Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Pilsner Urquell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lofdnes
    Junior
    • 10-2003
    • 1

    #61
    PU ten z czech smakował, ten z warzony w KP, jest trochę gorszy, ale mimo wszystko owiele lepszy od moich wcześniejszych faworytów. Wspaniała goryczka, cudowny aromat...

    Comment

    • maciekbaj
      Junior
      • 11-2003
      • 9

      #62
      Dla mnie super piwo "na nastepny dzien", na kaca.Świetny wyrazisty zapach i smak...nie ma lepszego lekarstwa

      Comment

      • darooo
        Junior
        • 07-2003
        • 16

        #63
        nie wiem czy koledzy zauważyli ale robiony w poznaiu Urquell ma już 5,6 %....

        Comment

        • axell
          Junior
          • 11-2005
          • 7

          #64
          piwo niczym mnie nie zachwyciło..osobiście uważam ,że trudno coś wyczuć oprucz goryczki..plisner ten nie posiada niestety jakiegoś wyrazistego posmaku..ładna barwa zapach taki sobie..wchodzi lekko..przystępna cena..ocena 7-/10..jestem ciekaw czy oryginalny czeski pilsner jest lepszy....chociaż w poznaniu generalnie umieją robic piwo

          Comment

          • benn
            Junior
            • 10-2005
            • 25

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mario123
            Pilsner Urquel robiony w Czechach ma 4,4% vol. Ostatnio zauwazylem, ze
            ten nasz (chyba robiony przez Lecha) ma 4,8% vol. Zostal wzmocniony
            na polski rynek. W zeszlym tygodniu bylem w Niemczech i zauwazylem, ze tamtejszy ma standardowo 4,4% vol. Troche mnie ta sytuacja bulwersuje. Dziwie sie, ze Pilsner dal zgode na taka manipulacje.
            w polsce nikt (czyli wiekszosc) nie kupi czegos, co ma 4,2% alk. ludzie maja takie cuda za siki. wiem, bo sam kiedys tak myslalem (wiem, grzeszny ze mnie czlowiek kiedys byl).

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #66
              skoro ktoś produkuje takie lekkie piwo i robi to stale, to jednak ktoś to kupuje.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • mario123
                Senior
                • 01-2003
                • 250

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika benn
                w polsce nikt (czyli wiekszosc) nie kupi czegos, co ma 4,2% alk. ludzie maja takie cuda za siki. wiem, bo sam kiedys tak myslalem (wiem, grzeszny ze mnie czlowiek kiedys byl).
                Swego czasu Pilsner Urquel produkowany w Polsce miał na etykiecie podawane 4,8% vol.
                Już to zmienili i podają 4,4 jak na oryginalnym.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #68
                  Kolor: Złoty, krystalicznie klarowne [5]
                  Piana: Biała drobnoziarnista, po minucie opadła [1]
                  Zapach: średnio intensywny, ciężki do opisania – po prostu typowy dla tego piwa [4]
                  Smak: Charakterystyczny z mocną goryczką, bez porównania w stosunku do Pilsnera z KP [5]
                  CO2: Odpowiednie [5]
                  Opakowanie: Co tu dużo pisać, po prostu klasyk [5]

                  Ocena: [4,5]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • maksborko
                    Junior
                    • 12-2006
                    • 17

                    #69
                    Czy to piwo jest pilsem?

                    Pytanie jak najbardziej na miejscu skoro na stronie SABMiller pisze: Pale Premium Lager?

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #70
                      Piwo przywiezione przez mamę z pielgrzymki do Asyżu. Butelka 0,33l. Moc 4,4%, ekstrakt? Kolor bursztynowy, bardzo ładny. Rzadko się widzi tak ciemny kolor w tak lekkich piwach. Piana malutka i nietrwała. Do tego dużo grubych bąbli. Kiepska. Zapach zdecydowanie chmielowy, mocny. Niestety (tu mi to przeszkadzało) lekko czuć „zieloną butelkę”. Smak mocny. Na pierwszym planie mocna goryczka, w tle chmielowość. Posmak długi, goryczkowy. Piwo dość pełne. Wysycenie bardzo dobrze dobrane. Dość mocne. Opakowanie klasyczne. Mnie nie zachwyca ani kolorystycznie, ani graficznie. Plusy to ciekawy, oryginalny kształt etykiet, firmowy kapsel i butelka. Niestety ekstraktu brak. Podsumowując, Pilzner jest dobrym piwem, na upał pasuje. Bardzo dobre nagazowanie, kolor i posmak. Trochę gorzej jeśli o pianę i opakowanie chodzi. Oceniam go na 5 (1 – 6).
                      Attached Files
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • Horse63
                        Gość
                        • 06-2006
                        • 88

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                        Piwo przywiezione przez mamę z pielgrzymki do Asyżu.
                        To Ci się mama trochę nie popisała. Nic innego nie było

                        Comment

                        • Rebeliant
                          Junior
                          • 04-2007
                          • 17

                          #72
                          Pilsner świetne piwo ale prawdziwy można kupić w Czechach lub na Słowacji ten polski rozlewany przez Lecha w Poznaniu ma inny posmak nie ejst on zły ale gorszy od oryginału szkdoa ,ze była zgoda na majstrowaniu przy nim

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rebeliant
                            Pilsner świetne piwo ale prawdziwy można kupić w Czechach lub na Słowacji ten polski rozlewany przez Lecha w Poznaniu ma inny posmak nie ejst on zły ale gorszy od oryginału szkdoa ,ze była zgoda na majstrowaniu przy nim
                            Pilsner nie jest rozlewany, tylko warzony i nie w Poznaniu, tylko w Tychach.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • granat862
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 945

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rebeliant
                              Pilsner świetne piwo ale prawdziwy można kupić w Czechach lub na Słowacji
                              No nie tylko,zdarzaja sie sklepy w których można dostać Pilsnera ważonego w Czechach.
                              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862
                                No nie tylko,zdarzaja sie sklepy w których można dostać Pilsnera ważonego w Czechach.

                                no nie wiem
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎