Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Pilsner Urquell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1837

    Gdybyś zadał sobie trud przeczytania tego wątku, nie twierdziłbyś o tym uwielbieniu wśród "wytrawnych piwoszy".

    Mam wrażenie że jeżeli nawet ktoś wypowiada się na tym forum z pewną atencją o PU, jest to raczej efekt "ciśnienia marki", plus okoliczności, że PU jest jednak nieco smaczniejszy od Gambrinusa , plus zwykłej obawy przed stwierdzeniem, iż "król jest nagi".

    Jak dla mnie jest to już od dawna zwykły koncernowy ściek, niewart uwagi. Co parę miesięcy mam okazję go pić z przyczyn natury towarzyskiej, i za każdym razem utwierdzam się w swoim sądzie.

    Tak więc z Tobą jest jak najbardziej tak. Organizm odrzuca szkodliwy płyn.
    Last edited by rohozecky; 22-03-2013, 14:35.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
      Gdybyś zadał sobie trud przeczytania tego wątku, nie twierdziłbyś o tym uwielbieniu wśród "wytrawnych piwoszy".

      Mam wrażenie że jeżeli nawet ktoś wypowiada się na tym forum z pewną atencją o PU, jest to raczej efekt "ciśnienia marki", plus okoliczności, że PU jest jednak nieco smaczniejszy od Gambrinusa , plus zwykłej obawy przed stwierdzeniem, iż "król jest nagi".

      Jak dla mnie jest to już od dawna zwykły koncernowy ściek, niewart uwagi. Co parę miesięcy mam okazję go pić z przyczyn natury towarzyskiej, i za każdym razem utwierdzam się w swoim sądzie.

      Tak więc z Tobą jest jak najbardziej tak. Organizm odrzuca szkodliwy płyn.
      Niedawno z ciekawości kupiłem małą buteleczkę i faktycznie smak i aromat skojarzył mi się raczej z przeciętnym koncernowym lagerem niż z ikoną browarnictwa. No moze goryczka była większa niż w zwykłym eurolagerze. Raczej z własnej woli nie powtórzę zakupu.

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        przyszła pora i na mnie

        barwa: złota
        piana: różnorodne pęcherze, od drobnych po średnie, maślana czapa, szybko jednak opada
        zapach: chmielowy z kwaskiem
        smak: no tak, hmm standardowy, ile już razy pity tego chyba nie zliczę. To chyba jedno z piw, które rozpoznaje się z zamkniętymi oczyma, chmielowy początek z lekkim słodem i delikatnym kwaskiem, potem średnio intensywna goryczka, niestety niezbyt przyjemna. Piwo nadal pozostaje charakterystyczne, ale niestety z roku na rok coraz bardziej schodzi na psy. W knajpie człowiek wypije jedno i trzeba sięgnąć po inne. Niestety często w knajpach czeskich gdzie lają PU, dostępne są tylko Gambacz którego pić już się nie da i ewentualnie Kozel, który dużo lepszy też nie jest. Dobrze że czasami trafi się też Master.

        Opakowanie butelka rocznicowa prezentuje się ładnie i chyba tylko dlatego ją kupiłem
        Dodać należy że to piwo nie jest według czeskiej definicji dwunastką lecz jedenastką
        Attached Files
        Last edited by karol1000; 25-03-2013, 21:51.
        LP

        Comment

        • stepwolf
          Junior
          • 09-2012
          • 26

          Barwa: złota, przejrzysta.
          Piana: biała, wysoka, zwarta, drobnopęcherzykowa, pozostawiająca ślady na szkle.
          Zapach: słodowość, nuta kwaskowa, typowa dla piw koncernowych. Aromat chmielowy prawie niewyczuwalny.
          Smak: słodowy, wyczuwalny diacetyl i chmielowa goryczka. Aromat chmielowy nie jest intensywny, głęboki ani trwały.
          Wysycenie: średnie, przyjemne.

          Fajerwerków nie ma, ale jak na piwo koncernowe jest całkiem przyzwoite. Mi osobiście bardzo smakuje. Ocena 4,75/5.
          http://notopopiwku.blogspot.com

          Comment

          • kranu
            Member
            • 03-2012
            • 76

            Mnie Pilsner Urquell smakował ale z Tychów - genialna świeżutka goryczka.
            Teraz czeski nie dość, że gorszy to jeszcze o wiele droższy.

            Comment

            • sasser
              Senior
              • 07-2012
              • 107

              W końcu skusiłem się na Pilsnera i nie żałuję. Pierwszy raz wypiłem jasne piwo koncernowe, które mi smakowało. Mogłoby być jednak trochę tańsze.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                Z miesiąc temu byłem w klubie studenckim, gdzie do wyboru była niestety sama koncernówka. Skusiłem się więc na Pilsnera Urquella; wprawdzie byłem już po kilku innych piwach, ale byłem w stanie z całą pewnością stwierdzić, że pity przeze mnie Pilsner był po prostu niesmaczny. Smakował jak każdy inny eurolager, może poza nieco większą, ale dalej tępą i nieprzyjemną goryczką... Fakt faktem jednak, że - biorąc pod uwagę, że było to najdroższe piwo w klubie - butelka ta mogła tam stać od wielu miesięcy, co na pewno pozytywnie nie wpłynęło na smak jej zawartości.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  Ostatnie wpisy idealnie pasują do tego co kupiłem ostatnio na Słowacji...

                  Słaby smak, brak charakteru... ciężko coś nowego napisać...
                  Wizerunkowo /jak to u molochów/ ok... grafika, piana, kolorek... pijemy... i

                  No ale lepsze od Tyfkiego jest...
                  Attached Files

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1837

                    Ostatnio zostałem sprowokowany, by w celach towarzyskich wypić w lokalu PU z butelki 0,33.
                    Dramat, dopiłem z poczuciem głebokiego obrzydzenia.
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Ale nie powiecie mi, że jak macie do wyboru w knajpie żywcotyskolecha i PU a różnica w cenie to AŻ 1zł to wybieracie żywca?

                      Ja biorę Pilsnera z dwóch powodów:
                      w sklepie kosztuje 2x tyle co żywcotyskolech i skoro mam płacić w pubie/restauracji 7-9zł to już wolę to "pić rynkowe droższe, którego sam w ciągu dnia nie kupię w markecie" a po drugie i najważniejsze PU jest wyraźnie wyraźniejszy od naszych masowych masówek, tu chyba każdy w slepym teście wyczułby różnicę (no chyba że różnice między warkami PU są aż tak kolosalne(w co nie wierzę), że ja czuję jakąś tam goryczkę w swoim PU a kilka osób nie czuje jej wcale)

                      Ja wiem, że teraz wszystko chodzą do multikranów a inne knajpy bez rewolucji są be, ale czasami jednak się wyląduję z jakiś tam przyczyn pod szyldem Żywca czy Tyskiego a pić się chce, na kawę za późno, na wódkę nie ma się ochoty, mineralnej opiłem się w domu to co wtedy ?

                      pozdrawiam
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale nie powiecie mi, że jak macie do wyboru w knajpie żywcotyskolecha i PU a różnica w cenie to AŻ 1zł to wybieracie żywca?
                        Herbatę

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          herbaty i kawy opiłem się w pracy :]

                          Ale jak by mieli jakieś fajne herbatki to faktycznie mógłbym się skusić, ale w takich knajpach skoro nie ma dobrego piwa to i dobrej herbaty też raczej nie będzie :]


                          a zalewana torba liptona z plasterkiem cytryny to taki żywiec lub raczej warka radler dla herbaciarza
                          Last edited by dlugas; 30-09-2013, 11:55.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ale nie powiecie mi, że jak macie do wyboru w knajpie żywcotyskolecha i PU a różnica w cenie to AŻ 1zł to wybieracie żywca?
                            Wodę mineralną/stołową. Nie mam zamiaru się truć ani jednym, ani drugim.

                            A Lipton to faktycznie odpowiednik tyskożywca
                            Last edited by rohozecky; 30-09-2013, 12:26.
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Dziś w Biedronce jest jako produkt dnia. Pilsner w butelce 0.5 l za 3.49 zł.
                              Za taką cenę warto kupić.

                              Comment

                              • rohozecky
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2008
                                • 1837

                                Miejsce w sam raz dla takiego produktu
                                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎