Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Pilsner Urquell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    Szkoda pieniędzy, lepiej dołożyć parę groszy i zakupić 2 Sarmackie Przynajmniej nie będzie takiego zawodu
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • Rumcais
      Member
      • 01-2014
      • 91

      Uwaga, uwaga, specjalista zatrudniony przez KP wyczuwa w Urquellu wanilię, orzecha, czekoladę i banana! I to wszystko przez to, że latami wąchał Pilsnera i znalazł te nuty. Serioooo? Większego kitu się nie da chyba wcisnąć. Do tego wanilia jest podstawowym aromatem Urquella...

      Polecam mocno:

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        Żeby je wyczuć trzeba z rok wąchać pilznera
        Jedna z większych korpo głupot jaką widziałem.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6075

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rumcais Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwaga, uwaga, specjalista zatrudniony przez KP wyczuwa w Urquellu wanilię, orzecha, czekoladę i banana! I to wszystko przez to, że latami wąchał Pilsnera i znalazł te nuty. Serioooo? Większego kitu się nie da chyba wcisnąć. Do tego wanilia jest podstawowym aromatem Urquella...

          Polecam mocno:
          https://youtu.be/lu2WPNP7c3E
          No gość konkret! To ci dopiero rewolucjonista!

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            Aż otworzę, bo mam (05.08.15):

            Kolorystycznie, piwo ma kolor ciemnego złota, piana wnosząca się, powoli opada.

            Aromat: jest odrobinę czekolady jak w winie rioja, ale nie jest to czekolada z kakao, wanilia nie, ale bardziej imbir, aczkolwiek prym wiedzie chmiel, kwiatowy-konwalia. Orzechy i banany to nie to piwo, I am fucking sorry. Nuta dolna: więcej imbiru i chmielu. Orzeźwienie, a nie Orzechowienie. Tak pachną pilznery.

            Smak: wyrazisty ziołowo-kwiatowy chmiel, na finiszu lekka metaliczność-specjalnie wziąłem piwo nie z piwnicy. Orzeźwiający, normalny pilzner.

            Ja cały cas lubię PU i jak jest w dobrej cenie to biorę, ale więcej pokory w wypowiadaniu bzdur, a przede wszystkim skrzętnej nauki gdzie wanilia może się pojawić i dlaczego nie w przypadku pilznerów.
            Last edited by Petitpierre; 26-03-2015, 13:52.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • Piclown
              Member
              • 07-2015
              • 61

              Kolor: Złote. Idealnie klarowne. 5
              Piana: Niezbyt trwała. Trochę wymuszona nalewaniem dość szybko opadła. Zero lacingu, a do końca picia coś tam po powierzchni piwa pływało. 2
              Zapach: Lekko świeży słód, słodycz, trochę chmielu. Zachęcający, chociaż bez niespodzianek. 3.5
              Smak: Piwo lekko słodowe, za to z bardzo fajną, średnią goryczką, lekko zalegającą. Nie spodziewałem się tego po tym piwie. Spodziewałem się kolejnego, przereklamowanego eurolagera. A tymczasem dostałem delikatne, lekkie piwo sesyjne, którego z przyjemnością można wychylić więcej niż jedną szklankę. Smaczne . 4

              Nie piwszy do tej pory PU kojarzyłem to piwo jako jeszcze jeden koncernowy eurolager. Być może lepszy, bo nie z polskiego koncernu. Nie Tyskie, nie Warka, nie Żywiec, nie Żubr, itd. Ale bez polotu. A tu tymczasem żadnych dziwnych posmaków, wyraźnie zaznaczona goryczka, bez jakiegoś posmaku starego, śmierdzącego słodu. Bez tej charakterystycznej bylejakości, jaką ostatnio doświadczyłem pijąc Żniwne Sezonowe z Biedronki (2,99zł! Ta cena to potwarz, a to piwo to obelga dla spragnionego klienta). Pilsner Urquell to eurolager idealny, moim skromnym zdaniem.

              Muszę sprawdzić przy okazji czy ten PU co stoi na półkach w Biedronce też jest warzony i rozlewany w Czechach, bo jeśli tak to na pewno ze dwie buteleczki zawsze znajdą miejsce w mojej szafce. Z dalszych punktów handlowych nie chciałoby mi się nosić .

              Warka do 03.04.16.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Także piłem ostatnio tego PU z Biedronki za 3,99zł za butelkę.

                Za takie pieniądze można go od czasu do czasu kupować. Zdecydowanie bliżej mu do pilsa niż lagera czy "brońboże eurokorpo lagera".
                Niska zawartość %, niezła pełnia, choć pod koniec zbyt pustawa. Goryczka nie za wysoka, ale wyraźnie zaznaczona w typie ziołowo-łodygowym. Lekko zalegająca, ale to piwo pozostawia przynajmniej jakiś słodowo goryczkowy posmak.
                Wgniata wszystkie heńki, grolsze, carlsy czy inne san migele w ziemię

                Wymięka przy craftopilsach, ale one nie są po 4zł w każdej Biedronce
                Last edited by dlugas; 21-09-2015, 10:12.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6075

                  Jestem skłonny do pewnej pochwały PU, zwłaszcza jeżeli chodzi o koszt zakupu w Biedrze tego piwa.

                  PU w Czechach kosztuje w promocji /Billa/ powiedzmy od 17,90 koron /+ 3 korony za butelkę/ co daje trochę powyżej 3 złotych.

                  Piwo to np. Billa sprzedawała bez promocji nawet kiedyś po 23,90 + 3 korony.

                  Jeżeli ktoś lubi Urquella to może być zadowolony bo stosunek "przebitki" jest minimalny w porównaniu do piw po 9-11 koron w podobnej cenie zakupu u nas za złotówki.

                  A zatem z koncernówkami PU cenami nie wygra ale po rozważeniu wartości dodanych i innych sentymentów piwo nabiera atrakcyjności .

                  Zgadzam się też oczywiście że z naszymi koncernówkami Pilzner faktycznie wyraźnie wygrywa.

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1596

                    Z beczki to niezłe piwo, taki półpils Ale przynajmniej w przystępnej cenie. Dla porównaniu, w Rzeszowie 6,50 zł.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Gdzie u nas z kranu leci PU za 6,5zł? w czeskiej ?
                      nic tylko pić,
                      dla mnie taki "prawie pils" :] bo więcej jak pół, chociaż połówki są podobno równe
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1836

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                        PU w Czechach kosztuje w promocji /Billa/ powiedzmy od 17,90 koron
                        ... co jest nieprzyzwoicie wysoką ceną za tak marny napój
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          Gdzie u nas z kranu leci PU za 6,5zł? w czeskiej ?
                          nic tylko pić,
                          dla mnie taki "prawie pils" :] bo więcej jak pół, chociaż połówki są podobno równe
                          W Jameson Pub. Promocja stała od niedzieli do czwartku.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                            ... co jest nieprzyzwoicie wysoką ceną za tak marny napój
                            ...który od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród czeskich (i nie tylko) miłośników piwa.

                            Comment

                            • rohozecky
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2008
                              • 1836

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                              ...który od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród czeskich (i nie tylko) miłośników piwa.
                              Podobnie jak Heineken i "probably the best"
                              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                No ale chyba sami przyznacie, ze stawiając heńka na przeciw PU to chyba nawet nie ma o czym dyskutować, który wyrób więcej sobą prezentuje.
                                Wiadomo, że w Czechach znajdziemy bez problemu lepsze piwo za podobne lub mniejsze pieniądze niż PU. Jednak przenosząc to piwo na nasz rynek i z racji, że jest dość dobrze dostępny za 4,19zł to trudno znaleźć tak szeroko dostępne piwo z Czech czy Słowacji, które byłoby lepsze niż wspomniany PU

                                Wiadomo, ze nie ma co wynosić tego piwa na piedestał, ale na tle kozelo-mnicho-keltów, które są w każdym markecie PU jest dla mnie znacząco lepszym wyborem.
                                Pomijając, że mamy do wyboru wybór polskich regionalnych czy tańszych kraftów.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎