem sie czegos gorszego. Piana uniemozliwia wlania pelnej calosci do kufla bez wczesniejszego upicia, inaczej czekal bym wiecznie.

          Comment

          • ajos
            Member
            • 09-2004
            • 91

            #20
            Pite dzięki ojcu

            Hmmm... pierwsza myśl jaka mi przyszła pod czas picia było określenie "standartowe". Smak średni, jakby rozmyty, bez wyraźnej goryczki. Piany praktycznie z tego nie bylo a to co się utworzyło szybko znikło, nagazowanie na granicy normy. Nie umywa się do Zlatoroga

            Ogólne: 3

            Comment

            • Grzywiasty
              Member
              • 10-2003
              • 54

              #21
              Bedąc w Chorwacji było to jedno z bardziej spożywalnych piwek (na pewno lepsze niz Ożujsko). Przywiozłem parę buteleczek tutaj, jednego i drugiego i jednak Karlovacko wypadało w opinii znajomych również dużo lepiej.
              Na miejscu ocena była nieco niższa, ale było również dużo chłodniej więc i percepcja się zmieniła.
              Nie ma nic gorszego niż ciepłe piwo, nawet oziębła Niemka.

              Comment

              • asphodel
                Junior
                • 05-2005
                • 10

                #22
                To piwo ma jakieś walory smakowe jedynie gdy jest niemal zmrożone (lub może inaczej: niska temperatura pozwala ukryc to co najgorsze w smaku tego piwa. Lecz wtenczas jest jedynie marną namiastką piwa, raczej napojem gaszącym pragnienie w upalne chorwackie lato) . Zdecydowanie lepsze jest Ożujsko.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  Piwo otrzymane od Borysko - dzięki!
                  Sympatyczna buteleczka 0,25l z odkręcanym kapslem.
                  Kolorek klasycznie pilsowy.
                  Piana średnia, szybko opada i prawie nic po niej nie zostaje.
                  Zapach silny, chmielowy. Bardzo mi się podoba!
                  Smak chmielowo-słodowy, w wyrównanych proporcjach. Potem bierze górę dość mocna chmielowa goryczka.
                  Przyznam, że nie rozumiem krytyki tego piwa jaka miała miejsce wyżej w temacie, bo dla mnie piwo jest bardzo dobre. Spokojnie stawiam 4.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #24
                    I jeszcze fotka butelki z kapslem:
                    Attached Files

                    Comment

                    • kangurpl
                      Senior
                      • 03-2002
                      • 2660

                      #25
                      Miałem mozliwość wypić lane z kija (tocene, albo jakoś tak) - całkiem przyzwoite piwo.
                      Stopni stawiał nie będę, wszak ocena jest jak zawsze subiektywna.
                      Dla mnie może być
                      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                        Właśnie sobie popijam przywiezione z Chorwacji, but. 0.25 l z odkręcanym kapslem (twist off), alk. 5.4%.
                        Złociste, mocno nagazowane, piana przy nalaniu z góry całkiem trwała.
                        Aromat i smak wyraźnie owocowy, wyróżniający się spośród pilsów, nie tylko chorwackich, do tego bardzo mocno goryczkowy posmak.
                        Smakuje ciekawiej niż to co piłem w Chorwacji z butelek 0.5 l ale trudno porównywać bo tamte tankowałem z centrali względnie grałem hejnał , jest również zupełnie inne w smaku od beczkowego (które smakowało mi najlepiej).
                        Rok później...
                        A teraz właśnie popijam Karlovacko z flaszki 0.5 l i pite w odpowiedniej temperaturze i ze szklanki smakuje podobnie jak tamto 0.25 l. Chmielowo-owocowy zapach, ta sama goryczka z lekko owocowym smaczkiem, całkiem treściwe. Tylko piana jakby krótsza.
                        Dalej uważam że to najlepsze ze znanych mi popularnych chorwackich jasnych piw, i z flaszki i z kija (przede mną jeszcze przywieziony PAN). Jest jeszcze Velebitsko, ale to klasa sama dla siebie i będzie w oddzielnym temacie
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • Regent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 512

                          #27
                          Mi to piwko smakowało , piłem wersję 0,5l z puszki i mimo wszystko całkiem przyzwoite. To moje drugie podejście do piw z Chorwacji, wcześniej było wspomniane tu Ożujsko, które moim zdaniem zdecydowanie przegrywa z Karlovaćko. Karlovaćko charakteryzuje się delikatnym smakiem i aromatem ( słodowo-chmielowym ). Idealne na upały, bardzo lekkie, może bez większej fantazji w smaku ale trzyma dobry poziom. Kolor złoty, piana gęsta, co2 w normie.
                          Attached Files
                          Mniej alkoholu w piwach !!!
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #28
                            Piwo otrzymane w prezencie. Butelka 0,5l. Moc 5,4%, ekstrakt? Zapach typowy, raczej delikatny. Barwa ani za jasna, ani za ciemna, w sam raz dla tego kalibru. Piany właściwie brak. Gazu wyraźnie wyczuwalny, ale nie za dużo, tak w sam raz. W smaku bardzo przyjemne. Lekkie, orzeźwiające, z wyraźną delikatną goryczką. Delikatny goryczkowy posmak w ustach nie zanika natychmiast, lecz trzyma się moment. W żadnym wypadku nie wodniste. W moim mniemaniu jest to typowe dobre jasne piwo do codziennego spożycia w dowolnej ilości. Zgadzam się, że pasuje do upalnego klimatu. Na koniec małe wspomnienie. W 1994 kiedy z kumplem dojechaliśmy na rowerach do Zagrzebia miałem okazję pić to piwo. Wtedy jeszcze nie byłem briofilem, ale lubiłem piwo i bardzo chętnie kosztowałem nowe gatunki. Pamiętam, że stwierdziliśmy, że Karlowaćko jest lepsze od Osiećka, Ożujska i wszystkich „Węgrów”. Kroku mu dotrzymywał tylko Zlato Rog (poza Czechami i Słowakami). Opakowanie standardowe, ale bez zarzutów. Cóż dam solidne 4 (1-6). Muszą być zwykłe codzienne piwa żeby docenić te niestandardowe lub doskonalsze. Dobrze jak zwykłe piwo jest tak dobre jak to.
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #29
                              Oto jak wygląda.
                              Attached Files
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23792

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                                Piany właściwie brak.
                                przepraszam że pytam - ale gdzie ta piana miała się utrzymać? - przecież na zdjęciu widać że nie ma na nią nawet miejsca
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎